Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam moze jutro napisze bo dzis odpada musiał bym iść spisac z błotnika na ciągniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem zamiar dodać i kto powiedział że biegi sie nie pokrywają

 

a tak wogóle to z tym WOM to świetna rzecz bo przy 2500obr/min mamy 755obr/min na WOM dobre przy cyklopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wadą jaką moge napisać to układ pneumatyczny. Hamulce wysiadły mi bardzo dawno temu a konkretnie te zawory przy pedałach hamulca. A poza tym to złoty ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polu sprawuje się dobrze choć mój miał problemy z pługiem trzy skibowym i szybko się kopie, odradzam jazdę na opale szybko można pompe wykończyć a pozatym bardzo wytrzymały ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dobrze operuje podnośnikiem to w polu idzie bez problemu u mnie we wsi jeden ciągnął nim agregat uprawowy 4.2m i dał radę ale po roku robił kapitalkę silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 10ha bardzo ciężkiej ziemi i 60-tke-bardzo dużo pali i ledwie daje radę,poradzcie jaki ciągnik mam wybrać bo zastanawiam się nad tym mf bo oszczedny,byłła gatka o mtz 82, ale zdaje mi sie trochę za duży,mowa była równiez o zetorze 7011/7211,ale podobno dużo palą i w ługu i w lekkich pracach,więc poradzcie mi coś(ciągnik byłby do wszystkiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lekkie ziemie lepszego ciągnika jak mf 255 nie ma, ale na cieżkie nie wiem bo jest za lekki trzeba by go dobrze dociążyć przedewszystkim szukaj na kołach od sześciesiatki z kabiną i po komplecie obciążników przód tył, jak przesiądziesz się z c360 poczujesz róznice tylko to jest ciągnik gabarytami troche mniejszy i lżejszy.

Najlepiej kup sobie 4512 jak masz kaske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16 h średniej ziemi , C 330 , MF 255 . Oba ciągniki bardzo sobie chwalę , szczególnie 255 . To bardzo dobry i wytrzymały ciągnik ale trzeba o niego dbać !!! Wymiana filtrów , oleju , dobre paliwo to podstawa no i naprawy na orginalnych częściach to się NAPRAWDĘ zwraca .

No ale niestety w dzisiejszych czasach nawet przy tak niewielkim areale te dwa ciągniki przestały mi już wystarczać ze względu na niewielką moc , ciężar własny ( MF255) , udżwig podnośnika no i brak przedniego napędu.

Początkowo też myślałem o " Zetorku" czy MTZ ale szbko to porzuciłem , bo to poprostu topory ( użytkownicy w/w bez urazy) . Szukałem deutz fara lub większego fergusona . I niecały rok temu kupiłem MF 3060 . 80 koni , przedni napęd , EHR , półbiegi , wom 540/1000 z własnym sprzęgłem , kabina komfort ( radio sony ) , powiem tak : nie ma niestety klimatyzacji poza tym zajefajny. Sąsiad ma zet 7211 i jak czasami do niego wsiadam to uwieżcie że różnica w klasie jest ogromna chociaż mój MF jest z 91 r. I jeszcze co mogę radzić to przedni napęd to jest ogromnie ważne ,no i moc na zapas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do darek 20---->jak spalanie 7011 twojego sąsiada??Większość pisze,że grubo ponad 10L/mth, max 16L/mth(chcę się w końcu dowiedzieć,bo każdy inaczej pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF 698 to dobra maszyna całkowicie mechaniczna , dla niektórych brak elektroniki to zaleta dla innych wada . Ja uważam że nie należy się jej bać no bo w końcu gdzie jej dzisiaj nie ma , ułatwia życie i podwyższa komfort no ale niestety podnosi awaryjność . Tu już każdy mósi zdecydować sam co mu najlepiej pasuje.

Jeżeli chodzi natomiast o spalanie zetorów to wiry w baku są niestety prawdą.

Mój sąsiad to człowiek który nie lubi się stresować i przyjmuje życie takie jakim jest dlatego przestał sprawdzać spalanie . Chumor poprawia sobie wlewając do baku " oranżadę " , z wcześniejszych czasów pamięta jednak że te 16 l /mth nie jest gróbo przesadzone . No i jeszcze jedno , jeżeli ktoś myśli że jak będzie jeżdził na pusto to spalanie mocno spadnie to niestety jest w błędzie !!!

