Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

To ile czasu kosisz ha kukurydzy ?? Czy ciągnik przy takiej prędkości na 2 i 3 nie schodzi z obrotów ?? a jaka jest masa czy ma coś do ziarka?? Może masz zdjęcia tej swojej sieczkarni?? Może wiesz czym się różni 350 od 400 i czy trzeba wiecej mocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w tym roku kukurydza ogólnie była nizsza niz zwykle w moich stronach, ale u siebie ogólnie jak lece 2 biegiem jakies 8km/h to hektar około 3 godziny. 2 biegiem sciagła mi mój ciagnik 78KM w kukurydzy około 2-2,5m wysokosci

 

Własnie to jest urok mengele 350turbo ze materiał jest podawany bardzo równo nie tak jak miałem w classie jaguar 30 ze rzucało po kilka łodyg tak ze ciagnik dusiło co chwile, nie było płynnego podawania. A w 350 leci wszystko jak po masle, do niej jescze mocniejszy ciagnik zaczepic to idzie jak wsciekła. mój kolega taka kosi zetorem 11441 110km to idzie ze szok z rury wali jak ze słabej samobieznej

 

Nie wiem czym sie rózni 350 od 400

 

aco do jakosci zielonki to jest po prostu super. nie zobaczysz całego liscia itd. ziarko kazde naruszone bo jest gniotownik

 

Naprawde każdemu polecam 350 turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belarus 892 + jednorzędówka PZ MH80S + przyczepa PSE12,5. W tym roku ok. 3ha w tym swojej 1 ha. w bardzo dobrej 1 ha cięłem ok. 3 h i wciągałem przyczepe na pryzmę , odpięli i przyczepili drugą, zanim nacięłem opróżnili itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kosze 60 70 ha newhollandem 1900 1997r i

mtz 82 + t88

mtz 82 + hl 6

deutz fahr 6.81 + spych do deptania i rozgarniania

zetor 16245 + poettinger lade profi 3

ursus 914 + tlh 45

 

 

wszystko kosze w około 6 dni

ja jeżdże sieczkarnią a mój tato , kuzyni i ludzie najęci na moim sprzęcie

 

johny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka to sieczkarnia Claas. Za 50 000 to na pewno nic ciekawego. Ja kupiłem z pomocą firmy, która kosi kukurydzę na usługi. Mają 8 Claasów, odradzili John Deere, ale za to zboże kombajnują kombajnami John Deere. w większości importowane sieczkarnia John Deere maja wymontowany gniotownik ziarna. Trzy takie maszyny oglądaliśmy i każda miała wymontowany gniotownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki ci się sprawuje ta sieczkarnia New Holland? Jaki tam jest silnik (tzn jakiej firmy)?

silnik man 6 cyl turbi okolo 300 km 6 rzędów jak ja kupiłem to siedziałem 2 tygodnie robiłem gruntowny przegląd i teraz idzie 3 sezony bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do skoszenia w tym miesiącu 20ha wierzby szwedzkiej (energetycznej) na zrębke do elektrowni. Wiem można wykorzystać kombajn - sieczkarnię do kukurydzy marki CLASS. Moja wierzba wysokości ok 3,5metra i grubości 3-5cm przy ziemi. Proszę mi doradzić gdzie można wynając bądź kupić samobieżną sieczkarnię w/w marki lub innej aby mógł sobie poradzić z tym problemem.

 

Również bardzo proszę o podadnie konkretnych modeli, które by sprostały temu zadaniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojej kukurydzy ok 30ha, trawa 30 ha koszona 3 razy, i lucerna 5 ha koszona 4 razy. No i oczywiście chodziłaby troche na zarobkach bo u nas to same padaki mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500.000 to troche mało. Za Claasa Jaguara 830 z 4,5m kemperem (6 rzędów) i z podbierakiem do traw 3m trzeba dać 195tys euro netto to daje ok 750 tys zł netto + Vat . John Deera to jeszcze za bardzo nie wiem. Czy ma ktoś jakies młode roczniki z tego sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej wierzby do elektrowni to chyba wiem kto mógłby to usługowo skosić. Znam jednego Pana i moge sie spytac czy istniałaby taka możliwośc, OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi którą lepiej kupic sieczkarnie jednorzedowa do kukurydzy, Zweegers PZ MH80S czy Pottingera ?

Zweegers ma napęd na paskach a Pottinger MEX jest na łancuszku.

Która z tych maszyn wedlug was lepiej sie sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mial ktos z was przyjemnosc pracowac sieczkarnią Zweegers PZ MH80S ??
Ja mam taką, jestem zadowolony, pole czyściutke nic nie zostaje. Jest bardzo lekka, na zielonkę to czepiałem do c-330, normalnie pracuję z MTZ 90kM i ma co robić, ale robota też ubywa.Jak dobrze jeżdzisz to hektar w 3 godziny zrobisz.

U siebie robię z zaczepioną przyczepą wywrotką 4,5t i nie rozpinam do rozładunku.

Nie miała tarki to dorobiłem ją z cepów od starej maszyny i nawet to działa.

Serwis, części u dealerów NEW HOLLANDA - tylko te ceny, ale jeszcze nic nie wymieniałem. Co prawda niedużo nią robię dotychczas około 10 ha.

 

Stalnicę będę musiał wymienić, tylko nowa kosztuje 6 stów, a to kawałek blaszki. Da się robić ale idą liście i trochę ciężko na przekaźnik

 

Trzeba uważać przy skręcaniu w prawo by nie zgiąć tego urządzenia od skrętu rury od przyczepy, na szczęśćie dało się w końcu zespawać linkę.[/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do spzedania dwie sieczkarnie deutz jednożędowe nowszy model 2000 zł stan bdb system cięcia kemper mało używana orginalny lakier gotowa do sezonu starszy 1000zł pomalowana minią system cięcia kemper sprawna

chce sprzedać bo mam jeszcze forshrita i new hollanda tel 781272726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kukurydzy polecam mengele MB300. (min 80-90KM)

używaną można kupić za ok 3-4 tys.

Tarczówka, 12 noży, grzebienie rozbijające ziarno i 2 tarki.

Nie ma żadnych pasków i łańcuchów. Przekładnie zębate zamknięte, w oleju, wał przegubowy. Prosta i wydajna, dobrze rozdrabnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luckywasak Masz może jakieś zdjęcia swojej sieczkarni? I jak jest z pobieraniem kukurydzy czy równo pobiera i oddaje z rury? Z jaka prędkością jeździsz można trochę szybciej jeździć i czy ciągnik wtedy ma bardzo ciężko? Ile czasu kosisz hektar?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...