Skocz do zawartości
Hektor88

Pellet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co powiecie o pellecie ..jakie macie doswiadczenie z tym ...? ile tego idzie na 1000m2 ... jak dbacie o sciolke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pellet jest chyba najlepszym rozwiązaniem na kurnik, ma dużą wodochłonność ok 370 litórw na 100 kg, ( słoma ok 250), więcej chłonie tylko torf ok 400 litrów.

Podczas produkcji pelletu występuje wysoka temperatura, która zabija większość drobnoustrojów oraz grzybów, słoma w tym względzie jest towarem niepewnym bo jeśli sami jej nie zbieracie to nigdy nie wiecie co się może w niej znajdować.

Pelletu używa się ok 2,5 kg n m2, dościela się z reguły tylko przy liniach pojenia.

Jedną z zalet pelletu, o której żadko się mówi jest fakt, że jest to towar nie palny!!! a słoma?....

Ptaki chowane na pellecie słomianym mają łapki w dużo lepszym stanie niż te chowane na słomie czy torfie, a ponadto pellet się nie pyli co jest jego kolejnym atutem.

ważne żby nie kupowac najtańszego pelletu ponieważ producenci często używają koponetów niskiej jakości, taki pellet można poznąc po jego strukturze ( dobry pellet jest twardy i ni kruszy się w rękach)

Z czystym sumieniem mogę polecić pellet z Drobex-pasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję od niedawna w hodowli brojlera kurzego.Robię oprysk na ściółkę, ale również podaję czasami do picia.Zauważylem zdecydowanie mniejsze stężenie smrodu podzas usuwnia pomiotu.Co do zdrowotności ptaków nie zauważyłem większej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, poszło nie tam gdzie trzeba .Oczywiście chodzi o Em probiotyk a nie pelet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuję od niedawna w hodowli brojlera kurzego.Robię oprysk na ściółkę, ale również podaję czasami do picia.Zauważylem zdecydowanie mniejsze stężenie smrodu podzas usuwnia pomiotu.Co do zdrowotności ptaków nie zauważyłem większej różnicy.

 

Em do picia nie dadzą większego efektu ponieważ ich zawartość w środku jest niska. Samo zasiedlanie ściółki troche mija się z celem. To co ptaki zjedzą, następnie wydalą więc lepiej podać specjalistyczny probiotyk ( najlepiej do paszy), który zasiedli jelita kurczaków i będzie częściowo wydalany na ściółkę. Probiotyków używa sie by poprawić zdrowotność ptaków jak również podczas występujących biegunek, brak biegunki = sucha ściółka = mniejsze stężenie smrodu. Mogę zaproponować darmowy test probiotyku otoczkowanego. Więcej info na pryw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...