Skocz do zawartości
andrzej-kolo

50 tys na zachete dla mlodych rolnikow

Rekomendowane odpowiedzi

 

co do premii się zgodzę, ale przy kredytach preferencyjnych "wykluczenia" ze względu na pokrewieństwo nie ma.

?

 

jak nie jak tak. sama podpisywalam ze nie jestem spokrewniona ze sprzedawca gruntow w innym wypadku o kredyt pref.nie moglabym sie starac.

tak to by bylo niezle ja sptrzedaje siostrze siostra mi i pozyczam kase na 2% od panstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odnosnie tematu to od 1 lipca zdaje sie rusza nabor wnioskow na MR od osob zamierazajcych przejac gospodarstwo.

czy moze sie starac o premie osoba nie majaca nic wspolengo z rolnictwem ale zamierzajaca kupic gospodarsto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według nowych przepisów na starcie nie musze miec średniej wojewódzkiej ale jak sie dziś dowiedziałem musze ją uzyskac w ciąhy 180 dni od pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku, a dopiero jak bede miał tą ziemie to premia bedzie mi wypłacona. czy to prawda czy mysze mieć te hektary dopiero w 2013roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich nowych przepisach mowa? 180 dni to okres z jesiennego rozporządzenia a ja skuszony tym zapisem przesłałem zapytanie do MinRol`u i otrzymałem odpowiedź, iż kryterium dotyczące powierzchni gospodarstwa musi być spełnione na dzień złożenia wniosku i utrzymywane do momentu upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawno sawicki cos gadał że bedzie to zmienione z wymogiem posiadanego areału ze bedzią takie same wymogi w całym kraju ale do dziś nei ma żadnego rozpożądzenia. a ja zamierzam we wtorek składać wniosek a brakuje mi jeszcze 6ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak? Jak będę miał 10 ha w dniu składania wniosku to nie będę mógł powiększyć areału przez 5lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krus nie chciał mi wystawić zaświadczenia że nie jestem ubezpieczony jako rolnik lub z tyt. prowadzenia specjalnej działalnosci rolnej

 

Pani stwierdziła ze mogą jedynie wystawic zaswiadczenia że jest się ubezpieczonym.

 

Co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy chyba masz zle informacje na glownej stronie ARIMR jest napisane :

 

"...Do 30.06.2008 r. wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” mogły składać osoby, które posiadają już gospodarstwa rolne, pod warunkiem, że od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej do dnia złożenia wniosku nie upłynęło więcej niż 14 miesięcy. Natomiast od 1 lipca 2008 r., pod warunkiem niewykorzystania w danym województwie limitu środków finansowych na 2008 r., wnioski będą mogły składać osoby, które:

 

dopiero PLANUJA PRZEJECIE gospodarstwa rolnego i rozpoczęcie prowadzenia działalności rolniczej..."

 

planuja przejecie czyli jescze nie maja gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malnika jeśli ta korekta dotyczy kwestii powierzchni to chciałbym zauważyć (i ewentualnie sprostować), iż 30 czerwca 2008 jeszcze nie minął a kryterium to musi być spełnione jedynie przez beneficjentów, którzy prowadzenie działalności rolniczej rozpoczęli przed dniem złożenia wniosku (jeśli oczywiście chcą otrzymać wsparcie) i właśnie wniosków złożonych do 1 lipca dotyczyła moja wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malnika" odnosnie tematu to od 1 lipca zdaje sie rusza nabor wnioskow na MR od osob zamierazajcych przejac gospodarstwo.

czy moze sie starac o premie osoba nie majaca nic wspolengo z rolnictwem ale zamierzajaca kupic gospodarsto?

 

Tak.Jeśli spełniasz określone warunki. Ja chcę właśnie tak zrobić tyle, że ja ukończyłem technikum agrobiznesu więc poniekąd coś mam wspólnego z rolnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah jesli dotyczylo przed 1 lipca to ok. tylko ja zadalam pytanie jak jest od 1 lipca. a tu odpowiedz jak bylo przed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ah jesli dotyczylo przed 1 lipca to ok. tylko ja zadalam pytanie jak jest od 1 lipca. a tu odpowiedz jak bylo przed

 

przepraszam najmocniej za zamieszanie, mój post miał stanowić nawiązanie do wypowiedzi osa21 (której jak widać również nie zrozumiałem;D); po 1 lipca istotne znaczenie ma okres 180 dni, podczas którego należy osiągnąć wymaganą powierzchnię gospodarstwa a im mniej miało się wcześniej wspólnego z rolnictwem tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co do premii się zgodzę, ale przy kredytach preferencyjnych "wykluczenia" ze względu na pokrewieństwo nie ma.

