Skocz do zawartości
abuk14

Durne gadanie mieszczuchów

Rekomendowane odpowiedzi

1. Do dominujący rolnik

 

„Tylko widzi pan jeżeli ronikowy dołozymy taki podatek to goispodarstwa tzw rodzine ktore robia tylko na takie utrzymanie i zycie z dnia na dzien z małym zyskiem odpadna ludzie wyjada lub wezma sie za inna prace. A przecież nie chodzi o to by zabierac im ostatnie pieniadze. Trzeba tak zobić by sie dobrac do du*** pseudo rolnika a zeby nie ucierpieli na tym w duzym stopniuci prawdziwi.”

 

Po pierwsze można by przecież wporwadzić kwotę wolną od podatku powiedzmy minimu biologiczne na członka rodziny – to prawda nie chodzi o to aby zbierać komuś ostanie pieniądze - choć z drugiej strony ludzie pracujący w miastach płacą podatek dochodowy nawet kiedy wychodzi poniże tej średniej – nie wiem czy rozsądnie jest dzielić kraj na lepszych i gorszych – i zabierać nawet biednym ludziom w miast aby dać wszystkim (nawet bogatym) rolnikom praktycznie darmowe ( w 90 %) emerytury i renty oraz zwolenia z podatków...

Dlatego najrozsądniej i najsprawiedliwej byłby wpradzić kwotę wolną od podatku takim samym poziomie dla wszystkich oraz podatek również taki sam dla wszystkich (np. liniowy 19 %) ...

Po drugie zakładając że małe gospodarstwa padną – przyśpieszy to proces tworzenia się dużych gospodarstw które stanowić będzą konkurencje za kilkanaście lat po uwolnieniu rynku rolnego (do czego UE otwarcie dąży) – jest to niestety nieuniknione.

Piszę Pan o dobraniu się do du** pseudo rolnikom – problem w tym że nikt nie wie w jaki sposób to uczynić – Pan zdaje się że też nie ... proszę zwrócić też uwagę że aktalny system prawy w Polsce uważa za rolnika osobę która użytkuje 1 ha – a wieć zgodnie z wykładnią prawa jest to prawdziwy rolnik ...

 

2. Do Bimber

 

”Jeszcze rozróźniam ZUS od US. Przecież rozpatrujemy składki rentowe, emerytalne, zdrowotne pomiędzy ZUS-em a KRUS-em. Z tego co wiem to podatek raczej odprowadza się do US. „

 

Chodziło mi tylko o zwórcenie uwagi na to że ‘normalne przedsiebiorstwa’ są już dostaczenie obciążone innymi podatkami którze wpływają do Budżetu Państawa i z gruntu nieprawiedliwym byłoby odciążanie ich jeszcze ZUS-em uzależnionym od obrotów (podczas gdy są grupy społeczne które bezpośrednio nie odprowadzają do budżetu państwa ani złotówki a czerpią z niego całymi garściami), pomijając fakt że nie miałoby to żadnego uzadanienia prawnego / ekonomicznego (nie mobłoby to przecież mieć wpływu na emerturę pracownika w przeciwym razie prcownik przy ‘Biedronki’ musiałby dostawć kilkanaście tysięcy emerytury) => był by to po prostu dodatkowy podatek od obrotu (zabroniony w UE) – ponadto przedmiotowe prawo zostałoby zapewnie uznane przez TK za niezgodne z konstutucją zasadą równości wobec prawa, a UE ukarałby Polskę za przedmiotowe praktyki prawne niezgodne z dyrektywami unijnymi i nakazała zamine przepisu nakładając przy okazji kilkanaście milionów euro kary. Ponadto przepis ten szło by bez problemu obejść tworząc firmy - córki z bardzo mały obrotem które zatrudniały by pracowników lub podpisując umowę outsourcingową...

Więc proponowany przez Pana przepis byłby nie tylko niekonstytucyjna i niezgodna z przepisami UE ale i stałby się martwym przepisem.

 

Proszę zwrócić uwagę że aktulnie pracownicy płacą ZUS uzależnony od pensji (co póżniej ma przełożenie na wysokość emerytury).

