Skocz do zawartości
kaczor

Zalety i wady MF-255

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jest kołpak. Ale powinno się dać odczepić. Ja kiedy kupiłem ursusa 4514 to nie było w nim kołpaka i dokupiłem właśnie od MF255.

Spróbuj odkręcić 4 najbliższe śruby wokół WOMu. To powinno być to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w filtrze powietrza w tym grzybku nad maską wlewacie troche oleju w to zagłębienie dookoła? Ostatnio mechanik mi tak radził tylko nie wiem czy to ma sens, co prawda zbiera się tam dużo kurzu a dużo przykleji się do oleju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W filtrze właściwym jasne że mam , pisałem o tym grzybku nad maską w mf 255 po odkręceniu motylka tam też jest taka jakby miska dookoła rury od wlotu powietrza i tam dodatkowo można wlać ze 2 setki oleju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nigdy tam nie lałem ale mechanik co się specjalizuje w mf tak mi poradził, ziemie mam lekkie i czasami strasznie się kuży myśle to też dużo daje bo w tej misce zbiera się dużo kurzu a od drgań jest pewnie wsysane to co się ostało a tak utopione w oleju już tam zostanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wlejesz olej w ten wstępny filtr (tzw. cyklon), to będziesz miał cały czas zasyfioną tą szklaną puche i nieelegancko będzie to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym jeśli wlejesz ta,m oleju to może być gorzej z dostępem powietrza do silnika. Lepiej czyścić ten filtr częściej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pisałem o oleju w filtrze tylko w samym cyklonie , i widze że daje to pewne efekty, a jak jest z filtrami papierowymi w noych ci.agnikach jakoś mi się to nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież filtr papierowy zapcha się pieronem!A jeszcze w ciągniku,podczas prac w silnie zapylonym powietrzu to wymiana co pare dni.Podam przykład kosiarki spalinowej z papierowym filtrem-po dwóch koszeniach (jedno-2h) filtr jest zapchany-duże zapylenie.Niema to jak filtr mokry-wszystek pył osiada w oleju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przecież filtr papierowy zapcha się pieronem!A jeszcze w ciągniku,podczas prac w silnie zapylonym powietrzu to wymiana co pare dni.Podam przykład kosiarki spalinowej z papierowym filtrem-po dwóch koszeniach (jedno-2h) filtr jest zapchany-duże zapylenie.Niema to jak filtr mokry-wszystek pył osiada w oleju.

co do zapychania się filtrów suchych to niejest tak źle, ja sobie je chwale mam w JD i MF w MFie mam ciągle tem sam filtr już 3 lata teraz na dniach dopiero go wymienie na nowy. minus to taki że przed pracą wypada go sprawdzić.ale ogólnie bardziej mi pasuje filtr suchy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie wszystkie nowe ciągniki mają filtr papierowy, czyzby sposób na naciągnięcie na kase czy naprawde to lepszy sposób filtrowania powietrza???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No raczej to jest naciąganie,bo w filtrze mokrym zmienisz olej i wio dalej a tu cały filtr,który napewno trochę kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuje nowy ciągnik ale jak samochodem poganiam troche po polnych drogach zaraz filtr jest zajeba**y nie wiem jaki sens ma taki filtr w ciagnku jak zaczną się wykopki to w kopaczce końca maski nie iwdze codziennie miał bym filtr zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój faworyt to farmtrac 675dt wiadomo silnik perkinsa , ale myśle też o proximie 7441 lub o farmerze z silnikiem mtz, narazie wszystko macham mf 255 i c330 więc większy ciągnik nie miał by co robić chociaż mf dostaje po dupie że szok i chodzi jak lala lepszego ciągnika od mf to już chyba nie będe mial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Planuje nowy ciągnik ale jak samochodem poganiam troche po polnych drogach zaraz filtr jest zajeba**y nie wiem jaki sens ma taki filtr w ciagnku jak zaczną się wykopki to w kopaczce końca maski nie iwdze codziennie miał bym filtr zmieniać

nie zmieniać tylko wyczyścić sprężarka i jazda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie filtr suchy to dopiero wygoda i pewnosc czystego powietrza w silniku. ja mam suchy w 7341 i pierwszy wymieniłem po 1200mth - 2,5 roku. Sprezarka co kilka dni jak wskaznik podcisnienia sie właczy i dalej do roboty. Filtry mokre nie sa tak skuteczne jak papiwrowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da się cos zrobić z zgrzytaniem biegów w MF-255. Na każdym zgrzyta aż strach przerzucać. Jakaś regulacja sprzęgła czy coś w tym rodzaju?? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyreguluj sprzęgło napewno pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jakies dokładniejsze namiary jak to zrobić?? Czy obędzie się bez rozpoławiania ciagnika? Możecie to opisac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprzęgło rególuje się przez otwór w spodzie. trzeba odkręcić zaślepke która jest na 2 śróbach przykręcona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

andrzej 2110 niestety nie zgodze się mam ustawione idealnie a biegi i tak zgrzytają trzeba poprostu znaleść swój sposób na zmiene biegów i moga wchodzic cicho (prawie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi