Skocz do zawartości
kur-rk

E-wniosek - najlepsza aplikacja na świecie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy zgadzacie się z ministerstwem, że ta aplikacja jest intuicyjna i nie posiada błędów, sama się wypełnia tylko, niektóre rzeczy trzeba poprawić ręcznie?.

 

Odpowiedź ARiMR z innego forum dotycząca obowiązku składania wniosków elektronicznie:

W odpowiedzi na Pana pismo przekazane drogą elektroniczną w dniu 24 marca 2018 r. oraz w nawiązaniu do pisma Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysłanego w dniu 23.03.2018 r. na Pana skrzynkę elektroniczną w sprawie wskazania podstaw prawnych do obowiązku składania wniosków o przyznanie płatności na rok 2018 wyłącznie przez Internet, uprzejmie informuje, co następuje.

 

Na wstępie należy zauważyć, iż w swoim piśmie odwołuje się Pan przede wszystkim do przepisów rozporządzenia (UE) nr 809/2014 dotyczących składania od 2018 roku wszystkich wniosków o przyznanie płatności w wersji elektronicznej oraz faktu, iż preambuła do przedmiotowego rozporządzenia nie stanowi prawa. Jednakże należy zwrócić uwagę, iż to przepis krajowy nakłada na rolników obowiązek składania wniosków w wersji elektronicznej. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. poz. 278, z późn. zm.), zmieniony ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych ustaw (Dz. U. poz. 311) „wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu, wniosek o wypłatę tych płatności, deklarację, o której mowa w art. 18 rozporządzenia nr 809/2014, z uwzględnieniem art. 17 ust. 3 lit. b rozporządzenia nr 809/2014, składa się za pomocą formularza udostępnionego na stronie internetowej Agencji”.

 

Odnosząc się natomiast do art. 17 rozporządzenia (UE) nr 809/2014 należy wskazać, co następuje.

 

Zgodnie z ustępem 1 ww. przepisu „W celu identyfikacji wszystkich działek rolnych w gospodarstwie lub gruntów nierolniczych (…) właściwy organ dostarcza beneficjentowi formularz geoprzestrzenny wniosku o przyznanie pomocy”. Ustęp 2 wskazuje, iż organ powinien dostarczyć formularz geoprzestrzenny do wszystkich beneficjentów. Powyższe przepisy zostały wdrożone przez ARiMR – w 2018 roku wszyscy rolnicy, którzy ubiegali się o płatności w 2017 roku, mają dane z tych wniosków dostępne w formularzu geoprzestrzennym, które mogą zmodyfikować i wysłać w ramach ubiegania się o płatności na rok 2018.

 

Zgodnie z ustępem 3 ww. rozporządzenia UE „Jeżeli beneficjent nie jest w stanie złożyć wniosku o przyznanie pomocy lub wniosku o płatność z wykorzystaniem formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy, właściwy organ zapewnia beneficjentowi:

 

a) albo niezbędną pomoc techniczną;

 

b) albo z góry ustalone formularze i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej. W tym przypadku właściwy organ przenosi informacje otrzymane od beneficjenta do formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy:.

 

Powyższy przepis również znalazł odzwierciedlenie w działalności ARiMR – Agencja zapewniła pomoc techniczną przy wypełnianiu wniosków za pomocą formularza geoprzestrzennego a także wysłała do wszystkich rolników, którzy ubiegali się w 2017 roku o płatności, wstępnie wypełnione wnioski (wnioski spersonalizowane) niezależnie od tego czy rolnik jest w stanie złożyć wniosek za pośrednictwem Internetu czy nie.

 

Reasumując należy podkreślić, iż to przepis krajowy (art. 22 ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego) nakłada na rolników obowiązek składania wniosków przez Internet. ARiMR przyjmie każdy papierowy wniosek o przyznanie płatności tak jak każdy inny dokument składany przez beneficjenta i będzie on w odpowiedni sposób procedowany.

