Skocz do zawartości
Jaro8038

Ermaf Thermorizer TR 75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę wymieniał ogrzewanie na odchowalni indyka. Ostatnio zaproponowano mi wymianę starych nagrzewnic na Ermaf-y Thermorizer 75.Nagrzewnica z zamknieta komorą spalania. Ponoć jakaś nowość wypuszczona do sprzedaży pod koniec 2014r. Poszukuję osób, które użytkują ten sprzęt. Oczywiście bardzo proszę o opinię. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwie takie nagrzewnice na hali 1600m2 i dają rade. Jak na razie nie było z nimi problemu. Klimat super. W przyszłości myślę na resztę kurników takie zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za info. Jeśli możesz coś więcej - od kiedy użytkujesz ? Czy nie ma problemów z elektroniką. Słyszałem, że strasznie awaryjne są elektrody w tych nagrzewnicach. Z góry dzięki za informacje.

Jeszcze jedno - jeśli nie jest to tajemnicą, brałeś bezpośrednio u importera czy przez którąś z firm od technologii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Dzięki za info. Jeśli możesz coś więcej - od kiedy użytkujesz ? Czy nie ma problemów z elektroniką. Słyszałem, że strasznie awaryjne są elektrody w tych nagrzewnicach. Z góry dzięki za informacje.

Jeszcze jedno - jeśli nie jest to tajemnicą, brałeś bezpośrednio u importera czy przez którąś z firm od technologii ?

 

 

 

Użytkuje trzy rzuty dopiero. Krótko ale jak na razie bez problemu. U sąsiada już rok bez awarii. Kupiłem z całym wyposażeniem od big dutchmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

Sądząc po Twoich wypowiedziach na 2600m2 odchowalni w zupełności 4 sztuki powinny mi wystarczyć ? (zresztą tak mi wyliczyli z AVENY)

W tej chwili mam zamontowane 6 szt, 90 KW- do przeniesienia tuczarnię, a właśnie na odchowalnię proponują mi Thermorizery.,

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Jaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za pomoc.

Sądząc po Twoich wypowiedziach na 2600m2 odchowalni w zupełności 4 sztuki powinny mi wystarczyć ? (zresztą tak mi wyliczyli z AVENY)

W tej chwili mam zamontowane 6 szt, 90 KW- do przeniesienia tuczarnię, a właśnie na odchowalnię proponują mi Thermorizery.,

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Jaro

 

 

 

4 sztuki powinny wystarczyć, ale to już firma od wyposażenia niech podpowie, nie chciałbym wprowadzić Cie w błąd ;] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .. to prawda ze sa lepsze wynki hodowlane od nagrzewnic thermorizer 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hektor ? Tak prawdę mówiąc to może byś rozwinął temat ? Bardzo lakoniczna wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że te nagrzewnice są tak skomplikowane ,że bez komputera nawet nie ma co do niej podchodzić.Przekombinowali podobno.I kosztuje sztuka 75kw coś 20tys z hakiem cały komplet z kominami (to nagrzewnica z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz i wyrzutem spalin na zewnątrz) Ale od zwykłej gazowej z uwagi na warunki dla kurnika jest pewnie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sprawdziłeś nagrzewnice Winderwarm , sprzedawane przez Wit-pol cena taka sama pracują zdecydowanie ciszej niż ermafy i mają w standardzie " kierownicę " i są wstanie podejmować próby rozruchu zanim przejdą w stan reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamyk,

Kolega bierze 4 szt Winderwarm, a ja 4 szt Thermorizer. Robimy próbę i zobaczymy.

Pozdrawiam,

pod koniec roku podzielę się wrażeniami z jednych i drugich.

