Skocz do zawartości
Gość janko muzykant

Ceny ciągników

Rekomendowane odpowiedzi

jd serii 6030 w standardzie nie maja kol, skrzyni biegow itd wszystko dobierasz wg wlasnych potrzeb - cos podobnego jak w valtrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy ktos z szanownych Forumowiczow porownywal ceny nowych ciagnikow w Polsce i na zachodzie. Mysle o nowych maszynach, poniewaz jesli chodzi o auta sa firmy ktore wyszukuja dany model samochodu na terenie UE i sprowadzaja go do Polski gdzie musi byc objety gwarancja bo to reguluje prawo unijne. Pisza ze klient zaoszczedza nawet do 15%. Ciekawe czy na traktorach tez sa takie roznice w cenie?

Teraz gdy rusza PROW sadze ze dealerzy podniosa ceny (wiekszy popyt) chociarz euro idzie w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego PROW to doszły mnie słuchy że znów będzie losowanie kolejności rozpatrzania wniosków czy to prawda? może ktoś wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lubelskim raczej nie choc wszytko może sie zmienic rozmawiałę z arimr w elizówce i powiedzieli że maja tyle kasy na 2007 że aby tylko rolnicy zdarzyli tyle wniosków złożyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oby tak było ciekawe jak będzie w podlaskim. A możesz konkretnie w miare powiedziec ile tej kasy mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytałem o sume tyl tak zapytałem czy to prawda że juz koleiki sie ustawiaja, a oni odpowiedzilei mi to co wczesniej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy beda zwracac jakis % ( bo z tego co wiem moga zwrocic 40 50 60 albo 75% w zaleznosci od warunkow jakie ktos spelnia) tylko nie wiem czy od kwoty brutto czy netto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dzisiejsze ceny niewiele się różnią (można porównywać orientacyjnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was orientuje sie jaka jest cena nowego LAMPO 70 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiecie czy beda zwracac jakis % ( bo z tego co wiem moga zwrocic 40 50 60 albo 75% w zaleznosci od warunkow jakie ktos spelnia) tylko nie wiem czy od kwoty brutto czy netto?

 

60% zwrotu dostej mlody rolnik jeżeli ma tereny ONW

50% zwrptu dostaje rolnik ktory ma tereny ONW

40% zwrotu dostaja Ci ktorzy sie nie łapia na powyższe warunki

 

 

jd serii 6030 w standardzie nie maja kol, skrzyni biegow itd wszystko dobierasz wg wlasnych potrzeb - cos podobnego jak w valtrze...

 

nie do końca. we Valtrze masz juz kola w standardzie odpowiednie do danej klasy ciagnika i skrzynie biegów tez maja(przewaznie 24 + 24), dedynie mozna sobie wybrac wrsje 36-biegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma moferty 6441 i JC 60 w takiej samej cenie 95 brutto

Tyle ze w JX nie ma spreżarki która kosztuje 5tys, ale ma najszersze ogómienie, obciąznki w tylne kołą 1,5tys i cos tak jescze al;e juz nie pamietam. oferty to sa cenny cennikowe bez upustów a o cenach do zapłatyu bede rozmawiał jak mi zatwierdza wniosek na dofinansowanie i np. w JX wiem ze spokojnie sprezarka w tej cenie sie znajdzie jak bede chciał ale nie iwem czy mi ona potrzebna bo on nie bedzie służył do transportu chyba ze do beczkowozu. NA decyzje jest czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem mam jescze oferte deutz Agroplus 67 67KM max 70KM na 131000 brutto skrzynia z rewersem 24 x 12. a dobrałem sobie poza to inne gumy 12,4 x24 tyl 14,9 x30 za 400zł, kabina z dachem sklanym(do tura) 4800zł, tłumik po słupku 1600zł, Fajny ciagniczek ale troche drogi jak na moc i mase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ma moferty 6441 i JC 60 w takiej samej cenie 95 brutto

Tyle ze w JX nie ma spreżarki która kosztuje 5tys, ale ma najszersze ogómienie, obciąznki w tylne kołą 1,5tys i cos tak jescze al;e juz nie pamietam. oferty to sa cenny cennikowe bez upustów a o cenach do zapłatyu bede rozmawiał jak mi zatwierdza wniosek na dofinansowanie i np. w JX wiem ze spokojnie sprezarka w tej cenie sie znajdzie jak bede chciał ale nie iwem czy mi ona potrzebna bo on nie bedzie służył do transportu chyba ze do beczkowozu. NA decyzje jest czas

 

Praktycznie to ja też nie potrzebował bym sprężarki, ale w dowodzie będzie pewnie zakaz ciągania przyczep, a teraz z takim wpisem w razie wypadku sam wiesz co może być (sam otarłem sie o taki przypadek), i jak odmówią wypłaty odszkodowania, lub ktoś zacznie się sądzić o dodatkowe odszkodowanie, massz w dowodzie że nie moższesz ciagać przyczep i klops. Ja traktował bym spręzarkę jako polisę ubespieczeniową.

Biały a nie pytałeś o nh td80d? No i jak i tur ma być do tego jx-a nie moze być jakiś tani polski?

Co na temat spalnia opowiadał dieler - ile w turze będzie palić 6441 nie pytałeś, (wydaje mi się że 4-5/mtg powinna zejśc przy belach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...