Skocz do zawartości
www

Pomoc dla sektora drobiarskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie od kiedy można skladać wnioski o pomoc dla sektora drobiarskiego????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wejść na stronę ARR tam są wszystkie informacje włącznie z drukami Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski do arr mozna skladac od wtorku 21 listopada. we wtorek wybila godzina zero.przez dwa tygodnie beda przyjmowane wnioski.zanim zlozysz wniosek musisz sie zarejestrowac w rejestrze przedsiebiorcow w arr.rejestracja moze potrwac -w moim przypadku 4dni.wiec nie ma czasu do stracenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kazdy hodowca moze zlozyc taki wniosek...????bo ja osobiscie nie mialem przerwy w tym czasie i hodowalem bo mialem umowe ....ale do kazdego rzutu byla dokladka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dają tylko tym co mieli dłuszą przerwe niż 3 tygodnie w okresie 1-10-2005 30-04-2006 i jak się ktoś kwalifikuje to powinien mieć nadany nr w ARR póżniej przy składaniu wniosku liczą sie tak faktura zakupu piskląt faktura-ry sprzedaży i świadectwo zdrowia.Pomoc też przysługuje hodowcom jaj wylęgowych wszystkie druki są na stronach ARR Trzeba sie spieszyć wnioski przyjmują do 5-12 do godz 16 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przciez to jest bez sensu...ci co nie produkowali w tym okresie jakby uciekli od problemu nieoplacalnej hodowli i ich to nie powinno dotyczyc...bo po prostu nie dokladali do kolejnych rzutow..ja wlasnie chodowalem i mialem nieporownywalnie wieksze straty i to wlasnie mnie sie powinno nalezec odszkodowanie i takim hodowca ktorzy musieli hodowac bo mieli umowy..!!!!!

A jakie jest wasze zdanie na ten temat..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przciez to jest bez sensu...ci co nie produkowali w tym okresie jakby uciekli od problemu nieoplacalnej hodowli i ich to nie powinno dotyczyc...bo po prostu nie dokladali do kolejnych rzutow..ja wlasnie chodowalem i mialem nieporownywalnie wieksze straty i to wlasnie mnie sie powinno nalezec odszkodowanie i takim hodowca ktorzy musieli hodowac bo mieli umowy..!!!!!

A jakie jest wasze zdanie na ten temat..???

Bez sensu sa przepisy UE ale dobrze ze chociaz sa i takie ze za nic nierobienie siedostaje kase.podobnie jest z odlogowaniem ziemi.Moglobybyc tez tak ze nawet tych pieniedzy za przerwe by nam nie dali.to jest zasluga pewnych ludzi ktorzy sie ta sprawa zainteresowali i ja wprowadzili w zycie .chwala im za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty wniosek: jeżeli ktoś wstawia przy niskiej cenie to tylko na własną odpowiedzialność i ryzyko i jego problem. Logika nakazuje: niska cena-nie wstawiać i wtedy starać się o rekompensatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W.g twojej logiki vitor to przy niskiej cenie nikt nie powinien wstawiac...a przy wysokiej cenie wszyscy maja wstawiac...to sie chyba kupy nie trzyma...ale wogole vitor to mowimy tu o okresie ptasiej grypy i o odszkowdowniach dla hodowcow ktorzy poniesli straty z powodu b.niskiej ceny chociaz dzisiejsza cena tez jest b.niska ale to juz zupelnie inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosty wniosek: jeżeli ktoś wstawia przy niskiej cenie to tylko na własną odpowiedzialność i ryzyko i jego problem. Logika nakazuje: niska cena-nie wstawiać i wtedy starać się o rekompensatę.
No to się j.e.b.n.i.j. w łeb kretynie! Umowa kontraktacyjna jasno i konkretnie określa zasady jej wypowiedzenie . Na 60 dni przed wstawieniem! Jak więc mogłem przewidzieć na 60 dni do przodu , że będzie taka cena? Jak w drobiarstwie polskim mozna cokolwiek przewidzieć? Nie p.i.e.r.d.o.l głupot partyzancie!!!!!!!!!! A wam partyzantom to bym dał , ale kopa w d.u.p.ę . Pieprzone lenie chcą pieniądze za nic nie robienie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko spokojnie, jesteśmy po tej samej stronie barykady, chyba zostałem żle zrozumiany. To co napisałem to logika rządzących, a nie moja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tylko spokojnie, jesteśmy po tej samej stronie barykady, chyba zostałem żle zrozumiany. To co napisałem to logika rządzących, a nie moja!!!
No ! A już się zdenerwowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dnia 12 grudnia o godz. 11 w Hotelu Polichno w Polichnie (przy trasie Katowice - Warszawa) organizujemy spotkanie wszystkich drobiarzy ,którzy mają dość biadolenia i chcieliby aktywnie przyłączyć się do naprawy, a w obecnej sytuacji do ratowania polskiego drobiarstwa.

W planie spotkania :

- omówienie aktualnej sytuacji w drobiarstwie

- omówienie prawidłowości funkcjonowania w poszczególnych województwach ,służb odpowiedzialnych za nadzór nad obrotem i przetwórstwem mięsa (PIW , WIW, PIH , SANEPID)

- opracowanie na podstawie przedłożonych projektów , uniwersalnych umów

* czterostronnych hodowca-ubojnia-wylęgarnia-mieszalnia pasz

* dwustronnych hodowca-ubojnia (z dostawą piskląt i bez dostawy)

* dwustronnych hodowca - wylęgarnia (już niedługo wchodzi dyrektywa UE o zwalczaniu salmonelli)

- opracowanie planu działań , mającego poprawić obecny stan

- swą obecność w Polichnie zadeklarował dzisiaj na spotkaniu p. A.Danielak będzie więc możliwość zastanowienia się nad przyszłością struktur krajowych.

ZARZĄD WZHD w Opolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty wniosek: jeżeli ktoś wstawia przy niskiej cenie to tylko na własną odpowiedzialność i ryzyko i jego problem. Logika nakazuje: niska cena-nie wstawiać i wtedy starać się o rekompensatę.
No to się j.e.b.n.i.j. w łeb kretynie! Umowa kontraktacyjna jasno i konkretnie określa zasady jej wypowiedzenie . Na 60 dni przed wstawieniem! Jak więc mogłem przewidzieć na 60 dni do przodu , że będzie taka cena? Jak w drobiarstwie polskim mozna cokolwiek przewidzieć? Nie p.i.e.r.d.o.l głupot partyzancie!!!!!!!!!! A wam partyzantom to bym dał , ale kopa w d.u.p.ę . Pieprzone lenie chcą pieniądze za nic nie robienie!
czy na kontraktacji nie jest juz okreslona cena stała dla kontrahenta.Jesli cena spada ponizej2 zlote to oczywistym jest ze traci ten hodowca co dziala na rynku jako "Partyzant"bo to on ponosi najwieksze straty.a swoja droga prosze nie uzywac slowa "lenie". dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...