Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odpowiedz będę szukał takiej maszyny u handlarzy używanym sprzętem z niemiec myślę że moja 60 da sobie radę bo jest świeżo po remoncie ado skoszenia bbędę miał tylko ok 2 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Class Jaguar 25/30 jest dość mała i lekka, ale wiedz że 360 3p dostanie w sieczkarni porządnie w dupe (ja w tym roku kosząc 10h kukurydzy zajechałem U360 Mam sieczkarnię Deutz-fahr KMD) Kupujac sprawdz stopień wytarcia walców i zębów zgniatacza, zużycie nozy i łańcuchów.Pozdrawiam.

 

Ile masz krów że tyle siejesz

 

Ja jak miałem 3 walnąc mex 2s to coś mi sie robilo i kupiłem fortshritta teraz to inna robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkowałem jaguara 30 przez 8lat ale tego sezony nie wytrzymał i chyba nadaje sie na złom, bo coś czuje ze czesci beda wiecej kosztowały niz druga sieczkarnia. Nóż udezył mi w stalnice a co za tym idzie poleciało kilka nozy razem z mocowaniami w bebnie( niezła rozpierducha wyszła w srodku) Kosiłem niam przez 6 lat zetorem 7211 i dostawał w dupe ze głowa mała, od 2 lat 7341 i tez nie miał lekko. Ale sprzet pozadny dobrze zrozdrabnia i jest nawet bez gniotownika, a każde ziarenko jest przynajmniej naruszone. Próbowałem ja kiedys założyc do 3512 to wjechałem w pole i tylko steknąl i zdechł!!!!!!!!!!!!! c360 bedziesz kosil, ale bardzo wolno, 3p nie da sobie rady.

 

 

Moze ktos ma namiar na czesci do mojego jaguara 30 potrzebuje kilku nozy i bebna do którego sie je mocuje, a najlepiej cały kompletny beben z nozami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma MALWE.Jeździ nią z Zetorem 7011, i podczas pracy często woda przychodzi na 100.Ostatnie czasy zamontował sobie za maszyną koło pomocnicze, które częściowo odciąża podnośnik traktora.Co do cięcia kukurydzy to nie jest to rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Class Jaguar 25/30 jest dość mała i lekka, ale wiedz że 360 3p dostanie w sieczkarni porządnie w dupe (ja w tym roku kosząc 10h kukurydzy zajechałem U360 Mam sieczkarnię Deutz-fahr KMD) Kupujac sprawdz stopień wytarcia walców i zębów zgniatacza, zużycie nozy i łańcuchów.Pozdrawiam.

 

Ile masz krów że tyle siejesz

 

Ja jak miałem 3 walnąc mex 2s to coś mi sie robilo i kupiłem fortshritta teraz to inna robota

Własnej kukurydzy na kiszonkę miałem 4ha reszta to usługi dla dwóch sasiadów.Obecnie mam 25sztuk bydła w tym 12 krów, a reszta byki i jałówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Class Jaguar 25/30 jest dość mała i lekka, ale wiedz że 360 3p dostanie w sieczkarni porządnie w dupe (ja w tym roku kosząc 10h kukurydzy zajechałem U360 Mam sieczkarnię Deutz-fahr KMD) Kupujac sprawdz stopień wytarcia walców i zębów zgniatacza, zużycie nozy i łańcuchów.Pozdrawiam.

 

Ile masz krów że tyle siejesz

 

Ja jak miałem 3 walnąc mex 2s to coś mi sie robilo i kupiłem fortshritta teraz to inna robota

Własnej kukurydzy na kiszonkę miałem 4ha reszta to usługi dla dwóch sasiadów.Obecnie mam 25sztuk bydła w tym 12 krów, a reszta byki i jałówki.