Jeśli się sprawdzą powymieniamy wszystkie Superstary na odchowalniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam również wspomniane Thermorizery. Mam u siebie 2 sztuki i jestem jak do tej pory w pełni z nich zadowolony. Są dość wydajne i oszczędne i co najważniejsze jak do tej pory nie miałem z nimi żadnych problemów. Na dobrą sprawę zastanawiałem się jeszcze nad innymi, ale po wizycie w sklepie wybór padł na thermorizery. Decyzji nie żałuję - oby trzymały się bezawaryjnie jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie powyżej. Na wiosnę będę wyposażał pod brojlera. Budynek już stoi, 1800m2. Całość wycenia mi i wykonuje Fermo. Ogólnie też mam zaproponowane Thermorizer TR 75. Wcześniej na budynkach miałem nagrzewnice litexa. Trochę się do nich przyzwyczaiłem i nie jestem do końca przekonany na te ermafy. Czy miał ktoś też nagrzewnice litexa, a potem ermafy i porówna mi jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym obiekcie mam litexa starego a na drugi zakupiłem do sprawdzenia własnie ermaffa. Szczerze moge przyznac ze ermaf bardziej sie sprawdza, jest wydajniejsza i oszczedna przede wszystkim. Własnie planuje zakup takze na drugi obiekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm....a umnie 2 razy byl zalany panel sterowania... teraz myje panel sterowania gabka ...i 2 razy mialem , ze komora spalania sie wypalila w starym typie i byly problemy z swieca ..teraz posiadam nowszy typ i wszystko gra ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaro8038 jak wyszło porównanie thermorizer'a do winterwarm'a? Muszę wymienić gp75 na zamknięte komory i nie wiem co wybrać. Podobno Thermorizer jest bardzo głośny, chociaż to akurat mniej ważne. Jak wypada zużycie lpg? awaryjnośc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniżej postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Winterwarm u kolegi jest bezawaryjny. Z thermorizerem mam problem z jedną nagrzewnicą, do której średnio raz na kwartał przyjeżdża serwisant i coś w niej wymienia, ustawia etc. etc. Pozostałe są ok.

Wszystkie nagrzewnice z zamknięta komorą spalania są głośniejsze od zwykłych aczkolwiek nie zauważyłem żeby przeszkadzało to ptakom.

Na dzień dzisiejszy jeśli miałbym Ci proponować nagrzewnice z zamkniętą komorą spalania to zdecyduj się na BH 100. W ubiegłym roku na jednej odchowalni takie właśnie zamontowałem. Kosztują ok 11 tys PLN i są to 100KW a nie 75 KW, jak TH czy WW ale głównie chodzi o cenę.

Zużycie gazu na zamkniętej komorze, tak jak u mnie to jakieś 20 do 30% oszczędności.

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Nie słuchaj przedstawicieli handlowych - do ogrzania, a zwłaszcza w zimie potrzebna jest moc grzewcza. Są totalną bzdurą ich wyliczenie, że (tak jak u mnie) wystarczy na 2.600m2 hali 4 TH75 gdzie było 6 Superstar95. W tej chwili na tej hali w zimie musi pracować 4 szt TH i 2 szt SuperStar95.

Kwestia jest również taka, że na hali winno być zamontowane zraszanie. Wilgotność powietrza potrafi spaść do 30% przy wymaganej 55%. Bez zraszania na odchowalni możesz mieć problemy z grupowaniem się ptaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inne rozwiązanie. Holenderskie nagrzewnice HollandHeater IFH100. Zawieszone centralnie w kurniku na windach z regulacją wysokości. Wydmu(słowo zostało usunięte)ą na cztery strony i dodatkowo mają przedłużkę na wentylator i zaciągają ciepłe powietrze spod sufitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat nagrzewnic gazowych jaki prowadziliście. Mam podobne

problemy z wyborem tych urządzeń. Jestem zielony jak trawa. Do tej pory u nas było ogrzewanie z pieca na olej opałowy. Chcemy to zmienić i zakupić właśnie nagrzewnice na gaz. Czy jest ktoś z Was o dużym doświadczeniu w tym zakresie i może doradzić jaki sprzęt zakupić na kurnik 1000m2. Za poradę będę wdzięczny.

Wolę poczytać ludzi doświadczonych niż handlowców wciskających towar. Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurnik 1000m2 ? Trochę mało informacji. Niezbędne jest podanie wymiarów budynku - nagrzewnice jakie byś nie kupił to pamiętaj, że "dmuchną" na 35 max 40 metrów. Najprawdopodobniej na Twoim miejscu wybrałbym więcej nagrzewnic o mniejszej mocy. Jeśli w budynku jest odchów indyka to należy zastanowić się nad zakupem nagrzewnic z zamkniętą komorą spalania. Jak niżej pisałem polecam BH.

Rozumiem też, że skoro jest to budynek 1000m2 to z pewnością należy do starych budynków więc bardzo niskich i tu pamiętać należy, że wszystkie nagrzewnice (poza nagrzewnicami z zamkniętą komorą spalania) wypalają tlen z hali, a to przy zbyt słabej wentylacji może doprowadzić nie tylko do problemów zdrowotnościowych stada ale również do wygaśnięcia nagrzewnic. Do tego koszty zmiany technologii grzania, przy zamkniętych komorach spalania, jeśli jeszcze trzeba wymienić sterowanie to wydasz ok 25 tys netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mało info. Kurnik jest stary o wym. 12 na 90m. Ma 2 wentylatory duże tzw. szczytowe, po 48 szt. okienek bocznych, 10 szt. wentylatorów kominowych. Odchów brojlera. Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...