Proszę też zwrócić uwagę że podatek dochodowy stanowi ponad połowę przychodów budżetu państwa, kiedy weżmiemy pod uwagę że ponad 40 % społeczeństwa (zarejestrowani jako rolnicy) niepłacą podatku dochodowego – problemy budżetowe naszego Państwa nie powinny nikogo dziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą drogą daleko nie zajdziemy - szczególnie, że powstanie analogiczna sytuacja jak w przypadku firm małych- ryczałtowców i vatowców. Nie czarujmy się, ile traci państwo na ukrywanych dochodach ryczałtowców. I my tu zastanawiamy się jak wydrzeć pieniądze od rolnika, natomiast wielkie pieniądze przechodzą koło nosa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba daleko szukać wystarczy sprawdzić po rodzinie moja ciotka jest ze wsi i ciągle powtarza ze na wsi to sobie prosiaka zabija za darmo i kura jajko zniesie krowa mleko da a pszenica na mąke bedzie w młynie!!!

poprosty brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktwota wolna od podatku należy sie wszsytkim moim zdaniem tak jak pan pisze.

A co do pseudo rolników moze zaznaczyć w pawie że krus moga płacicć tylko ci co utrzymuja sie wyłacznie z rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tą drogą daleko nie zajdziemy - szczególnie, że powstanie analogiczna sytuacja jak w przypadku firm małych- ryczałtowców i vatowców. Nie czarujmy się, ile traci państwo na ukrywanych dochodach ryczałtowców. I my tu zastanawiamy się jak wydrzeć pieniądze od rolnika, natomiast wielkie pieniądze przechodzą koło nosa.

 

Pozdrawiam

 

Płacących ryczałtem US może sprawdzić jednak przeważnie tego nie robi z powodów braków kadrowych, nie wiem dlaczego Pana zdaniem wszyscy ryczałtowcy oszukują - statyski tego raczej nie wykazuja (współczynnik ilość przeprowadzonych kontroli ryczałtowców na ilość nieprawdłowości jest podobny jak w przypadku średnich firm).

Zresztą nie można powiedzieć że US nic z tym nie robią, poprostu maja braki kadrowe - aktualnie sprawdzaja wszystkie tranzakcję (rynek nieruchomości i środki trwałe) powyżej 200.000 - proszą podmiot takiej tranzakcji o wykazanie zródła dochodu ... jeśłi ktoś jest płatnikiem Karty czy ryczałtu - wpadnie

Z czasem pewnie kwota tranzacji kontrolownanych zmiejszy się - ale do tego potrzebna jest rozbudowa Urzędów, Izb i policji skarbowej

Toteż w tej sferze sprawa jest (może być) i zapewne będzie do opawnowania z czasem - o to bym się nie martwił

raczej zająłbym się tymi sferami gdzie nie ma obowiązku wystawiania i gromadzenia rachunków, brak jest również obowiazku rozliczania się z US a skarb państwa bezpośrednio nie dostaje od tych podmiotów ani złotówki i nic nie można skontrolować ... a to według szacunków o zgrozo 20-30 % społeczeństwa

 

Ale w sumie to masz rację moim zdaniem karta podatkowa i ryczałt to swego rodzaju protezy które należałby zlikwidować ale tylo w przypadku kiedy likwidujemy WSZYSTKIE protezy (również KRUS), i wszystkich przedsiębiorców traktujemy tak samo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zmienię temat.

Moje pytanie dotyczy zatrudnienia. Czy okres pracy w rolnictwie jako Krus-owiec zalicza mi się do stażu pracy (chodzi mi o należacy mi się wymiar urlopu)

 

Pracowałem 1,5 roku w firmie, potem byłem rolnikiem przez około 9 lat i teraz zatrudniony jestem w firmie. Czy szkoła też mi się liczy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do urlopu

np. technikum 5 lat (jak kiedyś były 5-letnie) do urlopu się wlicza

technikum + studia 8 lat do urlopu

a jak było sie krusowcem to nie wiem jak to się wlicza do urlopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacących ryczałtem US może sprawdzić jednak przeważnie tego nie robi z powodów braków kadrowych, nie wiem dlaczego Pana zdaniem wszyscy ryczałtowcy oszukują - statyski tego raczej nie wykazuja (współczynnik ilość przeprowadzonych kontroli ryczałtowców na ilość nieprawdłowości jest podobny jak w przypadku średnich firm).

 

A wszystkie praktyki prywatne lekarzy??, Przecież prawie wszyscy są na ryczałcie, niby przyjmują po 2 godziny, a w rzeczywistości znacznie więcej. Ryczałtowcowi jest trudniej przeprowadzić kontrolę. A niby jak ma wyglądać kontrola takiej firmy? Rachunków nie wystawia, bo nikomu nie są one potrzebne.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Ryczałtowcowi jest trudniej przeprowadzić kontrolę "

 

Zgadza się że trundniej - bo jak sama nazwa wskazuje jest to system uproszczony ...

