Skocz do zawartości
Moderator

Inwestycje młodego rolnika

Rekomendowane odpowiedzi

ma perspektywy ale jedynie wtedy kiedy zmieni sie polityka rolna państwa

 

tak mi sie przynajmniej wydaje bo jak narazie zbytnio wesoło w tym fachu nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie na zmianę polityki rolnej, to chyba nie najlepsze rozwiązanie.

Może jednak warto coś robić w tym kierunku. Może jakieś rady dla młodego rolnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusze strukturalne to perespektywa,

mlody rolnik musi wziąść byka za rogi;] i zmierzyć się z biurakrytycxznym osiłkiem

...bez tego an rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać kasę puki dają, bo puźniej będą tylko zabierać.

 

W lutym złożyłem wniosek o Młodego Rolnika. Odpowiedź dostałem na początku maja. Była negatywna. W uzasadnieniu podali, że wystąpiłem o dopłaty bezpośrednie przed rozpoczęciem prowadzenia gosp. rol., co było nieprawdą. Złożyłem odwołanie. Na koniec maja dostałem pismo informujące o wznowieniu rozpatrywania mojego wniosku.

 

Nie można odpuszczać tym patałachom z ARIMR.

Czy ktoś składał wniosek o Młodego Rolnika? Dzielcie się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to jest z dopłatami z UE dla wykształconych rolników, w dzisiejszym Newsweeku można przeczytać, że dostaną 50 tys zł . mam ukończone studia AR ale jestem bez ziemi, czy mam szansę dostać kasiorkę i zostać prawdziwym rolnikiem? Może ktoś mi coś dopowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak to jest z dopłatami z UE dla wykształconych rolników, w dzisiejszym Newsweeku można przeczytać, że dostaną 50 tys zł . mam ukończone studia AR ale jestem bez ziemi, czy mam szansę dostać kasiorkę i zostać prawdziwym rolnikiem? Może ktoś mi coś dopowie?

 

Warunkiem koniecznym uzyskania wsparcia jest posiadanie gosp. rolnego lub dzierżawienie go. Sprawdź sobie na stronach ARIMR jakie są programy pomocowe i wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z dopłatami z UE dla wykształconych rolników, w dzisiejszym Newsweeku można przeczytać, że dostaną 50 tys zł . mam ukończone studia AR ale jestem bez ziemi, czy mam szansę dostać kasiorkę i zostać prawdziwym rolnikiem? Może ktoś mi coś dopowie?

nic prostszego jak kupić sobie hektar ziemi

ubezpieczyć się w krus i złożyć wniosek

50000 na ciebie czeka!!

tylko z tego co mi wiadomo przestali chwlowo przyjmowąć wnioski z braku kasy

mają wznowić przyjmowanie od przyszłego roku

tak że masz troche czasu na wypełnienie

znajdż odpowiednia dziłke, wstępnie ugadaj cene

wypełnij wniosek

i czekaj na info o wznowieniu przyjmwania wniosków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! zlozylem wniosek na mlodego rolnika juz prawie 3 mc temu i nic zadnej odpowiedzi...jestem z podlaskiego,dzwonilem kazali czekac no ale tyle miesecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Chcialem sie dowiedziec czy sa jeszcze przyjmowne wnioski o dofinansowanie w wysokosci 50 000zl dla mlodych rolnikow poniewaz dopiero w maju otrzymalem gospodarstwo i w tym czasie zatrzymali przyjmowanie wnioskow

Pozdrawiam

bartt007@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witajcie.

Z tym młodym rolnikiem to całkiem niezła heca była. Przynajmniej u nas na podkarpaciu. Mój mąż otrzymał to wsparcie, a ponieważ nie był wykształconym rolnikiem teraz uzupełnia swe wykształcenie. Razem z nim na podyplomówce są 4 dziewczyny z ARiM, nie byłoby to dziwne, gdzyby nie fakt, że powiatowe oddziały miały solennie obiecane, "albo praca w Agencji albo Młody rolnik".

Jak patrzyłam na rozliczenie to wydali 136% zamierzonych środków....

