Skocz do zawartości
kaczor

URSUS C-385

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze wspomaganiem mianowicie wyjmowałem serwo mechaniz wymieniłem symering i włozyłem go spowrotem. teraz kiedy sprawdzałem poprawnosc dziłania ukłau wspomagającego kiedy skręcam w miejscu w prawo idzie leciutko a jak odbijam w lewo to niemoge ukrecic musze dac 1500 obrotów dopiero jest taki momęt przeskoku jakiegos i potem juz leci leleganco (wszaystko na małych obrotach) niewiem czy było tak wczescniej czy nie. jak u was funkcjonuje wspomaganie w 80 .co moze byc umnie nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. w moim 904 zrobiło się dużo oleju. Chyba w oleju jest paliwo.

2. Przy niskich obrotach coś zgrzyta a jak się zrobi większe obroty to nadal słychać zgrzytani tylko ciszej.

Co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. w moim 904 zrobiło się dużo oleju. Chyba w oleju jest paliwo.

2. Przy niskich obrotach coś zgrzyta a jak się zrobi większe obroty to nadal słychać zgrzytani tylko ciszej.

Co się dzieje

 

 

chyba rozciekł ci sie simering w pompie wtryskowej tam gdzie jest skręcana z korpusem silnika a wtryski jak leją to też może przybywać oleju ale ja staiwam na ten simering

na zgrzytanie nic nie poradze bo musiał bym to słyszeć a to jest raczej niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz połącząną rurkę olejową między pompą wtryskową a blokiem silnika, to moło być tak że poszło ci paliwo do oleju w pompie a jak jest rurka to do bloku silnika, po wymianie pompy zaślep rurkę żeby nie było połączenia, tylko musisz co jakiś czas sprawdzać stan oleju w pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przerabia skrzynie na skrzynie szybką?? jak to działa? co to daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na ten przykład paliwo dostawało się do oleju przez pompkę zasilającą, tyle że w 2812. Sprawdź też ten trop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie przerabia skrzynie na skrzynie szybką?? jak to działa? co to daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie przerabia skrzynie na skrzynie szybką?? jak to działa? co to daje??

 

w skrzyni biegów zamienia sie 4-ry koła zebate co powoduje ze lewarek na 3-cim biegu ma bieg 4-ty a stara 4-rka to teraz 3-jka aby te jedno koło weszło należy trochę w środku poszlifować obudowę skrzyni bo inaczej niewejdzie ale z tym to zwykła kątówka daje rade koszt tych kół zębatych to jest około 700zł

 

daje to tyle że traktor jedzie około 40km/h

 

ale jeżeli nietrzeba w skrzyni nic robić to raczej nie jest to opłacalna inwestycja strasznie dużo rozbierania jedynie opłaca sieto zrobić jak traktor dużo w transporcie jezdzi lub gdy musimy do tej skrzyni wejść wtedy byłoby grzechem niezmienienie tych tryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś moze ile mm przed GMP powinien zaczynać sie wtrysk paliwa w c 385 z turbo bo to troche chyba różni sie od zwykłego silnika.

I jeszcze jedno pytanie a mianowicie turbina chodzi mi troche cięzko , niby kręci sie ale nawet przy rozgzanym silniku zatrzymuje sie razem z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś moze ile mm przed GMP powinien zaczynać sie wtrysk paliwa w c 385 z turbo bo to troche chyba różni sie od zwykłego silnika.

I jeszcze jedno pytanie a mianowicie turbina chodzi mi troche cięzko , niby kręci sie ale nawet przy rozgzanym silniku zatrzymuje sie razem z silnikiem.

jak Ci oleju nie bierze to jest dobra, ale mysle ze to koncowka tej turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Ci oleju nie bierze to jest dobra, ale mysle ze to koncowka tej turbiny

Też mi sie zdaje ze długo nie pochodzi ale dopiero kupiłem ciagnik i zobacze co bedzie sie działo w robocie. Miałem turbine w MFie po regeneracji i tam po zgaszeniu ciagnika słychać było jak jeszcze sie kręci dlatego myśle ze jest z nia cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robili jest to c 385 4 WD Turbo (tak dokładnie pisze na masce) nie wiem czy były to wersje na kraj bo ten jest ściagnięty z Finlandii.

Co do Turbo to będzie do roboty .

Dzisiaj podpiołem go troche do pługów i z kolektora leje sie ciurkiem

Nie wiem jescze jak będzie z regeneracja boi jest to jakaś Duńska turbina.

 

Jeszcze powtórze pytanie co do ustawienia początku wtrysku bo u mnie był przestawiony i zaczynał sie prawie 1cm przed GMP. W wolnosśacych powinien być chyba 3mm przed GMP a wie może ktoś jak to jest w silnikach z Turbiną Wydaje mi sie ze powinien być jeszcze bardziej opóźniony ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki udźwig ma 385 bez wspomagającego siłownika?? i ile wazy bez obciązników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy orientujecie się ile kosztuje rama drzwi do osiedziesiątki, lewa bez szyb (stary typ z zamkiem właśnie w ramie drzwi nie w klamce) i czy w tych drzwiach jest zamontowana wkładka zamka ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
385 da rade jakiemus agregatowi + siewnik??

mam znajomego który takim ciąga agregat uprawowo siewny 2,7m jakiś polski ale beznadziejny bo bardzo lekki i słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z zapalaniem w zimie 80 . co zrobic zeby uskutecznic zapalanie w zimie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...