 

Rolnik przy składaniu wniosku w wersji papierowej powinien pamiętać, aby dołączyć przynajmniej jedno z dwóch oświadczeń, o których mowa w § 14a rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakie powinny spełniać wnioski w sprawach dotyczących płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. poz. 352, z późn. zm.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czyli nikt nie widzi problemów w aplikacji i jest wszytko ok.

Tylko to rolnicy nie dostaną pieniędzy, które im się należą, a firmy wypełniające będą wzywane na sprawy sądowe, za źle wypełniony wniosek

 

Co do sprawy ewniosku, to jest oczywiste, że rolnicy zostali zmuszeni do składania wniosku przez internet, bez żadnych konsultacji z rolnikami, tylko góra była z tego zadowolona, podpisano w styczniu rozporządzenie dające ARiMR mniej pracy, zwalając ten ciężar na rolników. W tym roku na pewno rolnicy nie dostaną tych dopłat lub w małej części, bo taki bubel w ogóle nie może funkcjowoać. Proste wnioski - tak, skomplikowane - nie. Proszę zauważyć, że kto ma łąki w programie rolnośrodowiskowym, bez powierzchni nie koszonych to na mapkach nie ma możliwości bez zaznaczania przejść całą procedurę. Czyli na działce, gdzie obszaru nie koszonego brak należy zaznaczyć całą działkę obszarem nie koszonym, a w uwagach wpisać cała działka do koszenia. To nie jest normalne. Bo przy prostych liniach działki to ok, ale przy skomplikowanych jest problem. Wnioski elektroniczne weszły od 2015 i od tamtej pory bardzo mało poprawiono aplikację, by działała prawidłowo. To że przez internet składało w granicach 1% rolników to nie jest sukces, ale karygodne jest, by z tych co złożyli było aż 99,9% wniosków złożonych z błędami. Za rok 2018 niech każdy wyciągnie z tego wnioski i się zastanowi, czy ta aplikacja jest tak wspaniała jak podaje ministerstwo. W wytycznych UE to ARiMR ma dostarczyć wniosek, formularz wniosku i mapy do obrysowania częściowo wypełnione. Program jest tak intuicyjny, że dodaje sobie warstwy sam z siebie, a potem kombinowanie jak to usunąć i rozrysować od nowa. Mogę tylko współczuć, tym rolnikom i firmom, którzy mają wnioski powyżej 100 działek ewidencyjnych, bo znalezienie błędu w tym bałaganie nie jest takie proste, aplikacja nie zlicza prawidłowo gruntów rolnych i nie pokazuje nawet, gdzie jest błąd. Wszystko trzeba sprawdzać ręcznie. Na drugi dzień po zapisaniu nie wszystkie działki są tak jak zapisano poprzedniego.

Panie Ministrze niech Pan wypełni choć jeden wniosek powyżej 100 działek prawidłowo, zdając się na samą aplikację przez sprawdzania ręcznie tego wniosku.

Czy to forum jeszcze żyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widze zadnych bledow- bo nic nie widze od 17 marca probuje sie zalogowac i nie moge,nawet zglosic bledu sie nie da,laduje sie i laduje

 

na chwile udalo mi sie wejsc we wniosek-po zgloszeniu do pomocy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest SUPER - EXTRA - ZAJE.....E to oczywiście wersja ludzi przy sterach .

