Skocz do zawartości
kaczor

URSUS C-385

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie już od dawna a odpowiedzi nie moge znaleśąc na forum moze za słabo szukam jaka jest róznca między 912 a c 385??? moze ktoś coś o tym powiedzieć???

Tak w skrucie to idąc od przodu; maska, silnik (niekture częśći te same), sprzęgło (większa średnica tarczy i wycisk), skrzynia( obudowa morze i ta sama ale w środku niekture łożyska, koła i wałki są inne), tylny most( zmiany w sterowaniu siłowym i prawie cały osprzęt kapy inny), tył (inne zaczepy), kabina( inne wymiary szyb).

 

silnik sam w sobie ten sam co w 912 nie którzy mówią ze 912 ma wiecej mocy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów od jakiegoś czasu śledzę sobie to forum i zebrało mi sie na pytanko: mam zamiar kupić c 385 z 76 roku kompletnie dojechany bo robił w lesie ale po dobrej cenie 7-8 tysi więc chyba wezmę bo mam tylko c330 i juz za bardzo w dupke dostaje na moich 20h Więc moje pytanko brzmi co o ym ciągniku sądzicie czy może lepiej kupić c 360? bo jak cos to by miał byc muł do roboty -orando, może ciężkie brony z wałkiem i takie tam

aha a co ze spalaniem bo tam jest zbiornik 95 lytry to to zalac opałem to ze 350 złotych i ile zaora na srdniej glebie ha na zbiorniku z 4ką zagonową? \

 

Z góry za odpowiedz dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie już od dawna a odpowiedzi nie moge znaleśąc na forum moze za słabo szukam jaka jest róznca między 912 a c 385??? moze ktoś coś o tym powiedzieć???

Tak w skrucie to idąc od przodu; maska, silnik (niekture częśći te same), sprzęgło (większa średnica tarczy i wycisk), skrzynia( obudowa morze i ta sama ale w środku niekture łożyska, koła i wałki są inne), tylny most( zmiany w sterowaniu siłowym i prawie cały osprzęt kapy inny), tył (inne zaczepy), kabina( inne wymiary szyb).

 

silnik sam w sobie ten sam co w 912 nie którzy mówią ze 912 ma wiecej mocy???

 

Polecam lekturę http://www.ursusy.pl/readarticle.php?article_id=6

i

http://www.ursusy.pl/readarticle.php?article_id=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów od jakiegoś czasu śledzę sobie to forum i zebrało mi sie na pytanko: mam zamiar kupić c 385 z 76 roku kompletnie dojechany bo robił w lesie ale po dobrej cenie 7-8 tysi więc chyba wezmę bo mam tylko c330 i juz za bardzo w dupke dostaje na moich 20h Więc moje pytanko brzmi co o ym ciągniku sądzicie czy może lepiej kupić c 360? bo jak cos to by miał byc muł do roboty -orando, może ciężkie brony z wałkiem i takie tam

aha a co ze spalaniem bo tam jest zbiornik 95 lytry to to zalac opałem to ze 350 złotych i ile zaora na srdniej glebie ha na zbiorniku z 4ką zagonową? \

 

Z góry za odpowiedz dziękuję i pozdrawiam

Jak kupisz c -360 to bedzie muł ....... a c -385 to będzie koń w w porównaniu z nim ........... a na 20 h to c -385 będzie się nudził .................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dopłaty obszarowe bo cos w tym roku jeszcze nie ma i kupuje jak gośc wcześniej nie sprzeda zobaczymy co c-385 potrafi ...a czego nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz 385 nie kupuj tego padła 360

a najlepiej kup c-385A

jedno warte drugiego... jak to jest dojechany ciągnik to z remontem i rejestracją moze wyjsc cena na niezła 912 radze wstwic szyby na poczatek bo nie ma co w przeciągu pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale nie mam kasy tyle aby od razu 912 kupić powoli go odrestauruję jak coś chociaż jak sprawdzałem w agromie to za całą blacharkę chcą 2000pln i jeszcze gość mi mówi że części od maski mogą nie do końca pasować do siebie... bez komentarza dzwoniłem do gościa jeszcze nie sprzedał a co do szyb to trzeba 2 wstawić reszta jest ...mam pytanie czy sporo różni sie od 902 i 912 w sensie czy różnica jest aż tak duża że się nie opłaca już 385 kupować ... ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie przejmowałbym sie blacharką... na początek trzeba byłoby spr (tylko jak) czy slinik nadaje sie do szlifu jeszcze..... najlepiej goscia wypytaj... bo jak to jest jego ostani szlif a jest w opłakanym stanie to to moze sie na dwoch tys nie skonczyc... nie chce zebys to oDebra1ł jak straszenie, ale kupując taki ciagnik musisz byc gotowy na wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj to 385, za te 7-8kpln, jak tylko ma papery i jest w jakim takim stanie; za te pieniądze 360 będzie w podobnym stanie a zawsze z tydzień mniej w polu spędzisz, a remontu nie zaczynaj od blacharki, bo za 2kpln to z silnika 385 zrobisz nówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie kupiłem i jest duży ciągnik w małym gospodarstwie..