?

 

jak nie jak tak. sama podpisywalam ze nie jestem spokrewniona ze sprzedawca gruntow w innym wypadku o kredyt pref.nie moglabym sie starac.

tak to by bylo niezle ja sptrzedaje siostrze siostra mi i pozyczam kase na 2% od panstwa

 

to że takie dokumenty były przedstawione (stopień pokrewieństwa) nie znaczy że kredyt nie może być udzielony w takim przypadku (wykluczone jest jedynie finansowanie umowy sprzedaży miedzy małżonkami i zstępnym jeżeli umowa sprzedaży jest podstawą do uzyskania renty/emerytury.

a jeśli chodzi o spokrewnieni "siostra" to w takim przypadku w ogóle nie istnieje już żaden problem. i podany przykład jest możliwy do realizacji.

 

Powyższe wnioski wyciągam z dokumentów "Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw

rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia - Symbol nMR" i rozporządzenie ministra z dnia 26 kwietnia 2007 w sprawie szczegółowego..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie można kupić ziemi od rodziców podczas przechodzenia na rente to czy moge przeznaczyc premie na kupno od ojca maszyn rolniczych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam instrukcje wypelniania wniosku i jest tam napisane ze w terminie 180 dni od dezycji o przyznanie pomocy nalezy zakupic lub podjac samodzielne prowadzenie gospodarstwa wskazanego w biznesplanie...

ale jak ktos moze wskazac ktore gospodarstwo ma zamiar przejac jak dopiero szuka gruntu do dzierzawy lub kupna :/

tak samo jak miejsce skladania wniosku ma byc tam gdzie lezy gospodarstwo../

przeciez jak ktos dopiero planuje zakup nie moze od razu podac gdzie kupi grunty

moze ktos mi wytlumaczyc o co chodzi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie są warunki otrzymania wsparcia i wydają się całkiem rozsądne, beneficjent który nie ma pojęcia czy, gdzie oraz kiedy rozpocznie działalność rolniczą wsparcia z przyczyn oczywistych nie otrzyma, natomiast osoba, która wie od kogo i kiedy przejmie grunty otrzymuje grant mający stymulować dalszy rozwój utworzonego gospodarstwa, jest to ułatwienie nie zaś utrudnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem, tylko ze cos jest tu nie przemyslane. napisane jest w rozporzadzeniu ze moga byc umowy dzierzaw z ANR na przynajmniej 5 lat. Jak ktos kto zalozmy planuje jechac na przetarg ma miec pewnosc ze uda mu sie wydzierzawic dany grunt. Musi zaznaczyc w biznesplanie ze na nim bedzie opieral swoje dzialania, a jak nie wygra przetargu i wydzierzawi inny rownie nadajacy sie do uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie już ktoś dokładnie od kogo bedą przyjmowane papiery od 1 lipca dla tych co maja juz, czy dla tych którzy dopiero planuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dokładnie 30 kwietnia złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie i nie fortunnie przerwałem sobie okres wyłączeń...może mi ktoś powiedzieć czy moge składać wniosek za rok jeżeli takowe zaczeli by przyjmować na początku marca tak jak w tym roku...złożenie wniosku o dopłaty przerywa okres wyłączeń ale o płatnośc moge starać się dokłądnie 14 miesięcy od daty złożenia wniosku czyli od daty zdarzenia które dało początek prowadzeniu działalności rolniczej...sam już nie wiem czy jestem w błędzie czy nie z góry ths za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioski będą przyjmowane do następnego dnia roboczego, po dniu w którym pula w danym województwie została wykorzystana w 120%, natomiast okres 14 miesięcy od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej dotyczył tych rolników, którzy złożyli wniosek o wsparcie w ramach działania USMR do dnia 30 czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śr. powierzchnia gospodarstwa w mazowieckim wynosi 8,36 a śr. krajowa to 9,91 jaką powierzchnie musi mieć gospodarstwo żeby spełniało wymogi? lipe straszną mają w zachodniopomorskim prawie 30 ha pewnie nie liczni sie załapią i głównie wielko hektarowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...