 

A tak naprawdę to jest tak - zakładam konto ( sukces ) loguje się do aplikacji i .... nie można pobrać danych do wniosku ... po kilku godzinach udało się pobrać dane , no dobra - wybieram uprawę i ( tu padają wyrazy na H na P na K ) bo w okienku wyboru uprawy nie mogę nic wpisać , zaznaczyć ani wybrać (oprócz zaznaczenia uprawy ekologicznej ) - ale ja się tak łatwo nie poddaję ideę do pobliskiego oddziału ARiMR i tam słyszę że jak bym przyszedł ze dwa dni wcześniej to by pomogli A TAK TO NIE POMOGĄ - No to H.. wam w D... ( pomyślałem ) i poszedłem do doradcy i następnego dnia facet do mnie dzwoni że mogę przyjść po potwierdzenie złożenia wniosku

Teraz chciałem sprawdzić w aplikacji e-wniosek czy przypadkiem czegoś nie pomieszał ale okazuje się że dzisiaj 22.04.2018 wszystko działa tak wspaniale że nawet na stronę ARiMR nie można wejść

 

Wszystkim którzy nie złożyli jeszcze wniosku SERDECZNIE WSPÓŁCZUJE

A co do postawy oddziału ARiMR w którym byłem to się zastanawiam czy jakiejś skargi nie złożyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie moge zglosic problemu do pomocy....

a na jazdy do agencji nie mam czasu, do tego od kwietnia przeniesiono ja na drugi koniec krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Hej,Chłopy co Was nie zabije to Was wzmocni.Już jestem na emeryturze i ten problem dotyczy "młodego".Nie rozmawiałem z nim na ten temat więc nie wiem czy ma problem w tym temacie.Ja w 2015 r. pierwszy raz składałem wniosek przez Internet i też "sporo" namieszałem,że musiałem jechać do agencji wyjaśniać.Ale już w 2016 i 2017 r.wypełniłem i złożyłem przez Internet bez większego problemu.Moim głównym problemem było to że podszedłem do "problemu" tak jak do wypełniania "papierowego".W wypełnianiu "elektronicznym" należało każdą działkę ewidencyjną nanosić/wypełniać do końca warstwami a system na końcu sumował w działki rolne.Po "skończeniu " jednej działki ewidencyjnej dopiero wtedy przechodziłem do następnej działki.Z tego co pamiętam to w nie każdej przeglądarce to miało działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dn. 27 kwietnia Ministerstwo Rolnictwa przesłało do zaopiniowania przedłużenia terminu składania wniosków, w uzasadnieniu podano:

„W związku z wystąpieniem trudności administracyjnych w niektórych państwach członkowskich wynikających ze zmiany rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/2393 oraz utrudnień we wdrażaniu w pełni funkcjonalnego tzw. geoprzestrzennego wniosku o przyznanie płatności (GSAA), umożliwiającego składanie wniosków drogą elektroniczną, Komisja Europejska zdecydowała o możliwości wydłużenia terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w 2018 r. i opracowała projekt rozporządzenia wykonawczego wprowadzającego odstępstwo od rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 809/2014 w odniesieniu do ostatecznego terminu składania pojedynczego wniosku, wniosków o przyznanie pomocy lub wniosków o płatność, ostatecznego terminu zgłaszania zmian w pojedynczym wniosku lub wniosku o płatność oraz ostatecznego terminu składania wniosków o przydział uprawnień do płatności lub zwiększenie wartości uprawnień do płatności w ramach systemu płatności podstawowej w 2018 r.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ogl?dali?cie dzisiejszy program " Tydzie? " ?

Minister rolnictwa powiedzia? w nim ?e sk?adanie e-wniosków idzie tok dobrze ?e a? przed?u?yli termin ich sk?adania

Przyzna? si? te? , ?e sk?adanie wniosków w wersji papierowej jest równie? mo?liwe i ?e do tej pory takie wnioski z?o?y?o oko?o 6000 osób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chanyuan2018.08.02