Powszechnie natomist wiadomo że wypracowane w szarej strefie pieniądze muszą być gdzieś wydanać ... i tu zaczynają się problemy bo wszystkie faktury i akty notarialne trafiają do US - który może poprosić osobę która nabyła nieruchomość / środek trwały o podanie źródła dochodu ,

 

Ale tak jak pisałem US tego nierobią (sprawdzaja tylko transakcje >200.000) z powodów braków kadrowych, ponadto ludzie uciekają z US (był o tym artykuł w Rzeczypospolitej chyba - główny specjalista (po 15-20 latach) zarabia 2400 - 2800 brutto

 

Dlatego trzeba zacząć od likwidaji wyłomów (osób poza kontrolą urzędu skarbowego) w systemie podatkowych

oraz zwiększyc zatrudnienie i rozbudować US

A nieuczciwi ryczałtowcy zostaną wyłapani ...

 

Mógłbym przytoczyć jeszcze czytat o belce i dźazdze w oku ale tego nie zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Grażyny

 

„taaaa Rolnikom to się nic nie opłaca- nie tylko buraki . A tak w ogóle to EKONOMIśCI NIECH SIę NIE WTRąCAJą DO ROLNICTWA TO OD RAZU BęDZIE LEPIEJ”

 

Masz racje sztuczne regulacje i cła zaporowe, dopłaty, skupy interwencyjne, KRUS, brak VAT-u bardziej szkodzą niż pomagają rolnictwu

- niech wolny rynek wszystko ureguluje

 

„nawet nie masz pojęcia jak ogromne znaczenie ma Polskie cukrownictwo i produkcja zbóż oraz ziemniaka”

 

Bardzo proszę o przedstawienie owego ogromego znaczenia, proszę jednak o poparcie swojego zdania w miarę obiektywnymi danymi i faktami oraz odniesieniami...

 

Proszę też zwrócić uwagę że cena cukru na rynkach międzynarodowych jest kilkakrotnie niższa, a kontrakt ze stałą ceną na dostwę można podpisać nawet na klikadziesiąt lat ... z olbrzymimi karami umownymi w razie niedotrzymania – cała tranzakcja może być ubezpieczona toteż nawet w razie bankructwa firmy nic się nie stanie ...

 

Do Bimber

 

Ale no cóż nie staram się pomniejszać znaczenia rolnictwa po prostu staram się być w miarę obiektywyny – widzę jak funkcjonuje normalna (obciążona potężnymi podatkami) gospodarka i jak funkcjonuje rolnictwo z doświadczenia własnego

Proszę nie zapominać że to tylko klika % PKB

A dobra te są ogólno dostępne na rynkach międzynarodowych po dużo niższych cenach - są też instrumenty typu "kontraty długoterminowe" dużo bardziej pewne niż pogoda i zbiory w przeciągu kilku następnych lat

 

Do hihot1

 

„co to k..a jest doszli do wniosku do jakiego wniosku nie trzeba być analitykiem UE żeby wiedzieć że oni chcą zmienić i reformuja rolnictwo bo dosłży nowe kraje takei jak Polska -i gdyby to Polska była by na takeich samych zasadach jak rolnicy w UE to rolnicy niemieccy francuscy szzukali by pracy poprostu polscy rolnicy 1. potrafia produkowac 2. maja niższe koszty produkcji spełniając te warunki rolnik niemiecki powinien isc do pośredniaka ale pewnie jelsi mamy dopłat 25% tego co rolnik niemiecki itp. Wiec nagle w UE sobie doszło do wnisku ze jest to jakis zły system póki oni korzystali z tego to było dobrze nagle to zły system taka prawda jest! Zresztą UE opiera sie tak naprawde o rolnictwo budżet UE w głównej meirze opiera sie o rolnictwo heh wiec jest to zajebista dziedzina UE tylko oczywiście polska ma z tego 25% a prawda jest też taka że gdyby nie UE to polski rząd by wykończył szybciej rolników niz ktoś mysli”

 

No właśnie zwiększenie produkcji rolnej powoduje zwiększenie środków które trzeba dokładać (chciażby na dopłaty exportowe, magazynowanie – choć magazyny są raczej pełne ...).

Może po prostu UE widząć i prognozując wzrost produkcji rolnej w Polsce stwierdziła że nie byłoby stać ją na takie dopłaty do sektora cukrowego i zbożowego dla kolejnych krajów, więc musiła to zmienić.

 

Poztym 25 % to nie jest mało – w innych sekotrach gospodarki można sobie tylko pomażyć o 25% zarobków krajów starej UE – oraz o wzrostach rzedu 5% rocznie ...