 

Ile wołasz za 1 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ponieważ sa to sasiedzi to mamy takie rozliczenie kolezeńskie:ja biorę 100zł od ha i leję ich paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zastanawiam się nad kupnem takiej maszyny typu Claas, JD, NH raczej Fortschritt E281 czy nowy Krone mnie nie interesuje. Może ktoś podzielić się swoimi spostrzeżeniami na co zwracać uwagę który jak się zachowuje itd. Może jakieś oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam! Chce kupić sieczkarnie do słomy gdyz nie mam takowej przy kombajnie. Co myslicie o maszynie tego typu i o tej konkretnie ofercie?: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80761323 Może ktoś z was urzytkuje taki sprzęt lub widzał jak to sie spisuje w robocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chce kupić sieczkarnie do słomy gdyz nie mam takowej przy kombajnie. Co myslicie o maszynie tego typu i o tej konkretnie ofercie?: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80761323 Może ktoś z was urzytkuje taki sprzęt lub widzał jak to sie spisuje w robocie?

 

Jest to maszyna porównywalna z oryginalna z Płocka. Sam mam zamiar kupic wyłaczana elektrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam! Chce kupić sieczkarnie do słomy gdyz nie mam takowej przy kombajnie. Co myslicie o maszynie tego typu i o tej konkretnie ofercie?: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80761323 Może ktoś z was urzytkuje taki sprzęt lub widzał jak to sie spisuje w robocie?
daj sobie spokoj z tym zlomem. kup sobie sieczkarnia z zukowa. w domu mialem dwa kombjny i sieczkarnieniebieska z wagrowca i ta zukowska sporo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym ze ja mam Claasa Senatora i jakoś ciężko do niego znaleźć używaną sieczkarnie. I dlatego zastanawiam sie nad maszyną tego typu bo w zeszłym roku w żniwa zostało mi sporo słomy i musiałem sie napraszać ludziom żeby ktokolwiek zechciał to sprzątnąć z pola i sobie zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z tym ze ja mam Claasa Senatora i jakoś ciężko do niego znaleźć używaną sieczkarnie. I dlatego zastanawiam sie nad maszyną tego typu bo w zeszłym roku w żniwa zostało mi sporo słomy i musiałem sie napraszać ludziom żeby ktokolwiek zechciał to sprzątnąć z pola i sobie zabrać.
a to sorry. a ta sieczkarnia to ma noze jak w orkanie bo jak podobne to lepszy orkan. tyle zy orkan slabiej tnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chce kupić sieczkarnie do słomy gdyz nie mam takowej przy kombajnie. Co myslicie o maszynie tego typu i o tej konkretnie ofercie?: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80761323 Może ktoś z was urzytkuje taki sprzęt lub widzał jak to sie spisuje w robocie?
daj sobie spokoj z tym zlomem. kup sobie sieczkarnia z zukowa. w domu mialem dwa kombjny i sieczkarnieniebieska z wagrowca i ta zukowska sporo lepsza

 

u mnie dwóch braci ma sieczkarnie jeden z Kilc a drugi z wagrowca tylko ze jescze ta czerwona( ma ja juz ładnych klika lat) i obaj twierdza że kilecka gorzej rozdrabnia, i nie rowno rozrzuca. a wągrowiecka robi to prawie idealnie. Wiem ze wągrowiecka ma wieksze obroty na bebnie tnącym. ale za to ma wielki minus czyli jej przestawianie w położenie robocze jest bardzo uciazliwe i jedna osoba nie da sobe rady. a w kieleckiej jest na górze korbka i linka sie podnosi. Wiem ze teraz w nowych z wągrowca tych elektrycznyc juz nie trezeba wogóle opuszczac sieczkarni zeby nie ciąc słomy. Tylko sie ja wyłacza elektrycznie z podestu i zakłada takie specjalne blachy króre kieruja słome omijajac beben tnący.

 

Opisz mi troche dokładniej ta z Żukowa, bo na 1000% za jakis miesiac bede szukał sieczkarni (nowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Opisz mi troche dokładniej ta z Żukowa, bo na 1000% za jakis miesiac bede szukał sieczkarni (nowej) do bialego mam sieczkarnie z wagrawca a kiedys przy superze maialem z zukowa.; latwo sie ja rozklada i lekko pracuje. jest lzejsz a od tej z wagtrowca. miala maly minus- grzebien opadal razem z sieczkanio ale przerobilem to podobnie jak w wagrowcu. teraz widzialem ze juz fabrycznie jest przerobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisz mi troche dokładniej ta z Żukowa, bo na 1000% za jakis miesiac bede szukał sieczkarni (nowej)
do bialego mam sieczkarnie z wagrawca a kiedys przy superze maialem z zukowa.; latwo sie ja rozklada i lekko pracuje. jest lzejsz a od tej z wagtrowca. miala maly minus- grzebien opadal razem z sieczkanio ale przerobilem to podobnie jak w wagrowcu. teraz widzialem ze juz fabrycznie jest przerobiona