giuseppe zanotti outlet

pandora jewelry

tory burch outlet

birkenstock outlet

canada goose outlet

nhl jerseys

nike tennis

michael kors outlet

manchester united jersey

coach factory outlet

calvin klein jeans

air huarache

spurs jerseys

adidas soccer shoes

true religion jeans

adidas outlet

longchamp outlet

canada goose outlet

true religion jeans

true religion jeans

ugg outlet

polo ralph lauren

fossil watches

coach outlet

uggs outlet

yeezy boost 350

cheap nfl jerseys

pandora charms

magic jerseys

michael kors outlet

polo ralph lauren

longchamp handbags

fitflops shoes

malone souliers mules

mizuno running shoes

prada handbags

coach outlet

longchamp handbags

ferragamo outlet

g-star jeans

michael kors handbags

undefeated clothing

oakley sunglasses

furla handbags

nike dunks

cheap jordans

coach outlet online

baltimore ravens jerseys

nike blazer pas cher

lacoste polo shirts

michael kors outlet

ray ban sunglasses

nike presto

pistons jerseys

coach outlet

burberry outlet

polo ralph lauren

scarpe mbt

mbt shoes

canada goose outlet

michael kors outlet

air max 90

true religion jeans

michael kors outlet

ugg outlet

mulberry handbags

montblanc pens

coach canada

christian louboutin shoes

james harden jerseys

stephen curry shoes

ray ban sunglasses

kobe 9

pandora

oakley sunglasses

air max 95

ugg outlet

true religion outlet

michael kors outlet online

jordan shoes

basketball shoes

saucony shoes

gucci outlet

coach outlet

jordan shoes

canada goose jackets

michael kors outlet

ralph lauren polo shirts

uggs outlet

ferragamo shoes

louboutin pas cher

air max 97

cheap jordans

canada goose outlet

tory burch outlet

kate spade outlet

air max 90

polo shirts

coach handbags

belstaff jackets

swarovski outlet

swarovski crystal

fitflops

ralph lauren polo shirts

michael kors outlet

pandora charms

rockets jerseys

coach outlet online

mulberry handbags

kate spade outlet

canada goose outlet

pandora charms

ferragamo outlet

kappa clothing

nike outlet

polo ralph lauren

toms shoes

celtics jerseys

coach outlet online

denver broncos jerseys

celine outlet

herve leger outlet

harden shoes

fitflops outlet

nobis outlet

balmain jeans

polo ralph lauren

polo ralph lauren

ugg outlet

nike revolution

columbia sportswear

uggs outlet

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

cheap nhl jerseys

ugg outlet

nike cortez

minnetonka outlet

christian louboutin outlet

coach outlet online

dolce and gabbana

ugg boots

ugg outlet

fitflops sale

polo outlet

michael kors outlet

ugg outlet

camel shoes

canada goose outlet

ugg boots

coach outlet

nike lunarglide

longchamp handbags

five fingers shoes

jordan shoes

mishka clothing

toms shoes

mcm outlet

ray ban sunglasses

supreme clothing

air max 90

warriors jerseys

jimmy choo shoes

ugg boots clearance

gucci handbags

uggs outlet

barcelona jersey

nike pegasus

chloe sunglassess

grizzlies jerseys

givenchy handbags

adidas ultra boost

oakley sunglasses

football shirts

hawks jerseys

off white

nike foamposite

dc shoes

jazz jerseys

canada goose jackets

ray ban sunglasses

birkenstock sandals

pandora charms

bulgari jewelry

cavaliers jerseys

clippers jerseys

louboutin shoes

ralph lauren polo

soccer shoes

canada goose jackets

denver broncos jerseys

ugg boots clearance

balenciaga sneakers

michael kors outlet

swarovski crystal

diesel jeans

kate spade outlet

basketball jerseys

adidas nmd

cheap mlb jerseys

michael kors

michael kors handbags

longchamp bags

longchamp solde

gucci outlet

pandora charms

jordan shoes

cheap jordans

coach factory outlet

coach outlet

coach handbags

pandora charms

oakley sunglasses

nike factory outlet