 

Nadto

No cóż jako kraj mamy w Europarlamencie najwięcje głosów zaraz po Niecach i Francji – że nasi Eurodeputowni nie potrafili tego wykorzystać ... no cóż ... sami ich wybraliśmy

 

Lubię Cię czytać bo krew mi buzuje i mam chęc pisać cokolwiek ale wybacz nie będę wypisywać statystyk itp bo to nie odzwierciedla rzeczywistości szaraków poniżej 100 h - ot potraktuj moje wypowiedzi jako mó światopogląd - nie musisz się z nim zgadzać ... choćby z powodu braku opisów matematycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki o wzrości PKB i dobrobytu, pensji (ostanio 5 % rocznie) w miastach oraz ogólnie prosperity nie dotyczy rónież szaraczków którzy zarabiają 700 złotych - jednak muszą oni mimo to płacić 19% podatek ... nikt się nie przejmuje że zabiera się im ostanie pieniadze na między innymi w >90% deficytowy KRUS

 

Zatem:

- Czy sprawiedliwym jest że jednej grupie społecznej zabiera się ostanie pieniądze (nawet tym najbiedniejszym z tej grupy) tylko po to aby oddać je jak leci innej grupie społecznej (nawet najbogatszym z grupy) ?

- Czy sprawiedliwym jest że osoba prowadząca działność gospodarczą w innym dziale niż rolnym opłaca prawie dziesięciokrotnie wyższe składki od przedsiębiorcy prowadzącego działalność rolniczą , a jej świadczenie jest wyższe tylko 25 % ?

Na to pytania niech każdy podpowie sobie sam ...

 

Moje wypowiedzi proszę nie traktować jak mój światopogląd tylko głos poparty danymi dającymi się zweryfikować, jednak szkoda że nie chce Pani przedstawić rzetelnych argumentów które potwierdzałby Pani punkt widzenia i podważyły mój - co w efekcie przyczyniłoby by się (być może) do zmiany mojego świtopoglądu (wadliwego Pani zdaniem) - bardzo lubię kontruktywny dialog i do niego dąże ...

 

Pozatym staram się nieangażować emocjonalnie w wypodzi a jedynie przedstawiać bezstronne fakty (linki z gazety prawnej) oraz w miarę miarodajne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest tak dobrze to dlaczego rolnicy a przynajmniej większość ma maszyny z lat 70 i 80tych i żadnych perspektyw na nowy sprzęt a z unijnych funduszy korzystają i tak ci co mają teraz kasę a nie ten kto chce się rozwijać ale w tv trąbią na okrągło co ta wieś dostaje jakie grube miliony. rolnik kupi stary zachodni klamot i tak się odpycha to nie jest praca tylko jakaś pochrzaniona egzystencja i nie zostawisz tego wszystkiego bo gdzie cię zatrudnią ale co ty możesz wiedzieć zawsze lepiej patrzy się na kogoś, żeby coś powiedzieć to trzeba najpierw w tym popracować a nie tylko liczyć komuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że jest dobrze w naszym kraju – można powiedzieć że jest źle (np. w stosunku do krajów zachodnich), zgadza się że większość rolników pracuje na starym sprzęcie (tak samo jak większość rzemieślników, świadczących usługi a nawet producnetów), zgodzę się również że podział środków unijnych i kryteria ich przyznawania pozostawiają wiele do życzenia.

 

„żeby coś powiedzieć to trzeba najpierw w tym popracować a nie tylko liczyć komuś”

 

No właśnie i tu dochodzimy do sedna – życzę Ci dorogi Damianie żebyś poprawcował tak jak inni przedsiebiorcy – tj. płacił prawie dziesięciokrotnie wyższy ZUS od KRUSu, płacił składkę zdrowotną a nie miał ją za darmo, płacił 19 % CIT i 22 % VAT, oraz użerał się bez przerwy z urzędem skarbym który za źle wystawioną fakturę na 20 złotych (za małymi literkami) blokował by ci konto bankowe na parę miesięcy i wówczas żeby Pan spostrzegł że ludzie w miastach też nie mają lekko i że obciążenia (rónież podatkowe) powinny rozkładać się mniej więcej po równo w normalnym państwie ... tylko taki jest sens mojej wypowiedzi – po prostu niech każdy postara się zrozumieć drugiego człowieka i tyle ...

