Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić sieczkarnie samobiężną CLAAS JAGUAR i czy ktoś mógłby mi poradzić na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanej takiej maszyny. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Może być mniejsza ale z małym przebiegiem i w dobrym stanie.

2. Jeśli ma heder rzędowy to liczba rzędów musi być zgodna z liczbą rzędów siewnika którym siejesz.

3. Musi mieć gniotownik i to nie wydarty.

4. Musi mieć autopilota.

5. Najlepiej co najmniej 20 noży.

6. Musi mieć wykrywacz metalu.

7. Szerokie ogumienie.

8. Napęd hydrostatyczny.

 

To najważniejsze rzeczy.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwage na stolnice ,gniotownik ,noze ,lancuchy na podbieraku ,pasy klinowe no i z jakim silnikiem chcesz kupic Mercedes czy Perkins i jaka moc to jest bardzo wazne pozdrawiam wszystkich jestem tutaj nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie wiecie czasem gdzie można dostać części do mengele MB200? Bo w tym roku potraktowaliśmy ją MTZ-tem i rozleciał się wałek napędzający rolki które wciągają kukurydzę. Chciałbym sieczkarnie naprawić i sprzedać. Potrzebuje sprzętu o większej przepustowości. Ciekawe czy są do tego jakieś części czy tylko na złom z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiada moze ktos samojezdnego claasa jaguara??

tak ja posiadam 4 na placu Claas Jaguar 900. 860, 840 i 695sl MEGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiada moze ktos samojezdnego claasa jaguara??

tak ja posiadam 4 na placu Claas Jaguar 900. 860, 840 i 695sl MEGA

rozgladam sie właśnie za Jaguarkiem. Gdzie masz ten plac ? Chciałbym podjechać i obejrzeć, może coś bym wybrał. Mój mail micgw@o2.pl

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiada moze ktos samojezdnego claasa jaguara??

tak ja posiadam 4 na placu Claas Jaguar 900. 860, 840 i 695sl MEGA

rozgladam sie właśnie za Jaguarkiem. Gdzie masz ten plac ? Chciałbym podjechać i obejrzeć, może coś bym wybrał. Mój mail micgw@o2.pl

Pozdrawiam

Michał

na obecną chwile mam na sprzedanie Claas Jaguar 695 MEGA z Kemper 4,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić sieczkarnie fortschritt E281 jak ktoś z was by miał to napiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega piootr z tego forum pewnie bedzie sprzedawał bo sie rozglada za czyms innym wydajniejszym TAkże pisz do niego jak cie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie wiecie czasem gdzie można dostać części do mengele MB200? Bo w tym roku potraktowaliśmy ją MTZ-tem i rozleciał się wałek napędzający rolki które wciągają kukurydzę. Chciałbym sieczkarnie naprawić i sprzedać. Potrzebuje sprzętu o większej przepustowości. Ciekawe czy są do tego jakieś części czy tylko na złom z nią.

możesz sprubować tutaj [ www.baryczka.pl ] firma sprowadza sieczkarnie i remontuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80km to stanowczo za mało, zastanawiam sie czy 100km wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką ma ta dwurzedówke?? jak mu robota nią idzie? nie narzeka na nią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką nawet bo z nim nie gadałem, jakos tak okazji nie było a cała czerwona pomalowana niedawno to całe nic z daleka widac... ale modeli dwurzedówek za wiele nie ma ... sie dowiem do jutra co to za sprzet on ma. a co do jakosci roboty to miał robi całkiem całkiem.... lepiej niz 1 rzedowka bo i ta rura co wysypuje duzo dłuzsza niz w jednorzedowce i bardzo komfortowo sie tym rzuca na przyczepe obok. jedyne czego jestem pewien ze 1224 ciezko nie mial. Jako ciekawostke dodam ze sipma dwurzędowke produkuje i tam zapotrzebowanie katalogowe jest 82 KM chyba tak ze znając życie wyższej klasy maszyny jak ten potinger nie powinny miec wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede Ci wdzieczny za jakie kolwiek info odnośnie tej sieczkarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może czym różni się podbieracz do claasa jaguara serii 8xx od serii 6xx Czy będzie pasował podbieracz od serii 8xx do 6xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić używaną sieczkarnię jednorzędową.Proszę o poradę jaka by była dobra do belarusa 820.1.Czy ktoś użytkuje sieczkarnię przy tym ciągniku i jak wygląda zatrzymywanie się wałka przekażnika w czasie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zamierzam kupić używaną sieczkarnię jednorzędową.Proszę o poradę jaka by była dobra do belarusa 820.1.Czy ktoś użytkuje sieczkarnię przy tym ciągniku i jak wygląda zatrzymywanie się wałka przekażnika w czasie pracy.

Ja miałem Pottingera MEX ll S i chodziła właśnie przy MTZ-cie a w wałku jest sprzegiełko kólkowe , po kilku sezonach moge powiedzieć ze to bardzo dobre sieczkarnie ja kosiłem na 1000 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...