Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego miałyby nie przysługiwac (jpo+upo) a onw to zależy gdzie mieszkasz a nie od rodzaju uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może mi się coś pomyliło, ale chyba czytałem gdzieś, że do gorczycy dopłaty nie przysługują. Poszukam, gdzie to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siałem gorczycę i tylko JPO przysługuje, a co do UPO to tak samo jak z ziemniakami....lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja siałem gorczycę i tylko JPO przysługuje, a co do UPO to tak samo jak z ziemniakami....lipa

jezeli bys wpisał że to jest rzepak jary lub rzepik to by ci przysługiwało tez UPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrala nasienna kontraktuje i skupuje gorczyce.Druga sprawa to u nas w Swiętokrzyskim duzo ludzi ma program rolnosrodowiskowy ,zresztą ja tez i ludzie poszukują gorczycy.W tym roku cena dochodziła do 6zł. Perz najlepiej spryskac glifosatem dopiero zasiac gorczyce,na nastepny rok bedzie pole gotowe pod zboze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gorczycy nie przysługuję UPO więc trzeba "siać" rzepak jary. ONW nie jest do uprawy tylko do działki więc jak przysługuje to niezależnie od uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szopen, za wyjaśnienie. Ale jednak chyba nic nie będzie z mojego siania gorczycy, bo senior orzekł "sie nie uda i nic nie będziesz mieć" U nas we wsi nikt gorczycy nie sieje, a gadałem, z kumplem z sąsiedniej gminy, to mówi, ze u nich zbierają maks 700 kg. Więc chyba dam sobie spokój, chociaż mnie to kusi, bo coraz więcej ludzi sieje poplony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poplony to lepiej zasiać sobie samemu jakiś areał niż komuś płacić po 6 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych rejonach jest raczej tendencja do kupowania,i mało kto sieje na nasiona, dlatego jej brakuje i jest droga. Ja np. wole kupic a pole przeznaczyc na pasze dla krów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zbiera ponad 5t/ha pszenicy to na pewno stać Go by zebrać ponad 1t/ha gorczycy. Dodatkowo dobry płodozmian dla zbóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam program rolnosrodowiskowy, wiec co roku przyoruje gorczyce, a jak wiesz przeciez nie bede siał bez przerwy gorczycy. Druga sprawa to względy organizacyjne,dlatego czasem lepiej kupic niz zasiac.Zresztą powiedz sam czy gdybys nie miałgdzie zasiac kukurydzy lub trawy to siałbys gorczyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ja korzystam z ONW i dostaje je się na gorczycę jak to przedmówca napisał to nie zależy od uprawy tylko od obszaru na którym leżą Twoje zasiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie tak myślałem ze dużo ludzi kupuje gorczyce na poplony. W tamtym roku miałem ponad tone, objeździłem okoliczne targowiska i sprzedałem ok 200 kg po 3 zł. Więc sie z tym przeliczyłem a o cenie 6 zł to mozna zapomnieć Ale spodobała mi sie uprawa gorczycy i teraz szukam jakiegoś konkretnego zbytu. I pytanie do soczka, Jest w kielcach centrala nasienna? A jak tak to gdzie? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.ja kupowałem po 4 - 5zł, u nas miał 5 ha gorczycy i wszystko sprzedał.

Po prostu są rejony gdzie gorczyca jest rozchwytywana,w tych rejonach przewaza hodowla a brakuje pola, wiec kazdy kawałek idzie na pasze.Centrala sprzedawała gorczyce po 7.60zł .W Kielcach miesci sie na ul.Sienkiewicza 76

tel. 041-366-02-34lub 041-366-02-78. Nie wiem skąd jestes bo w województwie mają 7 oddziałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możne ktoś kupić gorczyce? Sprzedam czystą sortowaną po 3 zł/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, mówisz że w twoim rejonie przeważa hodowla? a tuczarnie świń też macie? Bo ja mam kilka macior i właśnie wolałbym sprzedawać je w jedno miejsce, bo na tych bazarach to różnie bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas przewazają krowy choc i to zaczyna powoli znikac, a swinie to juz dawno wymiotło.W okolicach Jedrzejowa sa jakies wieksze fermy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz więcej to cena może być niższa. Ok. Mińska Mazowieckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...