Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

uszczelniacz zalozylem dobry,leje mi sie pod kolem pasowym i rzuca olej na blotnik,w silniku oleju tylko przybywa jak sam go naleje zrobila sie rysa na wale w miejscu gdzie chodzi uszczelniacz to juz jest druga sprezarka,w tamtej bylo to samo tyle ze wymienilismy cala bo cylinder byl za bardzo wyjechany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyrzucało olej na sprężarce jak puszczał uszczelniacz na pompie paliwowej przybywło oleju bo ropa szła do oleju silnikowego i nadmiar wyżucało, tak samo się robi jak pusci membrana w pompce podającej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Mf-255 poradzi sobie z pługiem obrotowym 3 - skibowym. Czy da rade obrócić i uciągnąć taki pług na glebach 5 -6 klasy (ciężkie ziemie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF-255 nie ma szans z takim pługiem. A tak nawiasem mówiąc gleby 5-6 klasy to chyba raczej nie są ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Mf-255 poradzi sobie z pługiem obrotowym 3 - skibowym. Czy da rade obrócić i uciągnąć taki pług na glebach 5 -6 klasy (ciężkie ziemie).

Uciagnąć może by i uciągnoł, ale po jakiego grzyba Ci obrotówka na słabe ziemie i do tego jeszcze do fergusona , ja tez mam troche 5 i 6 klasy i śmigam 3x30 i to jest max co ten ciągnik pociągnie nawet na takich piachach bo na glinkach musze 4L używać, a co do samej obrotówki to ja żeby podnieść 3x30 musze przygazować i chwile poczekać no cóż pompa już swoje wydzwigała ale jeśli nawet masz zdrową pompe to będziesz musiał przygazowywać, a o zmianie wajchy pod siedzeniem nie wspomne do tego przód na każdej bruździe niebo by oglądał, może jakaś obrotówka 2x30 lub 40 tam, ale nie na piach.

Masz takie piachy jak ja jaki pług do podorywki byś polecał?

Myśle żeby założyć 4ty korpus do płytkiej podorywki, bo 1ką nie ma co robić i za głęboko robie a na 2ce za ciężko ma chwilami jak głębiej pług pujdzie.

C 330 robiłem troche podorywki 3x30 (mf zaniemógł) i spopokojnie dawała rade (max 5 - 8 cm) wiec może mf 255 szedł by płyciutko z 4x30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam MF-255 i nie piszcie mi że on pociągnie 3 skiby obrotowe. Nie chodzi tylko o jazdę po polu ale trzeba przecież podnieść taki pług i go obrucić. Na 1 skibę pługa obrotowego potrzeba 25 kM, a ile ma ferguson ,47 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już 3 rok orze mf-255 z pługiem 4x30 i śmiga spokojnie. Orze nim wszystko czyli robie również głęboka (15-20 cm) orkę i praktycznie cały czas na 1 czasem trzeba pod górę zapodać 4.

 

Pług obrotowy przydałby mi sie ponieważ mam pole o pochyłościach i dobrze by było przeorać kilka razy ziemie w górę (pod miedze, gdzie jej brakuje). Ziemie mam ciężką bo zakamieniałą oraz dużo gliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale wy pierdolicie 4* 30 fergusonem 255 to można robić podorywkę. Orka na 15cm to jest głębsza podorywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a ja do swojego MF zaczepiam agregat uprawowo siewny i....

 

Orka tym ciągnikiem z trzema skibami to męczarnia do tego ci agnika, mój sąsiad gdy za kierownicę takiego ciągnika esiadł jego syn to po 1 sezonie orki trzema skibami remontował silnik, po remoncie standardowo trzecia skiba odkrencona do orki , do podorówki zakładają trzecią skibę.

 

Pozdrawiam wszystkich marzycieli orzących czterema skibami MF255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa a ja do swojego MF zaczepiam agregat uprawowo siewny i....

 

Orka tym ciągnikiem z trzema skibami to męczarnia do tego ci agnika, mój sąsiad gdy za kierownicę takiego ciągnika esiadł jego syn to po 1 sezonie orki trzema skibami remontował silnik, po remoncie standardowo trzecia skiba odkrencona do orki , do podorówki zakładają trzecią skibę.

