Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

panowie dajcie spokoj;) mf i 3 obrotowy plug.....no ja pier....kto jest takim geniuszem??

nawet szans nie ma zeby do mf taka kombinacje zrobic moze jeszcze wirowy agregat 2.5 metra z siewnikem pociagnie ???ktos probowal???

nawet jezeli to podniesie to jazda tym ciagnikem z plugiem graniczy z cudem...

mf wystarczy kosiarke rotacyjna zapiac i juz sie lekko kreci a nie jakis porzadny plug 3 skibowy...

3 skibowy plug obrotowy potrzebuje chociaz mtz-a a nie mf255

ale trzeba pogratulowac fantazji naprawde

To jest fantazja http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?act=attach&type=post&id=90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taaaa "swobodnie"

ja taki do mf 255 zapinalem mial moze ze 2.8 m trzy walki z tylu i co??

po rownym idzie nawet ale jak jest miekko np stanowisko po rzepaku i jeszcze gorka to kapota po co meczyc ciagnik i marnowac paliwo...

jak do urs.330 zapniesz brony 5 ciezkie i bedzie swieza rola a do tego gorki to ci spali wiecej niz mf255 ...ale pociagnie tak samo jest w tym wypadku.,,,

wlascicielwi na foto to bym radzil pomyslec o gruberze...taki chociaz ze 2.8 metra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sąsiad też ciągnie pług piecioskibowy Ursusem 914 i idzie całkiem dobrze, tylko nie zapominajcie, że są pługi i pługi, nasze polskie copy potrzebują dość sporo mocy, aby je pociągnąc, no i orka nie wygląda jak orka, tylko jak radlenie pyrów, co innego praca zachodnimi pługami, o wiele mniejsze opory w czasie pracy, gleba elegancko odwrócona, itd, a co do mojego sąsiada, to ciągnie pług Fortschritt z korpusami jak przy B 200, więc dlatego daje rade. Ja kilka lat orałem polskim pługiem 4x35, w tym roku pracuję pługiem B 200 5x45, więc moje pierwsze odczucia były takie, że byłem mile oczarowany, jak lekko idzie ten pług, opór stawia taki sam jak nasz polski 4x35, więc o czym mamy dyskutować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taa ma gruber wal strunowy agregat uprawowy i jeszcze z 50 hektarow ktore obrabia jednym c 330. koledzy

pozdrawiam/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taaaa "swobodnie"

ja taki do mf 255 zapinalem mial moze ze 2.8 m trzy walki z tylu i co??

po rownym idzie nawet ale jak jest miekko np stanowisko po rzepaku i jeszcze gorka to kapota po co meczyc ciagnik i marnowac paliwo...

jak do urs.330 zapniesz brony 5 ciezkie i bedzie swieza rola a do tego gorki to ci spali wiecej niz mf255 ...ale pociagnie tak samo jest w tym wypadku.,,,

wlascicielwi na foto to bym radzil pomyslec o gruberze...taki chociaz ze 2.8 metra

Właścicielem tego zestawu to jestem ja w osobie właśnej i osobiście siedzę za sterami tego bombowca o gruberze myślał nie będę bo i po co ? A tak na marginesie to jest do górki ...........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel ma gruber ale nie wiem jaka szerokośc i do niego wał strunowy.Właściciel,chyba się nie obrazisz,że odp.
Właściciel nie ma grubera tylko kultywator 11 łap + wał strunowy i ciapek pada jak mu7 dołożę na maksa !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taa ma gruber wal strunowy agregat uprawowy i jeszcze z 50 hektarow ktore obrabia jednym c 330. koledzy

pozdrawiam/

Nie mam 50 h tylko 10 h które obrabiam C -328 a jak się......... to będę miał 15 h i cdalej będę obrabiał C - 328 ! ale jaki się zdenerwuję to będzie 20 h i kupię sobie do pomocy C -360

