Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

e to nie ja widziałem taka czeska jednorzedówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podawajcie ile kosztuje u was koszenie kukurydzy na kiszonkę sieczkarniami samobieżnymi na godzine i jakim sprzętem(szerokość kempera/rzędy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podawajcie ile kosztuje u was koszenie kukurydzy na kiszonkę sieczkarniami samobieżnymi na godzine i jakim sprzętem(szerokość kempera/rzędy)

350zł/h Jaguar z 3m kemperem + odwózka po 70 zł/h od sztuki czyli 350+ 210=560zł/h

Forschrittka 250zł/h +2 lub 3 x50zł/h odwózka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich poszukuje pilnie potingera 2s lub 2k napedzanego na paski z centralnej Polski. Odpowiedzi piszcie na forum

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich poszukuje pilnie potingera 2s lub 2k napedzanego na paski z centralnej Polski. Odpowiedzi piszcie na forum

dzieki

Jestem z centralnej polski moge ci dac namiar do dilera potingera ma skład blisko mnie odezwji sie na nr gg jak możesz to ci wytłumacze co i gdzie ok mój nr 9289052 ma nowy sprzet i używany/ort również sieczkarnie pozdrawiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wczoraj kupiłem sieczkanie do bizona elektryczna z wagrowca. I powiem wam że jestem mile zaskoczony. Nigdy jej nie widziałem przed zakupem na oczy jak sie sprawuj bo u mnie w okolicy wszyscy maja zwykłe wagrowieckie lub kieleckie.

Róznic jest sporo:

 

- Wieksze obroty na bebnie tnącym

- naped bezposrednio z koła pasowego silnika

- wyłaczanie sieczkarni na konsoli przełacznikiem ( elektomagnetyczne sprzegło)

- jest dłużssza o jakies 30cm od zwykłej, poniewaz po wyłaczeniu napedu tylko jedna ruchem dzwignii sie przestawia tak blache wewnatrz kombajnu, która kieruje słome omijajac beben tnący i odrazu opuszcza prowadnice( które rozrzucja słome). Słoma niepocieta wylatuje za bebnem tnącym. Jest to rozwiazanie podobne jak w classach i NH.

 

Jak ja zmontuje na kombajnie to zrobie troche fotek i wrzuce na www.agrofoto.pl

 

Mysle ze bede zadowolony z tego sprzetu

Zapłaciłęm jedyne 5400zł ( a w fabryce kosztuje 5850zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ile można wziac za podbieracz do sianokiszonek do sieczkarni forschritt jak ktoś wie niech podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce ktoś kupić fortschritt E 281 E sieczkarni rok 1990, stan b.dobry

albo pokosówki E 302 rok 1991? Dzwonić pod nr 691362815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak sprawuje się sieczkarnia z 350 gdy ma założone 4 noże na bębnie a gdy ma 8 noży. Czy jest duża różnica w długości sieczki oraz w obciążeniu silnika. A tak poza tym to jakie macie zdanie na temat tej maszyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich poszukuje pilnie potingera 2s lub 2k napedzanego na paski z centralnej Polski. Odpowiedzi piszcie na forum

dzieki

Jestem z centralnej polski moge ci dac namiar do dilera potingera ma skład blisko mnie odezwji sie na nr gg jak możesz to ci wytłumacze co i gdzie ok mój nr 9289052 ma nowy sprzet i używany/ort również sieczkarnie pozdrawiem.

 

Witam mam do sprzedania pottingera MEX 2S stan ideaalny zapewniam dowóz do pana jak by pan chciał kupić, Cena ok 4000zł kom-pletana prosze pisaćna e-maila kanar100@o2.pl lub dzwonić pod nr 062 785 49 77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jak ktos ma zamiar kupic jednorzedowke to tylko potingera ewentualnie mengele ja osobiscie kupilem potingera ok w super stanie od pana mirka z sycowa . super gosc i ma tanie maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny usługi koszenia kukurydzy na kiszonkę w waszych stronach.

My kosimy Jaguarem 695 SL MEGA 6 rzędów 400 zł/h, dzisiaj się zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie za taką samą maszyną z bezrzędowym hederem 350 na h a Jaguarem 840 400zł/h. Transport 70-80 zł na h od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos planuje zakup sieczkarni jednorzedowej to tylko pottingert OK jest super sieczka ws paniala kazde zarno ruszone a ciagniczek ma leciutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z pobieraniem łodyg czy przypadkiem nie tak jak w reszcie potingerów np mexII i mexIII ze pobiera nie na bieżaco tylko zbiera po kilka łodyg co skutkuje bardzo duzym obciazeniu silnika co chwile, miałem to samo w claasie jaguarze 30. teraz kupiłem mengele 350 turbo i wciaga wszystko po kolei i nie ma tego efektu stekania ciągnika co chwilke

 

Ja polecam tylko mengele 350 lub 400 do wiekszych ciagników:) 80KM i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej sieczkarni masa zielona '' przelatuje plynnie bez przerwy'' a ciagnik mial bardzo lekko tylko kolka musze zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Pottingera Mex OK II i zbiera ładnie i równo oddaje masę!!! Nie ma takiego jak mówi kolega biały2005. Te maszyny są nie do zdarcia. Chodzą cały czas i nic się nie dzieje!!!! Naprawy jeśli już to bardzo proste. Naprawde polecam tą maszynę! U mnie robiła kilka lat, nawet po 15-25 rocznie i jest do tej pory. Choć przeszła już do "rezerwy" ale nie będzie sprzedana. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Pz MH 80 SL stan bdb jednorzedowa . Zapewniam transport. kompletna więcej informacji podaje na gg 8722328 .zdj wysyłam na maila Cena ok 4500zł rok. 1991 mało używana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzało sie ze sie blokowała jak była niska a miała duze kolby, a ja dosc szybko kosiłem 2 lub 3 bieg czyli 8-11km/h jak 1 to było oki i ładniej scinało. ja w swojej musze jescze cos zrobic bo pomiedzy nozami scinajacymi a ta blacha pod nimi( przeciwnozem) jest za duża szczelina i troche słabo scinała jak była słaba kukurydza. mam juz plan co zrobie ale to na drugi sezon. tak ogólnie to jestem super bardzo zadowolony z tej sieczkarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...