Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na bronach z takimi zębami mam pozakładane po 2 osie od woza żelaznego. dopiero wtedy widać jakiś efekt.

Po tyłku to mnie stara drapie

Stare przysłowie mówi,, krowa , która dużo ryczy mało mleka daje"

Aleśta zabawne chłopy
,,Tyz tak uwazam". Świat jest taki nudny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na bronach z takimi zębami mam pozakładane po 2 osie od woza żelaznego. dopiero wtedy widać jakiś efekt.

Po tyłku to mnie stara drapie

Stare przysłowie mówi,, krowa , która dużo ryczy mało mleka daje"

Aleśta zabawne chłopy
,,Tyz tak uwazam". Świat jest taki nudny.
Życie jest piękne a świat tym bardziej. Ja jak na razie nie muszę zakładać osi od wozu do tych bron bo wałki robią odpowiednią robotę , ale na zwykłych bronach szyny kolejowe już woziłem i efektu nie było poza pękniętą ramą A co do porównania " do krowy " to pomyłka , raczej wymyśl coś z bykiem związanego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A co do porównania " do krowy " to pomyłka , raczej wymyśl coś z bykiem związanego
widzę, że powoli robi nam sie dział towarzyski. Pisząc ,,krowa...... " miałem na myśli prawdziwego faceta który nie chwali sie takimi sprawami. Tylko młode byczki, które jeszcze życia nie znają tak głośno ryczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do porównania " do krowy " to pomyłka , raczej wymyśl coś z bykiem związanego
widzę, że powoli robi nam sie dział towarzyski. Pisząc ,,krowa...... " miałem na myśli prawdziwego faceta który nie chwali sie takimi sprawami. Tylko młode byczki, które jeszcze życia nie znają tak głośno ryczą.
O tak ! przerobiliśmy temat na " pogawędki " , a co do młodości to niestety już mi daleko choć ......... ! Ale reasumując nie jest ze mną jeszcze tak źle ......... choć to samochwalstwo , bo kto inny powinien się wypowiedzieć ( małorolna )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O tak ! przerobiliśmy temat na " pogawędki " , a co do młodości to niestety już mi daleko choć ......... ! Ale reasumując nie jest ze mną jeszcze tak źle ......... choć to samochwalstwo , bo kto inny powinien się wypowiedzieć ( małorolna )
I jak Ci mam dogodzić, chciałeś o bykach, napisałem. Ile macie z Małorolną dzieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak Ci mam dogodzić, chciałeś o bykach, napisałem. Ile macie z Małorolną dzieci?
Ha , ha ha . Na pm Ci napiszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha , ha ha . Na pm Ci napiszę
Nawet bym nie chciał żebyś mi dogadzał Jestem normalnej orientacji .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiam pytanie jak przy 255-tce zrobic zeby jednoczesnie działał podnośnik i hydraulika zewnętrzna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adam tam trzeba zamienić rurki przy rozdzielaczu pod siedzeniem widziałem kiedyś coś takiego i nawet działało szczegółów nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ponawiam pytanie jak przy 255-tce zrobic zeby jednoczesnie działał podnośnik i hydraulika zewnętrzna.

Pozdrawiam

Zapomnij:!: Tego nie da się obejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie stanołem przed wyborem kupna nowego rozrusznika znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item273593290_rozrusznik_z_przekl_planetarna_mf_3_cyl_ursus.html co o tym myślicie czy one chodzą lżej, szybciej??

Pewnie, że ciągnik odpala duzo lepiej, rozrusznik kręci o wiele szybciej i nie potrzebuje tak dużego prądu (akumulatora).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie stanołem przed wyborem kupna nowego rozrusznika znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item273593290_rozrusznik_z_przekl_planetarna_mf_3_cyl_ursus.html co o tym myślicie czy one chodzą lżej, szybciej??

Pewnie, że ciągnik odpala duzo lepiej, rozrusznik kręci o wiele szybciej i nie potrzebuje tak dużego prądu (akumulatora).

Ale 500pln za rozrusznik , jak jest problem to zmiana tulejek i następne 5 tyś mtg się śmiga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary rozrusznik juz kiedys mechanik mi robił i polutował mi zwoje przy wirniku zakup nowego wirnika terz niebędzie mało kosztował więc zdecydowałem sie na taki rozrusznik tylko chciałem zasięgnąć opini o nich. Orginalny rozrusznik kosztuje unas coś około 830zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stary rozrusznik juz kiedys mechanik mi robił i polutował mi zwoje przy wirniku zakup nowego wirnika terz niebędzie mało kosztował więc zdecydowałem sie na taki rozrusznik tylko chciałem zasięgnąć opini o nich. Orginalny rozrusznik kosztuje unas coś około 830zł.

Poszaleli z tymi cenami, a nie wie ktoś ile kosztuje nowy alternator do mf 255?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej dać stówke więcej za rozrusznik szybkoobrotowy, ale z tego co widzę, to zwykły jest o ponad 3 stówki droższy od szybkoobrotowego

A co do ceny alternatora do 255, to na allegro bodajże coś ok 250 zł, ale nie jestem pewien, poprawcie mnie jeśli się mylę, ja do mojej czterdziestki kupiłem alternator BOSCH, chyba 70 voltowy, od jakiegoś auta za 50 zł, ładuje super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym się konkretnie różni mf 550 od 255??? Rozchodzi mi się tu głównie o podzespoły mechaniczne... Wie ktoś???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Założyłem dzisiaj rozrusznik szybko obrotowy do mojego ferdka zapala prawie jak samochód, chodzi miodzio ciekawe jak przyjdą mrozy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam

W MFie jak już ktoś pisał nieda się korzystać jednoczesnie z hydrauliki zewnętrznej i wewnętrznej i szkoda głowy łamać. Ale jeżeli bardzo potrzebujesz niezalerznej hydrauliki zew. a niemasz wspomagania to morzna się zastanowić nad dodatkowym obwodem, jest możliwe ale kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chochlik23-kup sobie alternator od jakiegos auta uzywany i zamontuj z drugiej strony,a nie za sprezarka,napewno wyniesie Cie taniej i jeszcze sprezarka nie bedzie caly czas pracowac A na allegro byl kiedys alternator za 250zł ale to byla oferta prywatna,bo ktos robil przyslowiowe"porzadki w garazu"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam

Slyszalem ze mozna zalozyc inny rozdzielacz,a mienowicie ten ktory jest pod siedzeniem i podobno to jest jakies rozwiazanie problemu....ale nikt nie dal konkretnych wyjasnien,wiec nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam

Ja przy swoim franku 235 założyłem dodatkowom pompe przy silniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam

Ja przy swoim franku 235 założyłem dodatkowom pompe przy silniku

w ostanim top agrarze był wątek ze gosciu przerabiał opryskiwacz bo miał go do mf 255 i nie mogł jednoczesnie uzywac podnośnika i hydr zew... jaki to wynalazek musi byc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi