Skocz do zawartości
sirmnemonic

Kto ogladał program o Romanowskich i ich gospodarstwie??

Rekomendowane odpowiedzi

Niepisz tak bo w miastach pomyślą że wszyscy tak mamy i nażekamy jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepsze w tym programie, to bylo jak jeden z braci R opowiadal jak w bodajze 1990 roku udali sie do banku po kredyt na zakup ziemi (Ziemia byl wtedy po 200zl, nikt nie chcial jej nawet za darmo). Jeden mial 16 lat, jeden 18 a jeszcze jeden .. nie pamietam. Pani w banku dziwnie sie popa3la na nich. Sami sobie wyobrazcie. Przychodzi do was 3 mlokosow i prosi o kredyt na zakup kilku tys ha. Potem byl wywiad z ta pania: To byla ryzykowna decycja, ale dzis wiemy, ze sluszna.

 

I jeszcze dobre bylo jak ten sam brat R opowiadal jak poszedl do tego upadlego PGRu i zaczal opowiadac, ze tu bedzie ogrod, tu bedzie jego dom, ta zawalona obore przerobi na cos tam.... a tam bedzie stal osrodek wypoczynkowy z kompleksem basenow i takie tam. A mowil dalej, ze ci byli pracownicy tego PGRu to jak uslyszeli, co on mowi, to ze sie doslownie tarzali na ziemi. Chcialbym zobaczyc ich miny teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwa tej aldycji to "Opowiesc o polskich farmerach" a to krotki opis

Opowieść o polskich farmerach

 

 

 

 

wtorek 23.01.2007 TV Polonia 21:30

 

Ziemię uprawia się głową potem dopiero chwyta za pług. To maksyma Romana, Marka i Bogdana Romanowskich, braci, farmerów z województwa warmińsko-mazurskiego, świadków największego polskiego pogrzebu rozpadu PGR-ów. Bracia zaczęli od skrawka zachwaszczonej ziemi, dzisiaj uprawiają 12 tysięcy hektarów. O piekło dla rozumnego rolnictwa zadbali jednak ludzie zawistni i niezmierzona głupota biurokracji.

25min Polska 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nazwa tej aldycji to "Opowiesc o polskich farmerach" a to krotki opis

Opowieść o polskich farmerach

 

 

 

 

wtorek 23.01.2007 TV Polonia 21:30

 

Ziemię uprawia się głową potem dopiero chwyta za pług. To maksyma Romana, Marka i Bogdana Romanowskich, braci, farmerów z województwa warmińsko-mazurskiego, świadków największego polskiego pogrzebu rozpadu PGR-ów. Bracia zaczęli od skrawka zachwaszczonej ziemi, dzisiaj uprawiają 12 tysięcy hektarów. O piekło dla rozumnego rolnictwa zadbali jednak ludzie zawistni i niezmierzona głupota biurokracji.

25min Polska 2006

 

zapomiałeś " /dozwolone od lat 12/ /stereo/ "

 

na ale dzięki, musze nagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtorek 23.01.2007 TV Polonia 21:30

Polecam, pozycja obowiązkowa Tyle, że nie każdy ma TV Polonię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom film a właściwie 20minutowy reportaż jest moimm zdniem godny polecenia!! oglądałem jego emisje w tvp i musze przyznać że jestem pod wrażeniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtorek 23.01.2007 TV Polonia 21:30

Polecam, pozycja obowiązkowa Tyle, że nie każdy ma TV Polonię

 

Myslałem że nie masz TV Polonia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem całkiem

 

Dobre jest to co jeden z tych Romanowskich powiedział:

"Ja wiem, co tam, na polu, będzie rosło za trzy lata"

 

No to się nazywa planowanie.

 

A jako, że moje zamiłowanie to sprzęt to powiem tak: Dobra C-360, fakt dymić dymiła, ale jechała z: dwiema platformami (3-osiowe) pełnymi słomy, a ta mało nie waży, i to pod górkę i dawała radę.

 

Co mi się nie spodobało, to to jak przy ciągniku z prasą wałek pracuje, ale bez osłon. Gdzie bezpieczeństwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No całkiem całkiem

 

Co mi się nie spodobało, to to jak przy ciągniku z prasą wałek pracuje, ale bez osłon. Gdzie bezpieczeństwo?

 

czepiasz się szczegółów. Może właśnie się popsuło a przecież nie bendo zjeżdzać z pola z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma łąkę i zobowiązania wieloletnie to raczej wie, co będzie na tej łące za trzy lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem że nie masz TV Polonia

No ja mam ale nie miałem możliwości nagrania tego reportażu a znam kilka osób, które chętnie by go obejrzały. Jeśli ktoś może umieścić go na necie to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nagrał ktoś z was ten film o Romanowskich.

To może by się dało jakoś go udostępnić na necie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czepiasz się szczegółów. Może właśnie się popsuło a przecież nie bendo zjeżdzać z pola z tego powodu.

tak, oczywiście osłona się nagle zepsuła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robren napisał

Jak ktoś ma łąkę i zobowiązania wieloletnie to raczej wie, co będzie na tej łące za trzy lata

Im nie chodziło o łaki tylko o pola mało wydajne. Niskiej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagram program i jak będo chętni to udostępnie

... i nagrałeś?

 

A co do filmu.

Bardzo mi się podoba ich podejście do życia, polityki. I widać na tym bardzo dobrze wyszli.

W dzisiejszych czasach takiego sukcesu chyba by nie odnieśli, zresztą jak sami powiedzieli hektar w tamtych czasach kosztował grosze. I każdy się ziemi pozbywał, oni kupowali.

 

Bajka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...