 

Pozdrawiam wszystkich marzycieli orzących czterema skibami MF255.

 

Myślisz sobie że wszystcy mają 1wszą klase ziemi ! , ja mam w większości 5 i 6 kl taką ze jak za głęboko zapuszcze to wali żułty piach i nic w tym dziwnego że lata z 3x30 bez problemów ( mam też takie ziemie gdzie faktycznie ma ciężko i robie na 4L) A poważnie zastanawiam się nad 4tym korpusem do podorywki, bo jeśli z 3kami da się robić podorywkę na 2ce to może z 4kami na 1h albo 4L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja już 3 rok orze mf-255 z pługiem 4x30 i śmiga spokojnie. Orze nim wszystko czyli robie również głęboka (15-20 cm) orkę i praktycznie cały czas na 1 czasem trzeba pod górę zapodać 4.

 

Pług obrotowy przydałby mi sie ponieważ mam pole o pochyłościach i dobrze by było przeorać kilka razy ziemie w górę (pod miedze, gdzie jej brakuje). Ziemie mam ciężką bo zakamieniałą oraz dużo gliny.

 

wsadz gdzieś filmik jak orasz na te 20cm na ciężkiej ziemi bo nie uwierze dopuki nie zobacze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)

Panowie ja już 3 rok orze mf-255 z pługiem 4x30 i śmiga spokojnie. Orze nim wszystko czyli robie również głęboka (15-20 cm) orkę i praktycznie cały czas na 1 czasem trzeba pod górę zapodać 4.

 

Pług obrotowy przydałby mi sie ponieważ mam pole o pochyłościach i dobrze by było przeorać kilka razy ziemie w górę (pod miedze, gdzie jej brakuje). Ziemie mam ciężką bo zakamieniałą oraz dużo gliny.

 

wsadz gdzieś filmik jak orasz na te 20cm na ciężkiej ziemi bo nie uwierze dopuki nie zobacze!!

 

To napewno nie jest 4x30 tylko 4x25 lub 4x20 (jeśli coś takiego jest )

Moge się założyć że semos nie ma korpusu 30, bo ja mam 3x30 i na 20cm ferguson ma ciężko na 5 - 6 kl a na lepszej zemi orke robie na 4L.

Była już taka rewelacja na agrofoto, że koleś orał proximą 8441 pługiem 4x50, jak się w końcu okazało to był pług 4x35 a koleś zmieżył długość lemiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją czterdziestką robię podorywkę pługiem 4x35, daje rade, na lżejszej ziemi trójką, na cięższej dwójką, głębszą orkę owszem da rade zrobić, ale na jedynce, lecz to nie robota, mały fyrtelek pod ogródek warzywny to można zaorać, ale kilku hektarowe pole to dziękuję. Piszę dlatego, ponieważ 4011 ma moc silnika zbliżoną do MF 255 i w podorywce pługiem 4x35 spokojnie sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pole że jak sobie oram to załóżmy na 3/4 pola idzie tak że może cztery bez problemu by uciągnął a 1/4 pola to ciągnik czuje że ma co ciągnąć zbita i ciężka ziemia także 3*35 i nie ma co przesadzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagam mf255 plug 3x35 i to jest chyba max. jego mozliwosci,klasy ziemi mam rozne począwszy od 3 do 6 klasy,czasem trzeba nawet 4polowa orac,ale za to plytka podorywka tak do 10cm spokojnie idzie na 2 szosowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz sobie że wszystcy mają 1wszą klase ziemi ! , ja mam w większości 5 i 6 kl taką ze jak za głęboko zapuszcze to wali żułty piach i nic w tym dziwnego że lata z 3x30 bez problemów ( mam też takie ziemie gdzie faktycznie ma ciężko i robie na 4L) A poważnie zastanawiam się nad 4tym korpusem do podorywki, bo jeśli z 3kami da się robić podorywkę na 2ce to może z 4kami na 1h albo 4L?