Takie są to niestety zalety zetorów . Ale nie mówię że to zły ciągnik , jak kto lubi . Twoja kasa twój wybór , no i ty będziesz nim jeżdził .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do posiadaczy MF-255

Do swojego zapinam pług 3x30 lub 3x40 zależnie od potrzeby czy w waszych tez tak sie dzieje:

jade 4 terenowa pług ustawiam na ok 30cm głębokości i teraz tak dopuki wpada w poślizg blokada trzyma świetnie ale jak poczuje że mu lżej to zaraz mi ją wywala ujade kilka m trafi na coś cięższego i zaczyna troche gzebać a wiadomo każdy poślizg to zwolnienie strata czasu i paliwa przedewszystkim tylkoi mi tak wyskakuje czy we wszystkich? kończy sie na tym że cały czas noga na blokadzie co nie jest zbyt wygodne i przyjemne

 

jak myslicie czy przeróbka na elektropneumatyczną blokade była by dobrym pomysłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3512 i tak też jest ale według mnie jest to normalne bo blokada trzyma się sama za pomoco tarcia i jak się poluzuje (mnieisze obciążenie) to sprężyna wyłącza. Ja jak musze na blokadzie to trzymam cały cas (przyzwyczajłem się)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto z was ma Koła do międzyrzędzie do MF255 ? zamierzam kupić na 9,5 takie tylko żeby pasował mi puśniej traktor w zorki na 45 i na 50 co proponujecie ? A moze macie jakieś namiary gdzie to kupić tanio? A i jak myślicie czy z takimi kołami da siepracować z 400litrowym opryskiwaczem ? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze pare pytań:mam okazje którą jest MF 698 za 13000, będzie on sie nadawał jeszcze do roboty?Ile on może spalić?Brak elektroniki uważam za zaletę,bo jak napisałeś DAREK20 podwyższa awarylność,a pozatym ceny podzespołów elektronicznych są wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko do posiadaczy MF-255

Do swojego zapinam pług 3x30 lub 3x40 zależnie od potrzeby czy w waszych tez tak sie dzieje:

jade 4 terenowa pług ustawiam na ok 30cm głębokości i teraz tak dopuki wpada w poślizg blokada trzyma świetnie ale jak poczuje że mu lżej :wink: to zaraz mi ją wywala ujade kilka m trafi na coś cięższego i zaczyna troche gzebać a wiadomo każdy poślizg to zwolnienie strata czasu i paliwa przedewszystkim tylkoi mi tak wyskakuje czy we wszystkich? kończy sie na tym że cały czas noga na blokadzie co nie jest zbyt wygodne i przyjemne :x

 

jak myslicie czy przeróbka na elektropneumatyczną blokade była by dobrym pomysłem?

 

3x40 MF 255 to można tylko przestawić sobie na podwórku z miejsca na miejsce lub schować np przed zima do garażu, a nie w polu. Ten ciągnik z 3x30 nadaje sie w większości do podorywania a nie do orki. W średniej klasie ziemi to ma juz z 3 ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie,że ma ciężko w 3 skibach.Chociaż w mojej okolicy jest gość co robi 255 z 3 skibami,ale jak sie przyglądałem to to była podorywka,ale on swoje-"głęboka orka i idzie jak burza"(orze 7-10cm )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sie dba o ciągnik to daje rade spokojnie moim zdaniem orać na 2 skiby to strata czasu i paliwa on spokojnie ciągnie 3x30 a w dobrych warunkach i 3x40 (sam nie wierzyłem ale to już zostało sprawdzone) i nie wsredniej klasy ziemi tylko ciężka czarna i glina nie możliwe żeby mój był jakiś inny dobrze ustawiony pług i idzie jak dziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jako uzytkownika MF-255 najwiekszym błedem jaki jest w tym ciągniku to blokada, przeciez po dłuższm jej wciskaniu wysiada Ci całkowicie noga, no chyba ze stoisz całym ciałem na niej ale wtedy jest problem z dostaniem do sprzegła. Druga wada to hamulce, chcac cokolwiek przychamowac z góry tzreba podciagac reczny bo w inny sposób sie nie da hamowac dłuzej niz z 10 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

255 powinien sobie radzić z trzema skibami. Mój 2812 na piasku sobie z tym radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak sie dba o ciągnik to daje rade spokojnie moim zdaniem orać na 2 skiby to strata czasu i paliwa on spokojnie ciągnie 3x30 a w dobrych warunkach i 3x40 (sam nie wierzyłem ale to już zostało sprawdzone) i nie wsredniej klasy ziemi tylko ciężka czarna i glina nie możliwe żeby mój był jakiś inny dobrze ustawiony pług i idzie jak dziki

Niechce sie wtrącać ale nieopowiadaj że MF255 pociągnie płóg 3*40 nawet na piachu sie zesmoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...