Skocz do zawartości
kaczor

URSUS C-385

Rekomendowane odpowiedzi

mam 10ha i C-355-najgorsze gówno ledwo ciągnie 2 skiby chciałbym go sprzedać(może uzyskałoby sie ze 13 tys.) chyba kupiłoby sie coś za te kase?Zetor byłby do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja stał przed takim dylematem tobym szukał MTZ-a ("białoruśki") w dobrym stanie; ciągnik oszczędny, części tanie, a swoje pociągnie i jeszcze ci kasy zostanie na jakiś pług trzyskibowy lub solidną balangę.

Za 5211 tobyś musiał ze 25000PLN dać.

Jeśli gospodarstwo by się miało powiększać kupiłbym jakąś 385 (lub pochodne) bąź MTZ 82 i jakiegoś małego traktorka do lżejszych prac

Cenowo by wyszło podobnie ja za 7211 w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kupie 7011,ruski mi sie nie widzą kolega mtz82 i mówi że gówno podnośnik,skrzynia-jednym słowem nie opłacało mu sie,wujek teraz kupił 7011 za 10000 wizualnie trup,ale go remontuje,na "piachach" latał z 4 a na rędzinie z 3 na 3 biegu zrobi duzo, a że troche pali to jeszcze da się wytrzymać inny komfort,jakość zrobionej roboty nie wporównaniu do 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do martinescu-nie wiesz czasami ile może spalić 7011(na mth,na hektar)?Niektórzy piszą,że bardzo dużo,wręcz nietypowo dużo jak na taki traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, zetorka 7011 nie znam, czasem pracowałem pożyczanym 5211 b. fajnie się jeździło ale wciąga coś koło 4l na godzinę w siewniku,(tak przynajmniej wynikało z mojej obserwacj) właściciel mówi że w orce łyknie nawet 6l/h i. 7011 ma te same gary więc proporcja

(6*4)/3= 8=prawdopodobne spalanie spalanie zetorów czterocylindrowych seri 7xxx na godzinę ciężkiej roboty.

 

385 nigdy nie spaliłem mniej jak5l/h (opryskiwacz 400l, ciągnik sobie stoi a ja cieniuje szklarnie z lancy, silnik brzytewka) nigdy więcej jak 10l/h (orki z podjechaną pompą i silnikiem wogle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem,że pali 8L/h?Nie wiesz jak z trwałością całego tyłu(skrzynia,koło talerzowe itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że tyle może spalić, nie kreuje się tu na jakiegoś specjaliste od Zetorów, ale myśle że przekładnie tam zajechać to trzeba jakiegoś wandalosadysty, założenia konstrukcyjne niby te same co w 360 ale jakoś tak lepiej wszystko zrobione.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czyli niezły sprzęt na wiosne sprzedaje 60 i kupuje 7011-tak będzie najlepiej.Dzieki za wszystkie odp na moje pytania .Odp jeszcze tylko na jedno mianowicie na co trzeba uwarzać kupując Zetora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zetora 8011 i jest praktycznie to samo co c-385 tylo kabina jest o wiele bardziej konfortowa i milo sie nim pracuje, co do wlanczania WOMu pod kierwonica to nie ma problemu (przynajmniej u mnie ) czy duze oboty czy male zawsze wchodzi nawet pod pelnym obciazeniem tez sie zalancza ale czasem cos zkrzytnie, super sprawa w tym ciagniku to polbiegi i stosunkow duzy uciag, pozatym jest bardzo zwrotny, ma 4 biegi do tylu a na czworce na wsteczny calkiem szybko idzie ( przydaje sie przy oraniu uwroci na szerokich kawalkach ) odnosnie wspomagania to u mnie tez na wolnych obrotach troche ciazko sie kreci, ciagnik ten sluzy mi glownie do transportu, do orki plugiem zagonowym 4x30 i do zbioru kukurydzy na kiszokne przy jednorzedowce obecnie pracuje na ok 35ha doskonale daja sobie rade ten ciagnik z wyzej wymienionym sprzetem.

