Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

Niejestem za wydawaniem kasy ale chcialbym żeby to jakoś wyglądało i było funkcjonalne. Jak sie MF spisze to będzie pryskał długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie lubie wydawać kasy no ale jak ma to jakoś wyglądać i funkcionować sprawnie a wdodatku na długie lata to trzeba zajnwestować

 

według mnie to fm się spisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przemyślcie to jeszcze sobie na spokojnie . J mam 255 od nowości (1987) ., choduję bydło i podłączałem do hydrauliki już tyle żecz że mogę powiedzieć , może nieskromnie, że się na tym znam .Do nidawna chodziła u mnie wycinarka z wyżutem podłączona w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o estetykę to wszystko można ładnie przykrecić albo przywiązać sznurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o estetykę to wszystko można ładnie przykrecić albo przywiązać sznurkiem.

 

to estetyka

to prowizorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam zamontowany na górnej rurce , od tego gumowym wężem do trzeciego gniazda . Gdzie tu prowizorka . Oczym ty gadasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trzeba dodać że zmiana rozdzielacza na dwósekcyjny ma sens tylko wtedy jeżeli wymieni się przełącznik pod siedzeniem na dostosowany do niego.

Jeżeli nie to taka przeróbka naprawdę nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem jak w takim wypadku trzeba by ustawic ta dzwignie pod siedzeniem aby działy 4 sekcje w rozdzielaczu. Może tansze i łatwiejsze było by zamontowac zaraz za wtyczka rozgałeźnik i dwa zawory, wten sposób otwierasz lub zamykasz przepływ oleju.

 

A odnosnie hamulców to własnie chodzilo mi o to ze trzeba je wciskac w dół przez to nie można hamowac dłużej, powinny byc tak jak np. w c-330 sa wypychane przez co nie odpowioadaja tak miesnie w nogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma do tego przełącnnik może jedynie być problem z rurkami od niego do rozdzielacz i z powrotem bo się zmieni długość ale można je zastąpić wężami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy jak ustawisz ten przełącznik w prawo będą obie sekcje działały jak siłownik jednostronny , a jak w lewo to możesz pracować z siłownikami dwustronnymi ala tak samo będziesz miał na wszystkich sekcjach !!!

A chyba nie o to chodziło . Jedna sekcja miała działać w jedną stronę a druga w dwie a to jest w tym układzie niemożliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje Panowie!

 

Wie ktoś ile taki 2 sekcyjny rozdielacz bedzie kosztował??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe w jednej sekcji wykręcaż pokrętło a w drugiej nie i pod pierwo siłownik jednostronny a pod drugo dwustronny.

 

ja na jegnosekcyjnym rozdzielaczu kopałem kiegyś bolkiem i tam trzeba dwa węże podpiąć, to nie był problem ale zrobił się jak trzeba było opuścić lemiesz bo wtedy podnosił się zbiornik i żeby to wyeliminować nie odkręcajęc i przykręcając węża do kipowania wystarczyło na czas kopania wykręcić śrube i działał wtedy tylko wyorywacz. Kumpel ktury ma 4 wyjścia podpina jedeń wąż pod jedno sekcie a drugi pod drugo ale w tymroku coś mu jedna sekcja wysiadła i przepinał węże (nie wiedział o śrubie - teraz wie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to po co on wogóle jest i po co się go przełancza. Przecież jeżeli jest tak jak mówisz to wystarczyłby jedynie rozdzielacz .

Nie wprowadzaj ludzi w błąd !!!

Sory ale dla mnie nie wiesz dokładnie jak to jest i kombinujesz a Ja nie mam już siły Cię dłużej przekonywać .

Jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć to pomogę ale konkretne pytania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabardzo niewypowiadam sie na ten temat bo jestem zielony w tych sprawach. Darek ja czekam jutro na foto będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bm też chciał zobaczyc jakąs fotke tego jak ma to byc podłaczone!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsaż . Postaram się ale niczego nie obiecuję ( mószszę pożyczyć niestety cyfrówkę ) , chcę wykożystać pogodę bo zapowiadają zimę ale naprawdę masz prosto wytłumaczone i nie sądzę żebyś miał z tym większe kłopoty.

Ja wyciełem kawałek rurki założyłem na na nią nakrętki z obu stron , na końce rurek takie miedziane obrączki i przykręciłem w wycięciu zawór .

trzyma się doskonale i dostęp jest ok. Ach ucięte końce rurek rozbij troszkę na jakimś stożku żeby ci te borączki nie spadały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...