Skocz do zawartości
czubaka

Układanie dawek pokarmowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Jarki, kombinujesz .

Jutro coś Ci wyślę na priva zamiast tych rybek.

24 będę późno koło Ciebie, zdzwonimy się. Pozdrowionka dla rodzinki.

wzajemnie

zdzwonimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dodaniu tej mączki w pierwszej dobie znacznie wzrosło spożycie{smakowało im} natomiast w następnej dobie spadło{przejadły się}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakich programów komputerowych używacie do układania dawek paszowych. Bo mam starego nixora który nie chdzi windowsie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.te wzorce z punktów sprzedaży pasz są tendencyjne, a okrojone po to by dodawać skondensowane komponenty ich produkcji, albo uzupełniać ich paszą.

 

Wybacz Grażynko ale pleciesz banialuki. Żaden program żywnościowy nie jest nastawiony na konkretną paszę. To sprawa tylko i wyłącznie przedstawiciela.

Każdy program czy to będzie DLG, INRA czy Synchrofos wymaga podania pasz w odpowiednich jednostkach - i to wszystko. Jego nie interesuje czy to jest pasza firmy A,B czy C, jego interesują parametry danej paszy. Ot i tyle.

Układanie dawek z książek dobre było lat temu 20, ale nie dziś. Żeby zrobić pełny bilans "na piechotę" trochę trzeba przejść, a tu jedno kliknięcie i wiesz co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo by fajnie gdyby plik nie byl zabezpieczony hasłem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jest, kliknij na link i pobierz, sprawdzałem na drugim komputerze i się normalnie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stosuje ktoś wysłodki buraczane suszone z żywieniu krów mlecznych?? mam pytanie: czy mieszacie z tresciwymi i podajecie krowom czy najpierw moczycie i dopieor potem podajecie bydłu?? czytałem ze mozna podawac suszone mieszne z tresciwymi ale krowy pija wiecej wody i wysłodki pecznieją w żwaczu i trzeba uważac zeby nic sie nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz podawać krowom mlecznym zarówno suche jak i moczone. Suche brykietowane ( i nie melasowane) niestety są przez wiele krów pobierane niechętnie a piórek cukrownie prawie nie robią.

Ciekawą paszą są wysłodki Toffi i Toffi plus z rzepakiem. Polecam te . Chętnie pobierane przez krowy i jałówki. Dobrze premiują mleko ( szczególnie toffi plus).

W ub roku byłem na szkoleniu, gdzie dr.Lach z Osięcin mówił o nich, że można podać nawet i 4 kg. Ja daję max. 3 i j nie widzę po 5 miesiącach żadnych problemów związanych z ich podawaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mam to szczeście ze moje krowy bardzo dobrze jedza wysłodki aż im uszy sie trzesa:P czytałem artykuł ze można podawać nawet 6 kg w dawce ale ja stosuje 2,5 kg na sztuke i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jakich programów komputerowych używacie do układania dawek paszowych. Bo mam starego nixora który nie chdzi windowsie. Pozdrawiam

 

kolego jeśli uzywasz windowsa XP lub niższego to wystarczy zainstalować któryś z emulatorów DOS`a i pojdzie, w Vista i 7 trzeba jeszcze nadpisać 2 pliki .config bo inaczej nie będzie chciało uruchomic emulatora. Ja pracuje na MultiRat pod DOS; system operacyjny Windows XP z emulatorem DOS-sprn.

 

Inry nie lubię bo ciężko przeliczyć jej jednostki na DLG a wychowałem się na tym modelu.

 

A poza tym krąży po sieci masa kopii winpas`a pana Mroczki w wersji edu lub demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze się taki nie narodził, który by ułożył dawkę pokarmową dla krów i dałoby się ją zastosować w stadzie 50 szt. To jest kilka lat doświadczenia danego hodowcy i sprawdzania podstawowego wskaźnika jakim jest skład mleka - tłuszcz, białko i mocznik - a poza tym sama kondycja zwierzęcia.

 

A widziałeś kiedys takiego speca co układał dawke bez sprawdzenia BCS`u, struktury TMR, składu bądz chociaż wyglądu kiszonek oraz tabulogramu???

 

Równie dobrze mozna poprosić o radę starą cygankę. Albo telewróżkę. skutek będzie podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...