gucci outlet

coach factory outlet

ugg boots

ralph lauren polo shirts

world cup jerseys

chopard jewelry

oakley sunglasses

ugg boots

ferragamo outlet

michael kors handbags

givenchy jewelry

manolo blahnik outlet

air max 2017

barbour jackets

nike shoes

michael kors outlet

new balance shoes

ugg boots

burberry outlet

air max 90

ray ban sunglasses

alexander mcqueen shoes

michael kors outlet

miu miu handbags

air jordan 12

canada goose outlet

coach outlet

mont blanc pens

michael kors outlet

michael kors outlet

palladium boots

pandora charms

nike store uk

supra shoes

fred perry polo shirts

cheap jordans

air max 97

canada goose jackets

kobe shoes

christian louboutin outlet

tods outlet

true religion jeans

ferragamo outlet

oakley sunglasses

bulls jerseys

polo ralph lauren

merrell shoes

canada goose outlet

chrome hearts outlet

air jordan shoes

carrera sunglasses

swarovski outlet

moncler jackets

tory burch outlet

michael kors outlet

coach outlet

longchamp solde

nets jerseys

nike free

prada outlet

nike air max 90

bally shoes

air huarache

gentle monster sunglasses

adidas crazy

mulberry bags

michael kors outlet

air jordan 4

lakers jerseys

bcbg dresses

san francisco 49ers jerseys

coach outlet

true religion jeans

cheap jordans

suicoke sandals

mac makeup

tory burch outlet

ralph lauren outlet

michael kors outlet

canada goose outlet

brequet wathes

soccer jerseys

knicks jerseys

true religion outlet

jordan shoes

nike shoes

jordan shoes

air jordan retro

pandora charms

air jordan 3

futbol baratas

swarovski outlet

coach outlet

oakley sunglasses

air more uptempo

tag heuer watches

lacoste soldes

soccer jerseys

san antonio spurs jerseys

oakley sunglasses

ugg outlet

christian louboutin outlet

canada goose jackets

isabel marant outlet

y3 shoes

real madrid jersey

pandora jewelry

asics shoes

coach outlet

coach outlet online

uggs

cheap jordans

adidas uk

uggs outlet

polo ralph lauren

ysl outlet

fendi handbags

chicago blackhawks jerseys

wizards jerseys

converse shoes

salomon shoes

air jordan release dates

nba jerseys

canada goose jackets

kevin durant shoes

lakers jerseys

le coq sportif shoes

stuart weitzman shoes

canada goose parka

nike roshe one

oakley sunglasses

canada goose outlet

cheap jordans

christian louboutin outlet

nike store

kate spade outlet

fitflops

michael kors outlet

ralph lauren pas cher

uggs outlet

oakley sunglasses

canada goose outlet

ugg boots

fitflops sale

michael kors

fitflops sale clearance

coach outlet

oakley sunglasses

canada goose outlet

air jordan 4

golden goose sneakers

michael kors outlet

pacers jerseys

cheap snapbacks

michael kors outlet online

mulberry outlet

coach outlet

keen shoes

uggs outlet

michael kors wallets

michael kors outlet

suns jerseys

clarks shoes

supreme clothing

michael kors outlet

moncler outlet

coach outlet online

raptors jerseys

wellensteyn jackets

toms shoes

nike revolution

longchamp outlet

ugg outlet

coach outlet

light up shoes

hermes outlet

gucci outlet

coach outlet

nba jerseys

tory burch outlet

links of london

nfl jersey wholesale

polo outlet

jordan shoes

canada goose outlet

burberry outlet

prada shoes

jack wolfskin

kate spade outlet

coach outlet

valentino outlet

kevin durant jerseys

nba jerseys

kyrie 4

coach outlet

nike outlet

air jordan shoes

mulberry handbags

michael kors

kate spade outlet

cheap football shirts

true religion jeans

hornets jerseys

reebok outlet store

nike roshe

pandora charms

canada goose outlet

longchamp outlet

oakley sunglasses

pandora charms sale clearance

polo ralph lauren

pandora outlet

canada goose coats

kate spade outlet