 

Podaj mi swoje gg to bysmy pogadali o tych sieczkarniach. Czyli według ciebie z Żukowa lżej pracuje, a jak jest z rozdrobnieniem i rozrzuceniem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podaj mi swoje gg to bysmy pogadali o tych sieczkarniach. Czyli według ciebie z Żukowa lżej pracuje, a jak jest z rozdrobnieniem i rozrzuceniem???? moje gg 2946220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę użytkoników sieczkarni claas jaguar o opinie na temat ich awaryjnosci, spostrzeżeń w eksploatacji. Na jakie elementy maszyny zwracac uwagę podczas zakupu maszyny?Który model jest wg. Was najleprzy w swojej klasie.A może polecacie sieczkarnie innego producenta ?:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam jaguarka najlepsze są 690. Hektar na godzinkę zrobia ładnie potną ale swoje spalą. Wersja 695 jest mocniejsza i zrobi koło 1,5 ha na godzinę. Widziałem je w pracy w zasadzie różni je wydajność. Osobiście kusi mnie JD 6810 ale to jeszcze większa krowa ale ten to idzie. Niby JD jak trochę popada gorzej idzie niż Claas zatyka się i nie może wyrzucić kukurydzy. Tylko ich cena muszisz mieć koło 100 000 taniej trudno dostać chyba że z odpowiednim przebiegiem ale silniki mietka po 5000mth to już swoje zrobiły i nie ma co się łudzić że jeszcze pochodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lest blisko do 500 m 3 zestawy z MTZ lub 914 tak że sam wjedzie na kopiec i przyczepa co kipruje do tyłu a do równania 914 z tur 5 i wszystko gra. Jak jest dalej to więcej zestawów.

W zeszłym roku kosił z firmy JD z 7-io metrowym kemperem to odwoziło 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jaką mtz wjedzie sam na kopiec z D 47 jak kosiłem po ludziach nie wjadą

Ja mf 4270 z HL 8011 wjeżdzałem

 

Jak kosze siebie to na pryzme nie wjeżdzamy mam silos ze ścianami z płyt i kipruje przed a wpycham turem 360 chodzi z Brandysko, MF 255 z HL 8011 a 330 z D 47B z burtami 1m a na pryzmie jest MF 4270 w sumie robimy w 5 ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku u sąsiada kosił claas jaguar 690.Woziło gdzieś około 7 ciągników, a na kopcu były dwa 1014 i jeden 1224 z turem.Kosił 20 hektarów przez 2 dni.W pierwszy dzień ok 7 godzin,a w drugi 15 godzin.Pola ma od 1-2 km od kopca.Największy kawałek miał 5 hektarów.Gościu mówił,że spala mu 40 litrów na godzinę koszenia i że leje opał.Sam widziałem jak miał opałówke nalaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z jaką mtz wjedzie sam na kopiec z D 47 jak kosiłem po ludziach nie wjadą

Ja mf 4270 z HL 8011 wjeżdzałem

 

Jak kosze siebie to na pryzme nie wjeżdzamy mam silos ze ścianami z płyt i kipruje przed a wpycham turem 360 chodzi z Brandysko, MF 255 z HL 8011 a 330 z D 47B z burtami 1m a na pryzmie jest MF 4270 w sumie robimy w 5 ludzi

Jak 914 udusi to mtz wchodzi bez problemu podstawa to łagodny podjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak silos ma 3 m to nie da rady

 

W ty roku znajomy chciał sie popiosac 1234 i wjechadz z brandysko na pryzme i tak go zakopał że sam nie mógł odjechadz od przyczepy

 

Ja kisiłem znajomemu 14 ha tydzień w kilku działkach , niekształtnych ,dużo miałem obkaszania jakieś 1500-2000 litry poszło na wykoszenie i zwiezienie niektóre to dziłki dość daleko kilka kilometry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...