Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja obsługi w języku niemieckim do sieczkarni;

 

Claas Jaguar 690

Claas Jaguar 685

Claas Jaguar 680

Claas Jaguar 675

 

Instrukcja jest dostępna w formacie PDF.

 

Zawiera informacje dotyczące; uruchamiania, ustawień, konserwacji podzespołów oraz silnika.

 

Informacje;

tel; 698145380

GG 724235

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś ma na sprzedanie pottingera ok w woj. mazowieckim

 

kolego ja na sprzedarz sieczkarnie pottninger ok jak chcesz to najlepiej zadzwon jestem z lodzkiego ale dysponuje transportem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś ma na sprzedanie pottingera ok w woj. mazowieckim

 

kolego ja na sprzedarz sieczkarnie pottninger ok jak chcesz to najlepiej zadzwon jestem z lodzkiego ale dysponuje transportem 781290255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stalem sie posiadaczem sieczkarni w tym roku jest to sieczkarnia claas jaguar 695 sl z 1993r. Posiada oryginalny komputer pokladowy ale niestety nie działają niektóre funkcjie, pokazuje mi tylko predkosc obrotową sielnika, predkość gniotowników i czas koszenia, a niestety nie pokazuje mi skoszonych hektarow gdzie znajduja sie czujniki ktore sa odpowiedzialne za pokazywanie hektarow, wiem ze trzeba ten komputer zaprogramowac i to juz wykonalem ale dalej nie pokazuje skoszonych hektarow.

prosze o pomoc bardzo mi na tym zalezy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko posłuchałbym braci i kupił polską, tym bardziej, że pewnie mają nad Tobą przewagę liczebną, ale to nie dla tego bym ją kupił, mimo wszystko stare polskie maszyny sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach, drugi plus to tanie częsci, zastanów się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie. mam mtz 82 i nie wiem jaka do niego była by najlepsza sieczkarnia i w miarę wydajna.

z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Stalem sie posiadaczem sieczkarni w tym roku jest to sieczkarnia claas jaguar 695 sl z 1993r. Posiada oryginalny komputer pokladowy ale niestety nie działają niektóre funkcjie, pokazuje mi tylko predkosc obrotową sielnika, predkość gniotowników i czas koszenia, a niestety nie pokazuje mi skoszonych hektarow gdzie znajduja sie czujniki ktore sa odpowiedzialne za pokazywanie hektarow, wiem ze trzeba ten komputer zaprogramowac i to juz wykonalem ale dalej nie pokazuje skoszonych hektarow.

prosze o pomoc bardzo mi na tym zalezy.

 

pozdrawiam

 

nie wiem czy juz doszedles do tego gdzie sa te 'czujniki',wiec odpisuje.

mam sieczkarnie 682 sl rocznik 92.Pod kabina jest taki czujnik wlasnie, z łancuszkeim,ten łanczuszek powinien byc przypiety do gardzieli,w momencie jak opuszczasz heder lancuszek sie napina i uruchamia czujnik ktory jest podpiety do licznika.

Ja osobiscie swoj licznik ha w bardzo glupi sposob zalatwilem,mianowice:

Rozsypal mi sie jeden z walkow w gardzieli i zeby go zciagnac musialem zdjac kolko pasowe napedzajace walki wciagajace.owe kołko przy zciaganiu pekło zeby nie rozsypalo sie do konca postanowilismy je zespawac nie demontyjac z maszyny.odłaczylem akumulator pospawalismy,kołko zciagnelismy,maszyne naprawilismy.Wjezdzam na pole (jechałem na usluge do sasiada),mialo byc 3 ha do skoszenia a licznik mi chyba 11 pokazal...co sie okazalo,nie zdemontowałem do spawania sterownikow od autopilota i licznika ha-sa to takie 2 czarne kostki,ktore znajduja sie pod pokrzywa konsoli po prawej stronie.Jak to mowia,madry Polak po Swietach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam silnika Daf 360km do sieczkarni New Holland lub samej pompy paliwowej do takiego silnika. Proszę o pomoc tel 721749017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać czym różnią się sieczkarnie Mengele MB280 a MB290 ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie działa mi detektor metali, ktoś tam majstrował i chciałbym zapytać jak jest podłaczony detektor metali chodzi mi konkretnie o podłączenie 2 przewodów które wychodzą z wałka, gdzie powinny być podłaczone i jakie napięcie powiinno być na nich, mile widziany schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. proszę o radę kupiłem sieczkarnię mengele 350 tnie ślicznie ale mam problem z wyżucaniem sieczki nie dorzuca mi do przyczepy. może mam z krotką rurę bo jest ona jakaś spawana. dodam że rura jest w miarę szczelna. oczywiście puszczam ją na 1000 obrotów. proszę o szybką radę bo tak się nie da kosić bo jak się rura konczy to sieczka odrazu spada. u mnie sa wspawanie blach w tym kole pod nożami nie wiem czy są one potrzebne. proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje części do sieczkarni Zweegers jednorzędowej m.in. stalnice i noże bo niestety słabo już tnie. Czy zna ktoś adres sklepu gdzie takie części dostane? Poszperałem w googlach ale nic ciekawego nie znalazłem. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje części do sieczkarni Zweegers jednorzędowej m.in. stalnice i noże bo niestety słabo już tnie. Czy zna ktoś adres sklepu gdzie takie części dostane? Poszperałem w googlach ale nic ciekawego nie znalazłem. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie czy ktoś z was użytkuje sieczkarnię Pottinger Mex 3 SE. czy ciągnik 110KM da sobie z nią radę? Czy posiada ona cepy i tarkę ? Za kazda informację będę wdzięczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś katalog do takiej sieczkarni? Chce wymienić łańcuchy wciągające z gumami, znalazłem w necie po 200 zł za sztukę i wydaje mi się to trochę za dużo, czy ma ktoś jakieś namiary na takie łańcuchy i inne części zamienne do Deutz fahr mh500?? chciałbym mieć tez w zapasie noże ścinające(nie wiem dokładnie jak one się nazywają, te w kształcie gwiazdek które ścinają kukurydzę)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mam na sprzedaż części GERINGHOFF DO SIECZKARNI,

-koło zębate stożkowe

Nr. katalogowy 3046=001922

CENA; 220

 

-łożysko z obudową

Nr. katalogowy 3046-025081

CENA;280

 

-głowica rotora

Nr. katalogowy 3046-001260

CENA;300

 

-sprzęgło przeciążeniowe

CENA;500

 

 

 

WSZYSTKIE CZĘŚCI SĄ NOWE NIE UŻYWANE, ZAKUPIONE ROK TEMU

 

WIĘCEJ INFORMACJI POD NR;605245028

WIELKOPOLSKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy nie ma ktoś do sprzedania bębna tnącego lub informacji gdzie można było by nabyć taką części firmy Deutz-Fahr typ: Mh 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was podczas koszenia kukurydzy sieczkarnią mex ok obroty na silniku spadają tak o około 400 obrotów na minutę. Ciągnik 90 km i czuje że ma ciężko trzeba wolno jechać sieczkarnią z gniotownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...