hmmm... teraz musze rozgryżć te wszystkie wajhy do czego są możecie napisać mi jakieś cenne uwagi dla początkującego traktorzysty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje; wajchy pod kierownicą, od lewej; WOM, wzmacniacz momentu (ten z zajączkiem) i gaz ręczny. Na podłodze; między nogami reduktor, z prawej skrzynia biegów, pod siedzeniem z prawej strony WOM; obroty zależne, niezależne i wyłączanie. Podnośnik od błotnika obieg wewnętrzny, bliżej obieg zewnętzny, z tyłu regulacje, no i cała wajchologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało sie kupiłem i jest duży ciągnik w małym gospodarstwie..

hmmm... teraz musze rozgryżć te wszystkie wajhy do czego są możecie napisać mi jakieś cenne uwagi dla początkującego traktorzysty?

 

Małe znaczy o jakiej powierzchni? Dla jednego małym gospodarstwem będzie 20-30ha,co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało sie kupiłem i jest duży ciągnik w małym gospodarstwie..

hmmm... teraz musze rozgryżć te wszystkie wajhy do czego są możecie napisać mi jakieś cenne uwagi dla początkującego traktorzysty?

 

Przyda ci sie przyda. U mnie 914 robi na 14 ha i zawsze ma cos do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisać kolego ciągnik jak ciągnik. C 360 sie do niego nie umywa. Robotę zrobi ta samą a znacznie szybciej i wcale nie spali duzo wiecej. Ja mam z przednim napędem ale reszta to prawie taka sama jak w twoim. Tyle ze przedni napęd to super sprawa juz sie nie raz przekonałem. Ja mam gliny i jeszcze spore górki więc bez tego ani rusz.Oczywiście posiadacze zachodnich wynalazków powiedzą zaraz że to złom no ale cóż" jak się nie ma co się lubi to sie lubi co sie ma"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowe błotniki po 220 za szt. w agromie baba mówiła że, "po starej cenie" ale z maską już muszę poczekać aha okazało się ż eto zetor 8011 jak dokładnie sprawdziłem na bloku sinika ale to chyba dużej różnicy nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle to sie dowiedziałes co kupiłes a on ma drzwi w ogole? jak sie otwieraja? do przodu czy do tyłu? a moze to składak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już nowe błotniki po 220 za szt. w agromie baba mówiła że, "po starej cenie" ale z maską już muszę poczekać aha okazało się ż eto zetor 8011 jak dokładnie sprawdziłem na bloku sinika ale to chyba dużej różnicy nie ma..

 

w moim rejonie w ogóle maski do 1002 hyba ibentyko jak do 80 dostac nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już nowe błotniki po 220 za szt. w agromie baba mówiła że, "po starej cenie" ale z maską już muszę poczekać aha okazało się ż eto zetor 8011 jak dokładnie sprawdziłem na bloku sinika ale to chyba dużej różnicy nie ma..

 

Miałem U1634 i też miał na bloku Zetor a kupiony był jako nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim też na blokach silnika i skrzyni jest napis Zetor mimo że to Ursus. RWPG sie to zjawisko nazywało, dziś też kupujesz np Jaguara który w istocie rzeczy jest Fordem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe śmiesznie ale mi to w ogóle nie przeszkadza a drzwi w kabinie otwierają się normalnie tak jak w samochodzie tzn zawiasy z lewej strony pozdrawiam użytkowników ursuso-zetorów ja jestem w trakcie remontu i grzebie w ciągniku codziennie po pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe śmiesznie ale mi to w ogóle nie przeszkadza a drzwi w kabinie otwierają się normalnie tak jak w samochodzie tzn zawiasy z lewej strony pozdrawiam użytkowników ursuso-zetorów ja jestem w trakcie remontu i grzebie w ciągniku codziennie po pracy
czyli to jednak zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...