Skocz do zawartości
kaczor

URSUS C-385

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam przy swoim Boscha, z jakiejś bemki, kupiłem ze szrotu za 50pln nowe szczotkii łożyska i troche metaloplasyki przy mocowaniu i śmigał 6 sezonów (spierdzielił się tej wiosny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do "Czesiek"

miałem ten sam problem pewnie masz żle ustawiony hamulec na sprzegle znajduje sie to na osi na której jest założony pedał sprzęgła jezeli na postoju biegi ci dobrze wchodzą a podczas jazdy zgrzytają to popusć go troche bo jak masz a mocno podciagnięte to jak wciśniesz sprzęglo podczas jazdy to tak jak byś hamował, a biegi się dobrze wybijają podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten problem w 8011 ze zgrzytaniem skrzyni podczas zmiany biegow pod obciązeniem ale tylko podczas redukcji biegu z wiekszego na mniejszy niekiedy musialem stanąc bo nieszlo wbic biegu, a jak ciagnik stal to wszystkie bieki wskakiwaly elegancko, co do skrzyni i polozenia biegow w tego typu ciagnikach to przyzwyczaisz sie, ja jak przesiadlem sie z 360 na 8011 to tez przez jakis czas nie moglem sie przyzwyczaic do skrzyni, potem jak juz troche popracowalem to juz nie zwracalem na to uwagi czasem jednak jak siadlem do 330 szukalem dziwgni zmiany biegow z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie, powalcze jeszcze z tym hamulcem. Na jakiej zasadzie on dziala? Jest mozliwosc, ze sie zuzyl? Ciagnik sluzyl glownie w transporcie po terenie zakladu, wiec zmiana biegow w czasie jazdy to pewnie byla codziennosc. Biegi wybijaja sie raczej poprawnie, gorzej z wbiciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku wymieniałem cały hamulec czyli tarcza z wałkiem i docisk trzeba rozpoławiać ciągnik na 3 części , to wygląda tak tarcza na wałku o około średnicy 20 cm i docisk to taki "bolec" o średnicy około 2 cm, jak w ciskasz sprzęgło to bolec dociska do tarczy i wyhamowuje obroty między sprzęgłem i skrzynią i można szybko wbić bieg na postoju, bo jak hamulec nie działa to po wcisnięciu sprzegła jak próbujesz wbić bieg to zgrzyta ale po kilku sekundach to sie udaje, a jeżeli po kilkunastu sekundach nie da rady wbić biegu to masz do wymiany także sprzęgło , biegi można wybijać bez sprzegła wiec to nie ma nic to tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21mam pytanie jak można rozpołowić coś na 3 cześći??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osa21mam pytanie jak można rozpołowić coś na 3 cześći??

inteligentny człowiek by zrozumiał ze to metafora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inteligentny człowiek nie rozpoławia na 3 cześci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inteligenty człowiek nie rozpoławia na 3 cześci.

o co ci gościu chodzi jak cos ci nie pasuje to nie musisz odpisywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tak rozpołowić ale tylko w Polsce - w tym kraju wszystko jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam małe pytanko czy pasuje wirnik rozrusznika od MF-255 do rozrusznika ursusa 385 lub pochodne .poniewarz chce go założyc by ursus lepiej palił , bo słyszałem że zakładają i lepiej pali zimom i latem. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie czy mozna jakos zwiekszyc skutecznosc rozrusznika?

mój oststnio niechciał zapalic a jak zapalił to z wielkiim trudem więc rozebrałem rozrusznik wymieniłem szczotki nasmarowałem łożyska wyczyściłem komutator i styki i nasmarowałem w elektromagnesie prowadnice i przy okazji wymieniłem klemy i teraz pali za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM mam małe pytanko czy pasuje wirnik rozrusznika od MF-255 do rozrusznika ursusa 385 lub pochodne .poniewarz chce go założyc by ursus lepiej palił , bo słyszałem że zakładają i lepiej pali zimom i latem. [/b]

 

W aop agrar kiedyś czytałę otym żektoś założył i pasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak wypada porównanie C-360 i C-385 ?

Chodzi mi o wydajność w pracach polowych i zużycie paliwa, jednym słowem czy warto zamienić 60 na 80 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 pali 6l/mth a 385 8l/mth ale ma o 20 koni więcej lepiej sie ora i na hektar orania to spali nawet tyle samo co 385,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
360 pali 6l/mth a 385 8l/mth ale ma o 20 koni więcej lepiej sie ora i na hektar orania to spali nawet tyle samo co 385,
i podpinasz czworki a nie trojki, 385 masz napewno lepsza wydajnosc niz 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i oczywiście komfort pracy o niebo lepszy. tam, gdzie na jakiś wertepach dawno łeb by urwało jeżdżąc c-360, w c-385 można nawet wygodnie pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze, proszę jakich sprzętów używacie do swoich 80 i ewentualnie jakie polecacie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-pług 4 skiby kobuz z uni grudziąz z dużymi odkładnicami (nie polecam, bo zapycha się na pierwszej skibie, jeśli na na polu leży dużo żle rozdrobnionej słomy)

-KOS unia grudziądz 2.1 S, czyli z pięcioma łapami

-bierny agregat uprawowy 3,8 metra (chyba)

-brony ciężkie piątki

-czasem rozsiewacz mx premium 850, ale głownie w nim pracuje zetorek, a do osiemćdziesiątki możnaby go powiększyć do 1200

i głównie z tym u mnie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...