Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku wiosennych prac zaczołem liczyć paliwo które wlewam do swojego MF-255 i narazie mam taki stan

ziemie od 1 do 3a

agregat 2,4m 13,5 ha

sianie poznaniak 2,7m 7,8ha

pryskanie 10m 10,5 ha

sianie nawozu 10m 15,7 ha

 

spalił łącznie 170l paliwa i nakręcił 43Mth

 

czy to dużo jak na MF? dodam ze miał remont silnika 1100mth temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy dusiłeś go mocno w tym agregacie i czy miał ciężko, jeśli nie wkręcałeś go powyżej 2000 obr to mój mf spalił by mniej, ale wynik i tak niezły dużo zależy od stylu jazdy i od warunków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj katowałem go strasznie na 1 szosowej zdychał zazwyczaj starałem sie trzymać ok 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na katowanie to spox, sprawdzałem ile w max obciązeniu spali w orce na 2 szosowej cały szas sie kopał albo dusił wyszło 5,4 l na godz zegarowa, ale tak ogólnie mój mf rocznie ychodzi spalanie nawet poniżej 3 litrów, ale ja dużo mam lekkich prac układanie wozenie bel, zgrabianie siana, nawozy, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ile na max jest w stanie pociągnąć MF-255 mam nie zaorany mały kawałek pola ziemia 2 klasa i sporo gliny a mam tylko pług 4x40 jak bym odkręcił 4 korpus da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj jakos nie widze orki 3x40 mf 255 chocby nie wiem jakie obcisazenie miał chyba ze mu z tone zawiesisz i na jakiejs 2 redukcyjnej bedziesz jezdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie ile na max jest w stanie pociągnąć MF-255 mam nie zaorany mały kawałek pola ziemia 2 klasa i sporo gliny a mam tylko pług 4x40 jak bym odkręcił 4 korpus da rade?

Dopuki nie pojedziesz i nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział czy da rade, przekonaj się sam i wtedy napisz wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie ile na max jest w stanie pociągnąć MF-255 mam nie zaorany mały kawałek pola ziemia 2 klasa i sporo gliny a mam tylko pług 4x40 jak bym odkręcił 4 korpus da rade?

 

raczej odkręć 2 korpusy. I tak będzie to 2x40 czyli 80 cm. Może pociągnooł by 3 skiby ale "30". to by było 90 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyl część wierzy ze jest mała szansa częśc nie a ja jestem nie zdecydowany to sie okaze jutro wkońcu nie zamęcze go na tak malutkim kawałku pola.

Obciązników brak tylko 2x25kg na przodzie ale dołoże ze 100-150kg

opony 12,4 x 32 w tamtym roku założone postaram sie o jakis filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytko i zwęxić na pierszym pługu powinien pujść a ładnie dociąży go sama rama pługa orając na dociążaniu, mój mf w pługach 3 skibowych nie kopie się bardziej jak w 2 tyle że ma ciężej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz dzwignie podnosnika ta blizej siedzenia na położenie maksymalnie podniesionej maszyny, a sterujesz dzwignia ta bliżej błotnika. całkowicie do przodu maszyna opuszczona a do tyłu podniesiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują błotniki do mf? Proponują mi z c360 ale nie chce szpecić fergiego , maska też zmasakrowana ile może kosztować ta nowa plastikowa o ile się by nadała?, sam gril z lampami 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:D wyprubuje moze przy odorywce bo nim zawsze to robie:D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypróbowałem 3x40 udało sie odkręcić jeden korpus drugi nie chciał puścić. Warunki hmm tragiczne pole przy stawie poziom wody 40cm poniżej poziomu pola. Filmiku niema będzie przy orce pod rzepak. Bo tu pług nawat sie nie wytarł strasznie sie oblepiał i tempo szło

A teraz do rzeczy na przód powiesiłem 3 tylnie obciążniki od 330 bo bez nich jeździłem na 3 kołach głębokość ok 25 cm zacząłem od 2 terenowej miał lekko no to 3 równiesz szedł bardzo dobrze oczywiście prędkość szału nie robi po trzech przejazdach zacząlem 4 terenową to jest max możliwości choć silnik spokojnie wkręcał sie do 2400obr/min szczena mi opadła. Jakim cudem on to ciągnie??? zużycie paliwa ok 16-17 litrów/ha za mały kawałek by ocenic dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki mam jeszcze mały broble mz moim MF255 podczas włanczania wałka strasznie trzeszczy mi i cięzko się włancza jak topoprawić moge? P.S biego chodzą dobże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki mam jeszcze mały broble mz moim MF255 podczas włanczania wałka strasznie trzeszczy mi i cięzko się włancza jak topoprawić moge? P.S biego chodzą dobże ?

Równie dobrze może być już sprzęgło wyeksploatowane i być może trzeba będzie się wykosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zgrzytało okazało się że kiedyś ojciec najechał na pniaka i podgioł podłoge do góry, po odprostowaniu jest ok, pozatym nigdy nie miałem problemów z włanczaniem wałka, być może potrzebna jest regulacja bo nie sądze żeby tarcza się wyjeździła bardzo duże robie womem i tarcza była gruba, w mf prędzej pozcina nity niż się wytrze na obu stopniach miałem już pozcinane nity, nowe tarcze są już podwójnie nitowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulowac mozna przez to małe okienko z lewej strony. Mi tez przy remoncie silnika okazało sie ze mam ledwo trzymajace sie sprzegło tzn nity juz ostro sie ruszały. A mam ciagnik 3512 z 92r miał wtedy 5500mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o wałku, to czy da się jakoś wymienić uszy przy wałku przy ciągniku bo mam poobrywane, a wygląda mi na to że to jest całościowe z odlewem całego bloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już o wałku, to czy da się jakoś wymienić uszy przy wałku przy ciągniku bo mam poobrywane, a wygląda mi na to że to jest całościowe z odlewem całego bloku

Masz na myśli kołpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...