Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś użytkowal jednorzędową sieczkarnie kemper exakter, jak to się sprawuje, jak obciąża ciągnik i czy jest lepsze od pottingera mex III

Pilne

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakiej firmy kupić dwu rzędową sieczkarnie do kukurydzy i jakie jest zapotrzebowanie na moc do takiej maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma podobną, jeśli nie taką samą! No, cóż sieczkarnia ta chodziła przy M-F 255 i M-F z tego co wiem nie miał z nią większych problemów, Chodziła też przy Zetorze i T-25. T-25 nadal z nią chodzi na podwórku! Robi dobrą sieczkę. I jak na razie nie psuła mu się. Cena za nią też nie jest zła bo mój wujek dał coś koło tego. Robota z nią idzie z tego co słyszałem dobrze. A jaki traktor z nią będzie chodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 nie ma z nią co robić ale sieczka nie najwyższej jakości w porównaniu do Sprintera i Poettingera, tak przynajmniej mówi znajomy, który kupił ją w tamtym roku, wcześneij miał Poettingera (MEX II bodajże...) - sprzedał bo rozleciała się ostrzałka, 2 lata temu ciąłem mu ja (Sprinterem), stąd też ma porównanie. Co do jakości sieczki, to myślę, że wspawanie jakiegoś drutu bądź płaskownika w celu zmniejszenie prześwitu w bębnie, jakość tę poprawi, oczywiście kosztem większego obciążenia silnika... (mówiąc o jakości sieczki, mam na myśli to, że trafiały się nienaruszone ziarna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wujek ma podobną, jeśli nie taką samą! No, cóż sieczkarnia ta chodziła przy M-F 255 i M-F z tego co wiem nie miał z nią większych problemów, Chodziła też przy Zetorze i T-25. T-25 nadal z nią chodzi na podwórku! Robi dobrą sieczkę. I jak na razie nie psuła mu się. Cena za nią też nie jest zła bo mój wujek dał coś koło tego. Robota z nią idzie z tego co słyszałem dobrze. A jaki traktor z nią będzie chodził?

Chodził by z nią Lamborghini 75 konny. A co powiecie o tej sieczkarni bo ta akurat jest blisko mojego miejsca zamieszkania i nie miałbym kłopotów z transportem.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B38878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krone - jak puściłem ją na 1000 obr. to można powiedzieć, że dorównywała jakością sieczki poettingerom lub mengele. Pewnie lepiej byłoby kupić już to DF, ale w tej cenie poszukaj Mengele MB 250 - 290 lub Poetingera IIS lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poszukuje instrukcji obsługi, instrukcji napraw i katalogu części sieczkarni samobieżnej MENGELE SF600 - oryginał lub kopia, albo prosę o informację gdzie mogę to znaleźć.

Pozdrawiam kkrawczyk

e-mail: kryskrawczyk @o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakis sklep z cześciami do MENGELE? chodzi mi o ostrzałkę do MB220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje coś więcej na temat mb 350[katalogi instrukcje]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z producentów sieczkarni samobieżnych oferuje takową z wyjściem WOM z tyłu i jeszcze ze sporym zapasem mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prasę

 

Jak to prase ? co chcesz prasowac?

O ile sie orientuje to zaden producent nie montuje wyjscia WOM-u w sieczkarnaich, w kombajnach zbozowych owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile sie orientuje to zaden producent nie montuje wyjscia WOM-u w sieczkarnaich

W jednorzędowych wyjście WOM to chyba standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WPM? - nie sądzę... WOM (wał odbioru mocy) wychodzi z ciągnika, zakłada się na niego wał przegubowo-teleskopowy zwany wałem przekaźnika mocy, a łączy się go właśnie z WPM (z wałem przyjęcia (nie przekaźnika!) mocy. I tu koło się zamyka - wyjście wałka z tyłu sieczkarni to właśnie WOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile sie orientuje to zaden producent nie montuje wyjscia WOM-u w sieczkarnaich

W jednorzędowych wyjście WOM to chyba standard...

 

Kissme wyraznie napisał w sieczkarniach samojezdnych !a jednorzedowa chyba nie jest samojezdna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kissme wyraznie napisał w sieczkarniach samojezdnych !a jednorzedowa chyba nie jest samojezdna ;]
A ktoś mówi, że jest? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem, że właśnie w jednorzędówkach WOM to standard, dając mu nadzieję, że może i w samobieżnych się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć na jakich łożyskach montowany jest wirnik ( ten z nożami tnącymi) w Mengele MB 200 lub podobnych i jak się zabrać do wymiany tych łożysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam szczegółowe katalogi części do różnych modeli maszyn rolniczych - ciągniki, kombajny, sieczkarnie, prasy.

 

Posiadam również katalogi do;

 

New Holland

Ford

Fiat

Case

Claas

John Deere

 

oraz do wybranych modeli;

 

Kemper

Geringhof

Krone

Amazone

Overum

Deutz-Fahr

Rabewerk

Inne

 

Katalogi są w języku angielskim, niemieckim oraz częściowo w języku polskim.

 

Katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Mogę wysłać przykładową stronę katalogową.

 

Wysyłka za pobraniem.

 

@-mail katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jst różnica między sieczkarnią jednorzędową Pottinger OK a Pottinger GT. Która jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robern.Szukam maszynki do MTZ i po prostu nie wiem którą wybrać.Oglądałem również Mengele 280 i mam cholerny problem,którą wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...