I prawda jest taka, że trzeba było się spieszyć, nie można było wpłacać składek KRUS dłużej niż 12 (ale w momencie podpisywania umowy!!! a nie SKŁADANIA wniosku). Ciekawostką też jest to, że w naszym rejonie ceny ziemi podskoczyły z uwagi właśnie na tychże "Młodych" ponieważ muszą poszerzać swe gospodarstwa to za byle jakie działki 1 - 2 ha właściciele żądają 5 - 6 tys. (zaznaczam: u nas klasa ziemi góra 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jezeli teraz nabyłem ziemie lub przekazał mi ja ojciec to po jakim czasie moge złozyć wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co czekalem od marca ,w pazdzierniku podpisalem umowe, a przed swietami dostalem kaske.... tylko niewiem czy mam sie cieszyc, czy nie bo jak po 5 latach sie przyczepia i beda kazali z odsetkami zwracac...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietasz co zaznaczałeś we wniosku w co będzie wypasarzone gospodarstwo jak to spełnisz i bedziesz miał rachunki dla świętego spokoju to mogą Ci skoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A pamietasz co zaznaczałeś we wniosku w co będzie wypasarzone gospodarstwo jak to spełnisz i bedziesz miał rachunki dla świętego spokoju to mogą Ci skoczyć.

Jakkolwiek ująłbym to mniej kolokwialnie to jednak faktem jest, że beneficjent wsparcia dla młodego rolnika - jeżeli spełni zobowiązania nałożone nań przez umowę z ARiMR - może spać spokojnie.

 

Zaś co do tematu wątku jako takiego: młody rolnik ma perspektywy, ale pod pewnymi warunkami. Musi nastawić się na produkcję nowoczesną, wielkoobszarową, ekonomicznie uzasadnioną. Przykro mi, ale na dwuhektarowej ojcowiźnie można co najwyżej garbu się dorobić a nie pieniędzy. Młody rolnik musi myśleć o rolnictwie jak o biznesie. Tu nie chodzi o "żywią i bronią". Tu chodzi o robienie pieniędzy, bo każde zajęcie zarobkowe ma przede wszystkim zapewnić środki do życia, a w przypadku samodzielnego biznesu - także fundusze na rozwój. Proste, jak świńska kita.

 

Pozdrawiam,

 

Mortimer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mort_subite

Gość

 

Jesteś za,,,sty tylko z taką muzgownicą nam brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamietasz co zaznaczałeś we wniosku w co będzie wypasarzone gospodarstwo jak to spełnisz i bedziesz miał rachunki dla świętego spokoju to mogą Ci skoczyć.

Jakkolwiek ująłbym to mniej kolokwialnie to jednak faktem jest, że beneficjent wsparcia dla młodego rolnika - jeżeli spełni zobowiązania nałożone nań przez umowę z ARiMR - może spać spokojnie.

 

Zaś co do tematu wątku jako takiego: młody rolnik ma perspektywy, ale pod pewnymi warunkami. Musi nastawić się na produkcję nowoczesną, wielkoobszarową, ekonomicznie uzasadnioną. Przykro mi, ale na dwuhektarowej ojcowiźnie można co najwyżej garbu się dorobić a nie pieniędzy. Młody rolnik musi myśleć o rolnictwie jak o biznesie. Tu nie chodzi o "żywią i bronią". Tu chodzi o robienie pieniędzy, bo każde zajęcie zarobkowe ma przede wszystkim zapewnić środki do życia, a w przypadku samodzielnego biznesu - także fundusze na rozwój. Proste, jak świńska kita.

 

Pozdrawiam,

 

Mortimer

Biznes i rolnictwo ciekawe jak to zrobić w Polsce. Jak nie pójdziesz na masówkę albo w usługi to zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chwili skaladania wniosku niespelnialem jedynie punktu w którym mowa o sciekach z domu tzn gdzie je zagospodarowuje.. zwierzat niemialem, takrze dobrostan mi odpadl ,osiagnolem esu 4, jestem po sggw, ale co jesli teraz choduje np króliki?? dobrostan zwirzat mnie obowiazuje po 5 latach ktos to wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak tato dopisze mi np kilka hektarów to dostane pieniadze

no i czy one moga pójść np na bierzace wydatki w gospodarstwie paliwo do ciagników zakóp bydła do opasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak tato dopisze mi np kilka hektarów to dostane pieniadze

no i czy one moga pójść np na bierzace wydatki w gospodarstwie paliwo do ciagników zakóp bydła do opasu

 

powiem wiecej - mozesz sobie nawet kupić ładne BMW jak zechcesz........

- ale wiadomo ze chłopaki ze wsi to rozsadni sa ludzie ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...