O (słowo zostało usunięte) ale bajko pisarz

Przyjedz do mnie i moją dwójką pooraj głęboko, jak Twój ciągnik pociągnie oddam Ci darmo ten pług. Ja mam3512 na 14ach i jak orze na 1dwuskibowcem(2x30) to czasem dusi silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz sobie że wszystcy mają 1wszą klase ziemi ! , ja mam w większości 5 i 6 kl taką ze jak za głęboko zapuszcze to wali żułty piach i nic w tym dziwnego że lata z 3x30 bez problemów ( mam też takie ziemie gdzie faktycznie ma ciężko i robie na 4L) A poważnie zastanawiam się nad 4tym korpusem do podorywki, bo jeśli z 3kami da się robić podorywkę na 2ce to może z 4kami na 1h albo 4L?

O (słowo zostało usunięte) ale bajko pisarz

Przyjedz do mnie i moją dwójką pooraj głęboko, jak Twój ciągnik pociągnie oddam Ci darmo ten pług. Ja mam3512 na 14ach i jak orze na 1dwuskibowcem(2x30) to czasem dusi silnik.

Racja Janek Widziałem jak MF 255 z takim pługiem padał przy orce na 4 polowej Trzeba było do trójki schodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ale wy pierdolicie 4* 30 fergusonem 255 to można robić podorywkę. Orka na 15cm to jest głębsza podorywka

 

Mój szwagier widział, jak MF255 orał na głęboko na ciężkiej ziemi 4 skibowym pługiem . I na dodatek trzymał na linie drugiego MF 255, który przed maską mu się pałętał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie co tu sie dzieje MF-255 i 4 skiby to troche za duzo nie sądzicie max dla niego to 3x40 i 30-35 cm głęboko meczy sie na 4L a jak trafiła glinka to 3L i do przodu mam taki jeden mały kawałek na którym większy sprzęt to głupota i tam próbowałem a ziemia 2 i 1 klasa

ale to jest pikielnie ciężko dlaniego i w życiu bym nie próbował większej powierzchni tak orać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ale wy pierdolicie 4* 30 fergusonem 255 to można robić podorywkę. Orka na 15cm to jest głębsza podorywka

 

Mój szwagier widział, jak MF255 orał na głęboko na ciężkiej ziemi 4 skibowym pługiem . I na dodatek trzymał na linie drugiego MF 255, który przed maską mu się pałętał

 

Opowieści zaczynające się od "mój szfagier widział...." to można sobie wiecie, bo czego to każdy szfagier nie widział nie słyszał lub nie wie lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szwagrowi wierzę . W tym, co napisałem chodziło dosłownie o to, że jeden pług czteroskibowy ciągnęły dwa MF 255 i że tak wygląda głęboka orka tym ciągnikiem takim pługiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ten mf 255 to fajna maszyna ale nie przesadzajcie z 4 skibami ja mam takeigo w bardzo dobrym stanie silnik pieknie pracuej i moim zdaniem ja dosatanie 2 jke grudziadzka to wszysko na glęboka orke a nie 4 skiby...znam takich co maja 2812 i 4 na plytko 3 na gleboko ale co to za orka to raczej drapanie...

wszystko ma swoje normy a jak ktos zasuwa z 4 skibowym to jest troche szalony moim zdaniem i lubi sobie w polu partaczyc no ale,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dajcie spokoj;) mf i 3 obrotowy plug.....no ja pier....kto jest takim geniuszem??

nawet szans nie ma zeby do mf taka kombinacje zrobic moze jeszcze wirowy agregat 2.5 metra z siewnikem pociagnie ???ktos probowal???

nawet jezeli to podniesie to jazda tym ciagnikem z plugiem graniczy z cudem...

mf wystarczy kosiarke rotacyjna zapiac i juz sie lekko kreci a nie jakis porzadny plug 3 skibowy...

3 skibowy plug obrotowy potrzebuje chociaz mtz-a a nie mf255

ale trzeba pogratulowac fantazji naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak koło mnie jeden sie chwalił że 914 orał phx 5skobowym pod buraki ale zapomniał dodać że zetor 7211 był jeszcze na linie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem polak potrafi;-)

u mnie jest taki co ora 914 5 skibowym ale po rownym i to mu troche dymi jak tylko ma lekko pod gorke moim zadaniem to brak wyczucia i katowanie maszyny...

dwa lata posmiga a pozniej remont cala zima;)))aaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...