Skocz do zawartości
MARIO

rasa Simental

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej rasie? Myśle o hodowli w kierunku typowo mięsnym (mamki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tę rasę ! Od lat stosuję krzyżówki - czb x sim . Mimo że cielęta są dość duże nie ma problemu z wycieleniami. Są bardzo żywotne i silne. Miesięczne ciele przekracz wagę 100 kg. Szarolezy są bardzo delikatne szczegulnie w pierwszym okresie życia. Cielęta są szczegulnie wrażliwe na wilgoć i przeciągi! Duży odsetek cięrzkich porodów. Rasa Limusę jest na topie. Stosowałem krycie jałówek i młodszych krów, wycielenia bez problemów, cielęta żywotne i silne . Przyrosty mniejsze. Jeśli chcesz trzymać większe stado to polecam Limusę , jeśli mniejsze to Simental. Jeśli kupuje pośrednik to rasa nie decyduje o cenie. U nas więcej płacą za czerwone , a czarnych nie chcą wcale- kaprys Włochów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simental jest bardziej polecany dla gospodarstw, które pozyskują mleko od mieszńców mięsnych - zwłaszcza, że większość buhajów do rozrodu jest wysoko ocenianych (jak na tą rasę) pod względem wydajności mlecznej. Natomiast mam dwie sztuki (50% simentala), które dają ok. 4 tys. l. - więc szkoda raczej przeznaczać takie sztuki na mamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie mógłbym nabyć czystorasowe jałówki simentala? Jakieś namiary!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy eksporterzy chętnie kupują byczki odsadki simentale? Czy są w waszych stronach hodowcy simentalów, chętnie bym nawiązał kontakt najlepiej z wielkopolski bo u mnie wszyscy mają limusę albo herfordy nie wiem czemu czy są jakieś dopłaty na nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to Włoch niechętnym okiem patrzył na "białe łby". Wolał piemontese - wszak to ich rasa i to jeszcze z czarnym językiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robern widze, że znasz się na rzeczy, masz jakieś bydło mięsne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie "białogłowy" pozostałość z połowy lat 90, kiedy w Olsztynie próbowano wdrażać program mięsny. Ogólnie je sobie chwalę - bo mocno nie zaniżają pozostałych krów z dolewem HF-a.

Natomiast "przy bydle" chodzę od urodzenia i prawie 10 lat przepracowałem w doradztwie "mlecznym" - prywatnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie moge poszukać jałówek, słyszałem że w woj. Podkarpackim jest mocno rozwinięta hodowla simentali. Jeśli ktoś z was jest z tych stron lub wie gdzie można nabyć simentale bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do najbliższej stacji SHiUZ może tam dostaniesz potrzebne namiary. Natomiast popatrz też na http://www.bydlo.com.pl tam są też ogłoszenia sprzedazy bydła mięsnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała rasa . Duża rama, doskonała mleczność. Troche grubokoścista, co obniża wydajność. Cudowna do krzyżówek . I to z charolaisem. Tak jak to robią Francuzi ze swym ramowym, o dobrej mleczności salersem. Jednak przy tego typu krzyżówkach z simentalerem, istnieje pewne ryzyko strat cieląt przy porodzie, przy " intensywnym " i na uwięzi i bez ruchu utrzymywaniem krów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario jeśli Cię interesuje jeszcze to mam jałowice na sprzedaż - 8 miesiąc cielności, hodowla wypierająca, 4 pokolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialbym zakupic 5 byczkow rasy lm. czerwone miesne

ma moze ktos na sprzedaz albo zna jekies namiary skad mozna nabyc za rozsadna cene,najlepiej w wadze okolo 80 kg

prosze o kontakt 607 20 930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam buhaje i jałówki z mojego gospodarstwa. Najlepszy material hodowlany! (potwierdzone badaniami i rankingami instututu zootechniki w krakowie)

 

http://simental.unl.pl/

He, he, he ........... dobre.

 

 

jak mam traktowac Twoja wypowiedz ? nic nie wnosi, a zasmieca temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... rankingi rankingami, badania badaniami, ale liczy sie wyglad i mozliwosci buhajow! Jesli nawet selekcjonerzy ze stacji unasienniania (witkowo o ile dobrze pamietam) byli zachwyceni buhajami, to jednak o czyms to swiadczy. Na przyszlosc mala rada - to ze jestes w jakis sposob anonimowy w internecie nie upowaznia Cie do pisania rzeczy, na ktore nie mialbys odwagi w realnym swiecie.

 

ps. hahaha ekspert sie znalazl ... dobre

ps2. koniec offtopicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiesz... rankingi rankingami, badania badaniami, ale liczy sie wyglad i mozliwosci buhajow! Jesli nawet selekcjonerzy ze stacji unasienniania (witkowo o ile dobrze pamietam) byli zachwyceni buhajami, to jednak o czyms to swiadczy. Na przyszlosc mala rada - to ze jestes w jakis sposob anonimowy w internecie nie upowaznia Cie do pisania rzeczy, na ktore nie mialbys odwagi w realnym swiecie.

 

ps. hahaha ekspert sie znalazl ... dobre

 

hodowca się znalazł he, he, he simentali he, he, he .........dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...