Skocz do zawartości
Technik rolnik

Unia Europejska, za i przeciw!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem UE dobrze służy rolnictwu? Jeśli teraz odbyłyby się wybory to jak byście głosowlai - TAK cz NIE. Odpowiedzi poprzyjcie konkretnymi argumentami.

Moim zdaniem UE nic nie pomogła dla naszego rolnictwa, uważam wręcz że pogorszyła naszą sytuację. Jestem jej wielkim przeciwnikiem. Wprowadziła chociażby kwoty mleczne, które bardzo nam zaszkodziły. Mówi się, że rolnicy skorzystali bo dostają dopłaty. Ja tych dopłat nie chce i kwot też nie!!!

Głosowałbym na NIE!!!

Musimy jak najszybciej wyjść z UE. Nacjonalizm przedewszystkim!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w referendum za wstąpieniem do unii europejskiej głosowałam przeciw, była to mój osobisty akt sprzeciwu przeciwko unii jej polityki w stosunku do Polski z każej strony tylko się słyszało: wasze mleko to brudna woda, wasza ziemia jest zatruta, jesteście nieudolni nienowocześni przestarzali , nasze władze przyklaskiwały takim słowom z całym zapałem, głosowałam przeciw, ale wiedziałam, że zmieni się dużo i to na lepsze oczywiście to moje osobiste zdanie i zmieniło się na lepsze cena mleka mi wzrosła, dostałam dopłaty to spory zastrzyk gotówki, cena wołowiny poszła w górę, jakie teraz głosy się słyszy? nasza żywność jest zdrowa i tania gospodarstwa świetnie prosperujące, warto było wstąpić di unii chociaż dziś też zagłosowałabym przeciw dla zasady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w referendum za wstąpieniem do unii europejskiej głosowałam przeciw, była to mój osobisty akt sprzeciwu przeciwko unii jej polityki w stosunku do Polski z każej strony tylko się słyszało: wasze mleko to brudna woda, wasza ziemia jest zatruta, jesteście nieudolni nienowocześni przestarzali , nasze władze przyklaskiwały takim słowom z całym zapałem, głosowałam przeciw, ale wiedziałam, że zmieni się dużo i to na lepsze oczywiście to moje osobiste zdanie i zmieniło się na lepsze cena mleka mi wzrosła, dostałam dopłaty to spory zastrzyk gotówki, cena wołowiny poszła w górę, jakie teraz głosy się słyszy? nasza żywność jest zdrowa i tania gospodarstwa świetnie prosperujące, warto było wstąpić di unii chociaż dziś też zagłosowałabym przeciw dla zasady

Ze mną było podobnie tylko teraz głosował bym za wejściem do UE a przeciw polskim urzędnikom bardzo skutecznie utrudniającym dostęp do unijnych pieniędzy, które mogły by płynąć drzwiami i oknami tu przytorze odpowiedź ministra rolnictwa na pytanie, dlaczego tak Polska utrudnia nie narzekajcie i tak chłopi najwięcej pieniędzy się nabrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedug mnie sa za i przeciw ale ja osobiscie w referendu byłem przeciw ale teraz bym był tez za bo gdyby ta unia nie miał bym 2 nowych ciagników a może nawed zrezygnowa.ł bym z rolnictwa wiec aktualnie jest za unia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tanio "sprzedalismy" polskie rolnictwo

 

Mysle ze nie wszędzie jest tak różowo..owszem sa pewne pozytywne aspekty..cena mleka skoczyła bo teraz UE nie utrudnia nam, eksportu to po pierwsze po drugie cena skupu mleka była w polsce przedz przystąpieniem zaniżona...Z drugiej strony ceny zbóż są znacznie niższe i tak dla przykładu: można by rzec że jest to srednio to 580zł /t stare do obecnych 430zł/t w miesiącach wiosennych

a w sezonie tuz po zniwach jeszcze gorzej bo zchodzi do poziomu 300zł/t. Winny temu jest tez wysoka wartośc złotowki - niski kurs Euro...

Jak ktoś osiaga plony na poziomie 6 i więcej t/ha to ponosi znaczne straty nawet po uwzględnieniu dopłat

Powiedzmy sobie szerze intensywana produkcja zbóż jest nierentowna...

 

Ja osobiści byłem przeciw wstapieniu do UE tylko z jednej przyczyny Polska za tanio sprzedała rolnictwo ...mamy jedne z najniższych referencyjnych wielkości produkcji bo tylko 3t/ha Francja i landy niemieckie mają na poziomie 6-9t/ha jak sobie uzmysłowimy że kazda tona to mniej to~ 63Euro straty to nam wychodzi...obraz tego ile pieniędzy mogło by do polski napłynąć gdyby nie głupie negocjacje..!! i gdyby nie ta nieszczęsna Kopenhaga. Gdy tak spojrzeć na problem to wychodzi że w Polsce rolnicy dostają 55%*7t/3t=20% pieniędzy6 którą dostaje przeciętny rolnik w UE w przeliczeniu na 1ha uzytków rolnych.

 

Podobnie z Kwota mlecznymi i z limitami referencyjnymi ...co z tego że zatrabiasz jak musisz kupować limity bo Ci brakuje..

Do tego dochodzi 22% VAT wobec faktu że większość rolników jest na ryczałcie - są poprostu okradani przez skarb państwa bo te 5%Vat-u dla ryczałtowca czyli 2% więcej niż na zasadach ogólnych nie zrekompensuje nigdy 22% w środkach produkcji z jednej prostej przyczyny ...na wolnym rynku nikt nie umawia się na cenny netto a na ceny brutto..

 

Wynika z tego obraz że system polega na tym aby jedną ręką dać a drugą zabrać..w tym tempie nie dogonimy starej UE nawet za 30 -40 lat jak chodzi o poziom infrastruktury....

 

Wiem że wielu z Was jest młodych dynamicznych i pewnie padna argumenty typu:

1) skorzystaliście np z młodego rolnika ( ale nie kazdy jest młody i jeszcze ubezpieczony w KRUS)

2) skorzystaliście z Sapardu PROW czy SPO np Inwestycje (to wszystko prawda ale pomyslcie o tych którym się nie udało bo niezmiescili sie w puli - brakło kasy .albo tez o tych który nie mieli wolnych środków pienięznych na wkład własny..)

 

Jednym słowem nie myślcie o pieniądzach które dostaliście ale o tym czego nie dostaliście a moglibyście dostać gdzyby nie nieszczęsne okresy przejściowe i jałmużna w postaci dopłat bezpośrednich..

 

Więc tłumacze i będe tłumaczył nadal za tanio "sprzedaliśmy polskie rolnictwo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - za tanio!!

wszyscy co mieli słabe klasy ziemi teraz się cieszą, a mi intensywna produkcja się nie opłaca!!

a te wspaniałe"dopłaty" to niby rekompensują nam różnice za zboże tylko wiadomo kto zyskał- ten co gospodarował na słabych ziemiach i miał plon 2-3t z h!!

A ciągnik kupilem sobie na normalny kredyt a nie spo- bo niestarczylo środków,

Po ponad roku sie odezwali że jednak kase "może" jeszcze będą mieli z przesunięć i "może" zwrócą te 60%- po spełnieniu wszystkich warunków... urzedniczych utrudnień!!

I jest jeszcze wiele innych powodów przez które zostaniemy w tyle od starej 15!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...