 

moim skromnym zdaniem jest to dobry ciagnik i do sredniego gospodarstwa napenwo sie przyda, nie orjentuje sie jak jest z zetorem 7011 ale ja raczej zdecydowalbym sei na zakup zetora 8011 badz c-385, sila i uciag tych ciagnikow mowia same za siebie:)

 

minus tych ciagnikow ktory mnie bardzo denerwuje to kiepska widocznosc ale poztym wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie że 385 ppchodne to zły sprzęt, sam mam i chwalę. ale kolega chce kupić coś bardziej uniwesalnego do 3xmniejszego gospodarstwa, a przyznasz że lekkie prace tymi ciągnikami to strata pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wcale nie mowie ze sadzisz ze te 8011 lub c-385 to zle ciagniki pozatym masz racje to gospodarstwa ok 12 ha to zdecydowanie za ciezki ciagnik, praca nim przy maszynach malowydajnych i przy malym obciazeniu jest nie ekonomiczna. ja u siebie wszystkie "lekkie prace" wykonuje c-330 troche wiecej czasu to zajmuje i konfort pracy jest zupelnie inny ale prezesem orlenu nie jestem i trzeba oszczedzac na paliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

mówi sie o URSUSACH 385,tak więc mam pytanie.

Chcę kupić 385-4 W DRIVE,wersja skandynawska,kabina z grubym dachem,wyciszona(tapicerka na błotnikach),ogrzewanie postojowe,podgrzewany fotel kierowcy,wizualnie bardzo zadbany (dobre opony,fabryczny lakier itp),ciagnik posiada tura.Rok prod to 1983,przebieg nieznany,silnik jest w nim czeski,odpala w chłodne dni bez problemu,nie dymi,więcej nie sprawdzałem.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Sprzedający chce za ten pojazd około 40 000 zł,Warto ,czy lepiej szukać U914 eksploatowanego w Polsce i nieco młodszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich biegów urzywacie w c-385 na polu 4(terenowej)1,2, a czy 3 (szosową)warto czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim zetorze 8011 w polu wykorzystuje wzystkie biegi, 1 i 2 terenowa np przy zbiorze kukurydzy jednorzedowka, 4 terenow w ciezkich warunkach czesciej 1 szosowa do orki plugiem zagonowym 4xok30cm, 2 szosowa do pracy z kultywatorem 3m+ciezkie brony, a 3 i 4 szosowa do przemieszczania sie po polu lub drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy tak dla twojej wiadomości ciągnik ma lżej na 1 szosowyj niż na 4 polowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to możliwe czyżby jedynka szosowa była szybsza od 4 polowej????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam panie kaczor co ty pan pierniczysz jo ponu godom Ursus to dubry ciungnik bo szybki je i silny je i mocny je ino panie ile to mnie łoleju opałowego by poliło lepi je nalac pełyn bak opołu do esa i wtydy i pryndziutko pole zaorum i łobornik wywieze łot świn i łot krów i panie taki es jakiego jo mom to je klasa kazda kobita i karzdy chłop sie łoglundnie jak jo przejeżdzum z gnoim a łopruc tego pryndziutko idzie kulig dziecium zrobic w zimie na śnigu a w lecie na świzy rozie i ino tylko spoli mnie to ze 2 litry łopołu. A co do tych biegów to mój es normolnie ino żem srzynie wpierniczył łod bandita i jak mom mokre pole to na trzecim biegu wyorum i dobre je wszystko bo tonio szybciusińko i łoszczyndnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lewy tak dla twojej wiadomości ciągnik ma lżej na 1 szosowyj niż na 4 polowej:)

 

nie wiem czym to jest spowodowane ale mi na 4 terenowej lepiej idzie w orce niz na 1 szosowej, na 1 szoswoej troche bardziej go dusi, czemu akurat tak u mnie jest to nie wiem ale ten kto mi nie wierzy to zapraszam do siebie to zrobimy pokaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj zetorek jest z 76 roku wiec bardzo prawdopodobne ze ma jakas inna skrzynie biegow lub jakas jej wade albo cos innego o czy mi nie wiadomo, fakt faktem jest taki ze na 4 terenowej lepiej daje sobie rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problem ze skrętem na wolnych obrotach to prawdopodobnie siada pompa olejowa. Jeśli chodzi ot który ciągnik wybrać,to prawda jest taka że C-385 jest najtańszy na rynku. Ja kupiłem za 13000 tyś. z 1975 r. dołożyłem 5000 tyś [ wtym nowe opony na tył] i na moje 24 ha lepszego nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś patent na paliwomierz w c 385 bo wkładanie bagneta do baku co pół godziny jest troche nudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...