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.......a wiec tak,niektorzy twierdza ze jak ciagnik jest przeciazany trezba go czesto remontowac (najczesciej silnik) Podam cos na swoim przykladzie, mam MF255 i c-330 Ferdek ma ponad 5600mth i jak narazie byly wymienione tylko raz tarcze sprzeglowe,ustawiane luzy zaworowe i wymiana wtryskiwaczy. W ciapku bylo juz kilka remontow silnika,a tak w miedzy czasie wymieniane sa co rok pierscienie. Daze do tego ze ciagniki sa czesto "katowane" ale jakos nie trzeba do nich tyle dokladac,mysle ze sprawnosc zaley tez w duzej mierze od tego jak sie dba o maszyne,tzn. plyny eksploatacyjne,usuwanie drobnych usterek,itd... Wiadomo ze niektorzy przeceniaja sily swoich "wolow roboczych" ale to zalezy tez jaka ma sie ziemie. Nie mowie ze moje ciagniki pociagna jakis agregat uprawowo-siewny,ale... napewno sa meczone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czepiliście się tego orania 3p i c360,ale dlaczego każdy kto ma c360 i mf 255 lub 3p woli prasować perkinsem i to zwłaszcza na mokrych łąkach, a to proste bo spali dużo mniej i nie grzeje się, może łatwiej i zadusi ale nie grzeje się jak c360 ( podobno w 69tce pomaga planowanie głowicy czy coś ale problem jest)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel nie ma grubera tylko kultywator 11 łap + wał strunowy i ciapek pada jak mu7 dołożę na maksa !
o tym zdjęciu rozmawiamy?

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?act=attach&type=post&id=90

Obrobiłem go i powiększyłem i kultywatora(11 łap) to ja tam nie widzę tylko brony. A może zdjęcie było robione już dawno i właściciel zapomniał co ciągnie za ciapkiem. Bywa i tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czepiliście się tego orania 3p i c360,ale dlaczego każdy kto ma c360 i mf 255 lub 3p woli prasować perkinsem i to zwłaszcza na mokrych łąkach, a to proste bo spali dużo mniej i nie grzeje się, może łatwiej i zadusi ale nie grzeje się jak c360 ( podobno w 60tce pomaga planowanie głowicy czy coś ale problem jest)

Ja tam w mojej 60 nie mam problemów z grzaniem mam nowa chłodnice i pompe wody w wskazówka jest przed zielonym czyli około 80-85 C jesli ktos ma 15 letnia chłodnice i jej nie przedmucha i nie odkamieni to bedzie sie przegrzewał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja was zadziwie,ale mam 30 letnią chłodnicę (tyle co traktor) i jest od nowości Była tylko raz płukana odkamieniaczem i kilka razy przedmuchana.Tak to temp. jest OK ale jak dostanie po garach to podchodzi pod czerwone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
o tym zdjęciu rozmawiamy?

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?act=attach&type=post&id=90

Obrobiłem go i powiększyłem i kultywatora(11 łap) to ja tam nie widzę tylko brony. A może zdjęcie było robione już dawno i właściciel zapomniał co ciągnie za ciapkiem. Bywa i tak.

Janek Oczywiście że brony 2,1 m + podwójny wałek strunowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja was zadziwie,ale mam 30 letnią chłodnicę (tyle co traktor) i jest od nowości Była tylko raz płukana odkamieniaczem i kilka razy przedmuchana.Tak to temp. jest OK ale jak dostanie po garach to podchodzi pod czerwone.
Ja też płukam ale kichy teściowej Jak dobrze idzie to też czerwienieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc skąd te łapy kultywatora? Szkoda, że ja takim zestawem mogę jedynie po tyłku się podrapać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc skąd te łapy kultywatora? Szkoda, że ja takim zestawem mogę jedynie po tyłku się podrapać
A czy ja pisałem że mam grubera ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tyłku to mnie stara drapie A takim zestawem to sobie w wolnych chwilach pole pod siew drapię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też płukam ale kichy teściowej Jak dobrze idzie to też czerwienieje

Moja 60 jak chodziła raz cały dzień to było w sierpniu do wskazówka weszła na zielone ale jeżdżę na płynie chłodniczym borygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi