Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

luckywasak Masz może jakieś zdjęcia swojej sieczkarni? I jak jest z pobieraniem kukurydzy czy równo pobiera i oddaje z rury? Z jaka prędkością jeździsz można trochę szybciej jeździć i czy ciągnik wtedy ma bardzo ciężko? Ile czasu kosisz hektar?

 

Pozdrawiam

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=13597

fotek własnych nie mam, jakieś znalazłem w necie. Postaram się o włsane w najbliższym czasie.

Kukurydzę bierze równo. Jak były zdarte noże i doszły do niehartowanego i były bardzo tępe to zdarzało się ze nie szło równo. Ale to wyjątkowy przypadekk. Jak są normalne noże to nawet jak nie są zbyt ostre to idze równo. Z rury też idzie równo.

Regulację rury mam na linki (korba i dźwignia).

Jeśli chodzi o szybszą jazdę to można pogonić. Kukurydza jak wspomniałem idzie równo więc nawet jak ma za ciężko to obroty spadają powoli wiec mozna zredukować. Nie ma szarpnięc które mogą momentalnie zdusić maszynę.

Prędkość: 9-13 km/h. Wydajność: w niezłej kukurydzy ok 3h/ha

 

Sieczkarnia kosztowała 3700zl (4 lata temu) i jest w stanie bdb. Była zadbana, wysmarowana ropą, wyczyszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sieczkarni samobieżnej gdzieś za cenę ok. 100 tys + Vat. Na jaki sprzęt i rocznik gdzieś za to cenę mogę liczyć?? Może widzieliście jakieś ciekawe oferty.

Jak coś to podajcie link albo jakieś dane kontaktowe sprzedającego. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Znacie może jakies firmy których mozna kupic czesci do sieczkarni Mengele 280. Potrzebuje emaila, badz numer kontaktowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy kto ma mengele 350 turbo potrzebuje porady co zrobic bo mi cos gniotownik szwankuje tzn całe ziarna nie naruszone sa Całe dno pod bebnem tnącym i wyrzutnikiem jest tartka tylko ze w moim modelu jest ono na stałem zespawane z konstrukcja sieczkarni i nie ma możliwosci wymontowania i zregenerowania i nie wiem co z nia zrobic ??? Myslałem o sprzedaniu i kukieniu drugiej w lepszym stanie ( mniej wypracowanej ) ale ciezko na cos takiego trafic. Niedawno była ale to odrazu ja znajomy kupił bo ja jechałem z nim jako doradca cenił handlarz na 4500złale byłą warta stan igła ja za swoja dałem 3500 i tyle bym spokojnie oDebra1ł i chetnie bym dołożył tego tysiaka ale ciezko na cos trafic

 

czy to prawda ze niektóre 350 turbo miały wyjmowana tartke ??? bo 250 to sam widziałem z wyjeta tartką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno była ale to odrazu ja znajomy kupił bo ja jechałem z nim jako doradca cenił handlarz na 4500złale byłą warta stan igła

 

Biały2005: Witam możesz napisać gdzie znajomy kupił sieczkarnie ? Podać jakieś dane kontaktowe, tel. do tego handlarza? Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej juz nie mawolnych 350t bo to bardzo poszukiwany towar On kupuje taki sprzet w zimie a teraz tylko zwozi i mówił ze nicwolnego nie ma bo sam bym wzioł a swoja sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, może są tu uzytkownicy orkanów i powiedzą jakiego WOMu używają: frezowanego czy profilowego? Ja wczoraj kupilam taką zabawkę, pojechałem na pole słomę pszenżytnią porozwalać. zrobiłem moze z 200m przekosu i mi skręcoło wewnętrzną rurę. A ciągnąłem go jumzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wałek tylko frezowy i to mocny. oryginalny wałek do orkana miał krzyżaki od wału napędowego stara 28 tak że sobie wyobraź jaki był mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi facet dal wałek z kopaczki. troche mi sie to dziwne wydało do takiej maszyny. Ale wczesniej nie widziałem tej maszyny z bliska i kupując nie wiedziałem jaki ma być. no to koleś zrobił mnie na szaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzićie o tym sprzecie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę prz eksploatacji? Dziękuję za uwagi>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka by malpiej kupic sieczkarnie zeby chodzi mtz i c 360 na pski czy na przekładmnie posze odoradenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj na paski bo się ślizgają i pękają. Ja mam na podwujnym łańcuchy i ciągnik zadusze a nie ustąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstaję za paskami, mam na paski kupiłem używaną pewnie koło 20 lat ma, a paski są z pewnością oryginalne i jeszcze długo pochodzą.Zresztą trudno o prostrze rozwiązanie, a z kupnem łańcuchów mogą być kłopoty a jeszcze zębatki, nie zdziwiłbym się jakby oryginalny komplet kosztował tyle co cała sieczkarnia używana.

Dodatkowo paski nie wymagają żadnej obsługi poza pilnowaniem naciągu, ale w mojej jak widzę to naciąg jeszcze nie był ruszany, a 90km ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o sieczkarni Deuthz-Fafr MH 500?? Jaki ciągnik do niej sie nadaje?? Czy C360 da sobie rade?? Czy jest bardzo awaryjna?? Na necie nie widze zbyt wielu ofert sprzedaży takiego sprzętu głównie to ida Mengele i Poettingery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Orientuje sie ktoś czy FAHR MH 650 ma gniotownik?

I jakiej mocy ciągnik trzeba aby tym pracować bez problemów?

dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie jak dziala detektor metali w sieczkarni?? bo niedawno kupilem claas jaguar 4 rzedowego i niewiem jak ten detektor dziala i czy on wogole jest sprzedawca mowil ze jest ale to byla drobna sprawa przy kupnie i za bardzo nie przylozylem do tego uwagi, jesli ktos wie to bym prosil o pomoc gdzie sie znajduje ten detektor i ajak to dziala, i jeszcze jedno mam taki monitor w kabinie jak by komputer i nei wiem czy ma mozliwosc liczenia chektatrow albo cos bo slyszalem o takich rzeczach ale nei wiem czy to w moim sprzecie jest taka opcja i jeszcze nie wiem po co sa takie prostokaciki w dwuch kolumnach na monitorze bardzo bym prtosil o pomoc z gory dziekuje dokladnie chodzi o class jaguar 682s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o sieczkarni Deuthz-Fafr MH 500?? Jaki ciągnik do niej sie nadaje?? Czy C360 da sobie rade?? Czy jest bardzo awaryjna?? Na necie nie widze zbyt wielu ofert sprzedaży takiego sprzętu głównie to ida Mengele i Poettingery.

daje rade... , chociaz w wiekszej kukurydzy to moze byc za malo.

uzywam Zetora 7211 , a widzialem jak ciagaja MTZ - em.

przez 2 lata wykoszone 10 ha, i wymieniony pasek , 4 zwykle lozyska na nozach, lancuszek i sprezyna i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem początkującym rolnikiem i chciałbym zapytać czy jak kosimy sieczkarnią samojezdną np. claas jaguar czy ona zbiera wiechę kukurydzy czy też tnie i kukurydza idzie do sianokiszonki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kosisz sieczkarnia kukurydze to idzie wszystko do kiszonki i kolby kukurydzy razlem z lodygą potem to sie zakisza i wychodzi super pasza dla bydla ktora jest wydajna na bialko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 682 SL. I sporo już wiem o tej sieczkarni. Mam detektor metalu i ten licznik hektarów o którym piszesz. Są to prawie najważniejsze rzeczy w sieczkarni. U mnie działąją super. Jeśli masz pytania napisz na e-mail. Pozdrawiam.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jakaś polska firma produkuje w tej chwili sieczkarnie do słomy przyczepiane do ciągnika, takie, które w której może chodzić mf 255 albo mtz 50. Szukałem używanych ale ciężko dostać. Nie chcę orkana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...