Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

a co ci z tych rurek ja wywaliłem jedna i założyłem gumowy bo wpinałem sie turem w powrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo nieciekawy problem czy kiedys komuś zamarzł silnik od 255? co lód rozpieprza najpierw bardzo prosze zorientowanych w temacie o pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zamarzl w tamtym roku zapomnialem spuscic wody , wstawilem go do garazu ifarelki na drugi dzien go odpalilem i chodzil tylko teraz wlasnie robie silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma pomysł na przerobienie hydrauliki tak żeby jednocześnie chodziła hydraulika zewnętrzna i podnosnik główny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czym się różni 255 od235 oprucz pompy wtryskowej wiem że 235 jest krutszy i niema w skrzyi jakiegoś łącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czym się różni 255 od235 oprucz pompy wtryskowej wiem że 235 jest krutszy i niema w skrzyi jakiegoś łącznika.

MF255 ma zwolnice i hamulce chyba tarczowe w oleju a 235 niema zwolnic i hamulce bebnowe kture są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 255 ma planetarne a 235 wcale? To jak zgrali prędkość jazdy czy poto ten łącznik w skrzyni i coto wogule jest mam c-330 a zamierzam kupici 235-255 do lekkich prac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi zamarzl w tamtym roku zapomnialem spuscic wody , wstawilem go do garazu ifarelki na drugi dzien go odpalilem i chodzil tylko teraz wlasnie robie silnik

 

Mi kiedys zamarzl to rozwalilo glowice ( wode spuscilem, ale gdzies w glowicy troche zostalo). Troche jeszcze pojezdzilem na tej rozwalonej (prawie nie bylo widac), ale pozniej i tak trzeba bylo wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jaest zdanie wasze zdanie na temat mf 235 i ursusa 2812 czy to dobre ciągniki?często sie psują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tu cicho , mam zamiar kupić taki traktorek,znajomi mają i mówią że to dobra maszyna ale trzeba o niego dbać to nie c-330 , ale siapek jest troche za słaby i podnośnik tesz.Pytanie jaki wybrac 235 czy 255 {pochodne}do lekkich prac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłupiałem miałem kupować 2812 ale jak byłem w agromie towarzystwo tam zebrane odradziło mi zakupu twierdząc ze trzydziestka jest sprzęt nie do zarąbania a te MF są bardzo delikatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właćnie te ciapki są niedo zaje..ania i częsci tanie ale trocha im mocy brak jak na moje potrzeby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam 12 lat Ursusa 2812 i nie miałem żadnej awarii, a używam go do najcięższych prac, tylko sprawiłem mu dodatkowe obciążniki. Ale z perspektywy czasu żałuję że nie wziałem 3512, jest jednak sporo mocniejszy i ma większy rozstaw osi.

 

Mam też 30stkę, owszem twarda to może i jest, ale np orka nią a ferdkiem to dzień do nocy , tak samo jest od niej sporo szybszy np do jazdy po drodze. Także do lekkich prac może być, przy cięższych trochę mu brak mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CASPER napisz więcej o różnicach między 235 a 255 wczećniej pytałem ale nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem o tym w którymś temacie, ale wstawie jeszcze raz. To są dane z mojej instrukcji, możliwe że w tych obecnie robionych coś się pozmieniało.

 

Główne różnice 2812/3512:

 

- moc KM: 38/45

- zwolnice: brak/ma

- przełożenia i prędkość jazdy: szybszy/wolniejszy - na każdym biegu

- hamulce: bębnowe/tarczowe [faktycznie bębnowe są lipne...]

- wydatek pompy hydr.: 23/26,2 L

- wyjścia hydrauliki: 2/ zwykle 4

- ilość oleju w skrzyni: 32/42 L

- 3512 jest ze 200 kilo cięższy

- 3512 ma dłuższą skrzynię około 30 cm czyli także większy rozstaw osi [ jest bardziej stabilny, mój ma tendencję do podskoków na asfalcie i np z ciężkim narzędziem..]

- felgi z tyłu: schowane/wystające na zewnątrz [przy zwykłym rozstawie osi i opony 12,4/32]

- max obroty silnika: 2170/2450

- zużycie paliwa g/kWh: 226/234

 

A i do 3512 można opcjonalnie zamówić opony 14,9/28 razem z felgami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , przełożenie na każdym biegu jest nieco większe niż w 3512. Trochę to dziwne, bo skoro ma mniej mocy to powinien być wolniejszy, być może to budowa zwolnic tym skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda że zwolnice robią tę różnicę ale jest w skrzyni jakiś łącznik co on ma za zadanie?Te 8 KM między c330 a 2812 czuje się,jak z paliwem ,napisz ile macz mh nakręcone i czy do lekkich prac warto dokładać do ciapka 15-20 tysiaków aby zmienić na 235-255{poczodne}?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20 tys można spokojnie kupić 255 a oryginal nawet taniej w szczególności jak sprzedający zobaczy pieniadze.Ciapek jest do sprzedania za 8-10 tys ,więc wyjdzie troche taniej i zdecydowanie warto dokonac takiej zamiany.Nie warto sugerować się cenami z Allegro, gdyz do transakcji zachodzi sporadycznie ,a rynek należy do kupującego i to on dyktuje warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tom cenom masz racje ale ja tesz musze sprzedać więc i spuścić za 20-25 tys.kupie 235-255 ale 2812-3512 to do remontu kapitalnego tylko go znajdz nawet bym wolał bo jak zrobisz tak masz tylko wyobraż sobie że pośrednicy wszystko wyłapują a od nich to farba i kit i jest git?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Odnosnie zmiany ciagnika z cpaika na MF mysle ze to dobra inwestycja, moze i czesci drozsze, ale napewno nie potrzeba ich tak czesto wymieniac, niektorzy mowia ze MF nadaje sie do lekkich prac tylko, a ja mysle calkowicie inaczej. Sam mam MF255 i c-330 oba ciagniki nie maja najlzej, jednak okres miedzy remontami w ciapku, a ferdku to duza roznica. Jesli zastanawiasz sie nad 235 a 255 ja radzilby 255 roznica cenowa nie jest duza, a napewno te pare koni nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniwie bardzo dobre i logiczne rady to jast rozmowa na argmenty anie ble..ble ciągnijmy to dalej bo takie zmiany czekają wielu z nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się , przełożenie na każdym biegu jest nieco większe niż w 3512. Trochę to dziwne, bo skoro ma mniej mocy to powinien być wolniejszy, być może to budowa zwolnic tym skutkuje.

Jest szybszy, ale nieznacznie, no i 2812 nie ma zwolnic i to może być ta przyczyna,ze jest szybszy. Miałem 2812 i chodził we wszystkim jak burza, nawet w prasie rolującej nie wymiękał, nie wspomnę już o sieczkarni do kukurydzy...

Teraz mam MF698 i trochę mi żal, że po tamtym pozostało tylko wspomnienie. Naprawde fajny ciągnik, nie porównujcie go do ciapka, bo to nie ta kategoria Polecam, bo przez 10 lat wymieniałem tylko drugi stopień sprzęgła, bo ścieło nity... Trochę miał ciężko. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COOLCZAK to niezle dostawał skoro teraz 80KM robi za nigo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...