 

Należy po prostu ułatnić wszystkich przedsiębiorcom działanie, zminiejszyć podatki oraz biurokrację,

Istnieje też po prostu potrzeba zreformowania KRUSu (w zależności od dochodu lub zrównania go z ZUSem) oraz konieczność prowadzenia rachunkowości i opodatkowania rolników od wyprocowanego zysku - poprostu wszyscy obywatele powinni być traktowani równo i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do funduszy.

Biora ci co się rozwija no i maja tez jakoms czesc swoj kasy ale w naszym kraju jak zwykle jezeli ktos za bardzo sie rozwija to zle i przyblokowali fundusze mam tu namysli prow i karecje to jest bezprawne moim zdaniem.

 

A co do krusu i reszty z tym zwiazanej.

Jeżeli wyplewiło by sie ty pseudo rolikow ( np.taksowkaży i wszystkich co maja firmy a płaca krus) dochody panstwa byly by wtedy duzo wieksze a pieniadze szyby by tylko do prawdziwych rolnikow. Nie zapominajmy że emerytura rolnika jest najnizsza, a taka słuzbe zdrowia niby za darmo to sobie mozecie w du** wsadzić bo jak miał bym czekac te termininy co wyznaczaja to bym np nie miał juz zebow. i tak chodze prywatnie potem w wiekszosci.

To trzeba zreformowac tez jetem za tym. może np zrobić jedno zamiast krusu i zusuna rownych warunkach. oczywiscie teraz nik nie powie ze trzeba to reformowac bo to wiaze sie z spadkiem poparcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TAX-ATOR zauważ tylko że cała gospodarka opiera się na rolnictwie,

zobocz co się dzieje z jabłkami , zbożem itp...

Koszty w rolnictwie rosną bardzo szybko , a ceny naszych produktów wcale,

bo jabłka są drogie dlatego że ich nie ma,co wcale nie znaczy że sadownik

zarabia krocie.

Jeżeli część rolników zbankrutuje to pójdą do GOPS.

A co do GOPS to reforma też by się przydała, pomoc jest rozdawana w

większości tym co się nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odniose sie do poprzedniego postu

dlaczego jabłka są drogie a rolnicy na tym nie zarabiają?

bo zarabiają pośrednicy

tak jest ze wszystkim

po prostu dopóki sie nie ominie pośredników opłacalność bedzie taka a nie inna

o czymś takim jak grupy producenckie wszyscy trąbią a ile ich jest?

wystarczy razem kupować,, razem sprzedawać to ominie sie pośredników i wreszcie będą to dochody na normalnym poziomie

poza tym większe partie towaru

mam przykład u siebie: jak spzredawałem po kilka sztuk bydła to kupujący kręcił nosem z ceną, teraz sprzedaje po 7-10 sztuk to o cenie można "pogadać"

tak jest ze wszystkim

nie masz tyle zwierząt żeby nazbierać najeden transport to pogadaj z sąsiadem albo kilkoma to uzbieracie

ale jak można dać sąsiadowi zarobić... dopóki będzie takie myślenie to będzie też narzekanie jak w rolnictwie cięzko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tyle zwierząt i też sprzedaję po 8 - 10 sztuk ale do pośrednika właśnie,

bo zakłady mówią taką cenę że lepiej sprzedać pośrednikowi.A co do

sąsiada i nie tylko , to trudna sprawa dogadać się zawsze coś nie pasuje

(próbowałem wierz mi).

Jeżeli chodzi o te jabłka to był tylko przykład, a tak w ogóle to się zgzdzam

co do pośredników ,ale trudno ich ominąć a jeszcze trudniej znaleść

uczciwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do służby zdrowia to powinna być płatna i w piz.u z nfz mam znajomych płacą 160zł mies i mają opiekę kiedy chcą i na konkretnym sprzęcie (za wyjątkiem choród rakowych i aids). a zus to przeżera pieniądze w tym naszym kochanym kraju bo np. jak komuś 4000 zł miesięcznie od wypłaty zabierają a emeryturkę mu wyliczają na przyszłość 1100zł to ktoś tu jest poj..any

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niekiedy sprzedaje pośrednikowi bo płaci lepeij i nie przesmradza tylko bieże wszystko i dostaje 20gr wiecej niz jak bym go ominoł a sprzedaje bo daje mi dopłate za ilość sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalne bzdury, przed świętami przetwórcy mieli pełne magazyny, a po świętach od razu wypustoszały, więc gdzie się podziały te zapasy? ludzie wykupili? po świętach jak każdy ma pusty portfel, tak? To w takim razie dlaczego przetwórcy nie podniosa cen skupu, jeśli mają rynek zbytu za granicą, mieliby towar i kase ze sprzedaży wyrobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...