audemars piguet watches

marc jacobs outlet

nuggets jerseys

ray ban sunglasses

north face jackets

cheap jordans

houston texans jerseys

coach outlet

fitflops sale clearance

michael kors outlet clearance

longchamp pas cher

michael kors outlet

coach outlet online

longchamp handbags

michael kors handbags

dansko shoes

armani exchange

golden state warriors jerseys

guess factory

stussy clothing

ubiq shoes

cheap jordans

visvim shoes

nike air max 2015

true religion jeans

fila shoes

trailblazers jerseys

canada goose jackets

michael kors

canada goose outlet

polo ralph lauren

true religion jeans

jordan shoes

polo ralph lauren

indianapolis colts jerseys

longchamp pliage

coach outlet

ugg outlet

burberry outlet

canada goose jackets

adidas trainers

dsquared2 jeans

adidas outlet

jordan shoes

pelicans jerseys

moncler outlet

coach outlet online

jordan 32

polo outlet

polo outlet

mavericks jerseys

mulberry bags

pandora jewelry

a bathing ape

champion clothing

air max 1

kate spade outlet

adidas nmd

fingerlings monkey

canada goose

adidas wings

canada goose outlet

dior outlet

hermes belt

heat jerseys

nhl jerseys

off-white

cheap jordans

canada goose outlet

moncler outlet

ray ban sunglasses

lebron james shoes

bottega veneta outlet

ugg outlet

cheap jerseys

ray ban sunglasses

ugg outlet

ray ban outlet

michael kors outlet

mulberry handbags

michael kors outlet

christian louboutin outlet

true religion outlet

michael kors outlet

pandora outlet

ferragamo outlet

true religion uk

coach outlet store online

bucks jerseys

swarovski outlet

simulation shoes

cheap jerseys

michael kors handbags

tory burch outlet

canada goose jackets

reebok trainers

harry winston jewelry

canada goose outlet

freshjive clothing

ugg outlet

alife clothing

michael kors

mulberry outlet

true religion jeans

nike store

karen millen dresses

kevin durant shoes

kate spade outlet

tory burch outlet

van cleef & arpels jewelry

ecco shoes

cartier jewelry

polo ralph lauren

michael kors outlet

bape clothing

coach outlet

cheap jordans

air max

prada sunglasses

ray ban sunglasses

michael kors outlet

isabel marant shoes

michael kors outlet

fitflops sale clearance

kobe bryant shoes

moncler outlet

air max uk

christian louboutin outlet

polo ralph lauren

hermes outlet

nike air max

canada goose outlet

jerseys from china

coach outlet

nike air force 1

pandora charms

ray ban sunglasses

uggs outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

kd 9

coach outlet

oakley sunglasses

chelsea jersey

coach outlet

michael kors outlet

under armour outlet

puma outlet

brequet wathes

kings jerseys

ferragamo shoes

kate spade outlet

balenciaga sneakers

christian louboutin outlet

ugg outlet

chloe outlet

cheap mlb jerseys

supreme clothing

red bottom shoes

michael kors uk

kd 10 elite

ray ban sunglasses

nfl jerseys wholesale

yeezy boost

10 deep clothing

canada goose jackets

moncler jackets

true religion jeans

thunder jerseys

76ers jerseys

timberwolves jerseys

true religion outlet

nike shoes

ugg outlets

jimmy choo sunglasses

tory burch outlet

michael kors outlet

ugg boots clearance

cheap jordans

canada goose jackets

canada goose outlet

coach outlet online

ray ban sunglasses

polo outlet

canada goose jackets

christian louboutin shoes

chrome hearts outlet

pandora charms

cheap jordans

jeep shoes

bvlgari jewelry

yeezy boost

kate spade outlet

canada goose outlet

arcteryx jacket

hermes birkin

kate spade outlet

christian louboutin outlet

vans shoes

cazal sunglasses

cleveland cavaliers jersey

ed hardy clothing

huf clothing

coach outlet online

air force 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...