Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś posiada pottinger mex III lub gt?? czy ślizgają sie w nich paski napedzające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego zo wiem to zapotrzebowanie na moc do 2 żedów to od 100 do 150 Km ale to tylko producent zaleca w rzeczewistośći MTZ 82 KM sobie niezle radził na pokazach w 3 metrowej kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam katalogi części do wybranych modeli maszyn MENGELE.

Sieczkarnie zawieszane, przyczepy samozbierające, przystawki 2,3 rzędowe.

Katalogi są na płycie CD w języku niemieckim. Informacje katalogi_maszyn@interia.pl lub 698145380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje katalogu tylko pomocy od użytkowników tych maszyn znaczy sie sieczkarni samobieżnyh mengiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś wie jak sie nazywa ta sieczkarnia i czy w polsce można taką kupić?? jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić sieczkarnie do ursusa 4514 (66 km) najlepiej pottingera tylko zastanawiam się jaki model wybrać.Doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio38 kup sobie do dego ursusa Taarupa 101 idzie dużo lżej niz potinger ładnie tnie, nie zapycha się chwastami jak są i pasuja do niej wszystkie części od polskiej jednożędówki Z-304 robionej przez Famarol bo oni robią na licencji taarupa i nawet numery katalogowe się zgadzają. Ja miałem potingera i sprzedałem a teraz mam tą i jestem bardzo zadowolony. Ale decyzja należy do ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostane przy pottingerze, tylko nie wiem jaki model wybrać . Znajomy ma tej firmy sieczkarnie i spisuje sie bardzo dobrze.A TY czemu sprzedałeś pottingera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Potingera poniewż denerwowało mnie to zapychanie jak było gdzieś troche chwastu i mała kukutydza i dużo ciężej szed a masa ta sama. Do tego swojego ursusa to możesz kupić maksymalnie Potingera MEX-2 ale będzie miał ciężko. Ja miałem taką i 80 KM miało co robić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tamtym roku kukurydze kosił zetorem 72 konnym siecdzkarnią pottinger gt i dawał sobie nieżle rade. To mysle ze mój ursus da rade w pottingerze ok. Jak myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedałem Potingera poniewż denerwowało mnie to zapychanie jak było gdzieś troche chwastu i mała kukutydza i dużo ciężej szed a masa ta sama. Do tego swojego ursusa to możesz kupić maksymalnie Potingera MEX-2 ale będzie miał ciężko. Ja miałem taką i 80 KM miało co robić. Pozdrawiam

 

Od kilku lat mam potngera mex 2 i na początku szło jakos nie równo i czasami sie zapychało przed tymi wałkami co idą poziomo zwłaszcza rano gdy była rosa ale wziołem spawarke i posmarkałem ten gładki wałek i teraz wciąga idealnie i równo, a w tym roku idzie ciezko bo kukurydza wyrosła zetor 3320 na drugim biegu to ma bardzo ciezko i sie dusi trzeba by było jechac jedynką teraz kosze mf 100 km to idzie dosyc szybko przyczepa d-47 z burtami 1 m to 17 minut i jest pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt z tym zapychaniem to jest czasami problem jak zachwaszczona kukurydza, ja kosze 7340(80)kM i to Ciagnik rzadzi sieczkarnia.... jak dobre pole to ok 2ha można skosic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fakt z tym zapychaniem to jest czasami problem jak zachwaszczona kukurydza, ja kosze 7340(80)kM i to Ciagnik rzadzi sieczkarnia.... jak dobre pole to ok 2ha można skosic.

 

Własnie wczoraj u goscia kosiłem taką kukurydze o wysokosci 1-1,5m i duzo chwastu to co chwile sie zapychało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może działka jest przy lesie i dziki wchodzą więc trzeba się jakoś ratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktoś ile może kosztować jeden nóż do sieczkarni deutz fahr mh 500?

bo znalazlem na allegro polski zamiennik cena 95

jeden gość z pewnej firmy znalezionej w necie odpisal mi najpierw 2,5 zł ale to chyba była pomyłka

zadzwoniłem do niego i mówie że coś tanio to odrazu się poprawił że faktycznie pomyłka że coś koło 30 zł

a jak zadzwonił za chwile do mnie do już krzyknął 75

i ciekaw jestem czy sobie czasem w necie nie sprawdził żeby "słuszną" cene ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sie wachaja od 70 do 100zł. np to mojego pottingera chodzą po 80zł. to i u ciebie pewnie podobnie.jesli to orginał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...