Skocz do zawartości
W@Ri@ToReX

Zarobki rolników.

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby rolnicy nie zarabiali to by z głodu poumierali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jako rolnik można zarobić ??

 

Rolnik (jak każdy inny przedsiębiorca) MUSI zarobić - bo gdyby nie zarabiał to by go zlicytowali i niebyły by już rolnikiem tylko bezrobotynym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnik (jak każdy inny przedsiębiorca) MUSI zarobić - bo gdyby nie zarabiał to by go zlicytowali i niebyły by już rolnikiem tylko bezrobotynym ...

 

 

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Problem polega tylko, czy dochód rolnika jest w stanie zagwarantować mu i jego rodzinie godne życie, czy wystarczy mu na rozwój gospodarstwa poprzez inwestycje w maszyny, pola. W wielu gospodarstwach dochód stanowi renta dziadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - jeśli zbankrutujesz jako rolnik - to nie masz prawa nazywać się bezrobotnym - a co za tym idzie nie przysługuje Ci zasiłek dla bezrobotnych. To jest II kategoria przedsiębiorców, co to nie dokładają się na pałace ZUS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roben, jakże to tak? Na jakie płace do ZUS-u? Przecież ta biedna instytucja ledwo dyszy i niedługo sie zawali, więc lepiej płacic Krus i słyszeć narzekania "lyberałów", że rolnicy to uprzywilejowana warstwa społeczna... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wielu gospodarstwach dochód stanowi renta dziadków.

Znam przypadki gdzie ludzie nic nie robią (troche ziemniaków dla siebie i malinek na skup, reszta w dzierżawę) no ale 2 renty/emerytury są. I po co im robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawy nie napisałem płace tylko pałace a to jest różnica - choć niewielka .

Też uważam, że ZUS to zdzierstwo - kilka ładnych moich tysiączków przejedli, czy może wydali na budynki (choć z finansowej strony patrząc to nieruchomości to dobra lokata kapitału) i chwilowo nie zamierzam dalej im się dokładać!! Wolę skorzystać z "biednego" KRUS-u, który jest dofinansowywany również z naszych podatków a nie z gadania "lyberałów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wielu gospodarstwach dochód stanowi renta dziadków.

Znam przypadki gdzie ludzie nic nie robią (troche ziemniaków dla siebie i malinek na skup, reszta w dzierżawę) no ale 2 renty/emerytury są. I po co im robić?

A ja znam takie przypadki, gdzie - o zgrozo!-ludzie w sile wieku wolą zaugorować pole i korzystać z pomocy opieki społecznej, bo "się nieopłaca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Jawy nie napisałem płace tylko pałace a to jest różnica - choć niewielka .

Też uważam, że ZUS to zdzierstwo - kilka ładnych moich tysiączków przejedli, czy może wydali na budynki (choć z finansowej strony patrząc to nieruchomości to dobra lokata kapitału) i chwilowo nie zamierzam dalej im się dokładać!! Wolę skorzystać z "biednego" KRUS-u, który jest dofinansowywany również z naszych podatków a nie z gadania "lyberałów"

 

No właśnie niech nikogo później nie dziwi wysoki ZUS skoro (między innymi) z niego dotowany jest póżniej w 80-90 % KRUS ...

Taxówkarze, Geodeci ... inne wolne zawody - są pseudorolnikami i płatnikami KRUS ... wszystko OKey tylko jak tak dalej pójdzie to niebędzie miał kto dokładać owe 80-90% ...

SYSTEM TRZEBA USZCZELNIC (z tym że nie ma zabardzo jak ) A NAJLEPIEJ ZLIKWIDOWAĆ KRUS ... no chyba że ktoś ma inny pomysł ...

 

2. Niestety - jeśli zbankrutujesz jako rolnik - to nie masz prawa nazywać się bezrobotnym - a co za tym idzie nie przysługuje Ci zasiłek dla bezrobotnych. To jest II kategoria przedsiębiorców, co to nie dokładają się na pałace ZUS-u

 

jeśli zbankrutujesz jako rolnik (i zlicytują lub przejmą wierzyciele twoje nieruchomości - jak każdego przedsiębiorcę) to nie jesteś w myśl ustawy rolnikiem więc możesz się zarejestrować jako bezrobotny ...

zasiłku rzecz jasna nie będziesz otrzymywać gdyż finansowany on jest ze składek odprowadzanych podczas trwania stosunku pracy (rodzaj można powiedzieć ubezpieczenia) dlatego bezrobotny aby otrzymywać zasiłek musi przepracować wcześniej conajmniej rok ...

Przedsiębiorca prowadzący działalność płaci przedmiotową składkę z własnej kieszeni

Natomiast jeśli ty nie płaciłeś składek (jako rolnik) - nie należy ci się zasiłek ... prosta sprawa (możesz rzecz jasna ubezpieczyć się prywatnie lub jeśli uważasz że ZUS jest korzystniejszy dla Ciebie przejść z KRUSu na ZUS i stać się "przedsiębiorcą I kategorii" nie widzę żadnych problemów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie pytacie o zarobki rolników, więc z 30 hektaroweg ogospodarstwa (17 własności), 20 opasów, 3 krów mamek i +/- 70 tuczników+maciory w trybie zamkniętym. utrzymuje się student dzienny na polibudzie, student zaoczny na polibudzie(czyli ja), rodzice i co roku zostaje 10 000 na inwestycje a czasami więcej. U mnie w domu panuje zasada że pieniąszki są od tego by z nich lorzystać i nikt nie ogląda 3 razy wydanej złotuwki bo mu jej szkoda żyjemy sobie na w miarę przyzwoitym poziomie. więc zarobki w rolnictwie można by stwierdzić że nie są złe, ale gdyby 3 osoby stale pracujące w domu poszły by na wypłatę to można się mniej narobić, żyć na podobnym poziomie, i mieć co dla mnie bardzo ważne wolne niedziele i święta, no i oczywiście urlop - co w przypadku gospodarstwa jest nie wykonalne.

 

 

 

Tax-Ator

co do tych80-90% to ile z tego idzie na emeryturę i inne świadczenia dla rolnika a ile na wiecnie kawkujących urzędasów, i utrzymywanie budynków. bo jak by tak policzyć składki jakie moi rodzice płacą przez całe życie to coś mi się wydaje że w formie emerytury rolniczej nie zdązż tych pieniąszków odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty utrzymania tak KRUS-u jak i ZUS-u to odrębna sprawa, fakt faktem - 80-90 % (OFICJALNE DANE ) dokładane jest z budżetu państwa czyli z podatków ściągniętych od "mieszczuchów" - bo rolnicy płacą jedynie podatek rolny który wpływa w całości do budżetu gminy, budżet państwa nie ma z niego ani złotówki przychodu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że najlepiej opłacałoby się sprzedac wszystkie maszyny i ziemię, ale ja bym tak nie mógł. Chcę miec satysfakcję z dobrze wykonanej roboty, naprawionego ciągnika, zbiorów zbóż, sprzedanych świń itp. Co do zarobków to zabardzo się nie wypowiem, bo oprócz prowadzenia gosp. ma też pracę i nie można tego dobrze policzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy płacą nie tylko KRUS i podatek rolny ale i szereg podatków pośrednich w tym m.in. VAT. Ja korzystam z dobrodziejstwa zwolnienia i nie daję dużo zarobić naszemu kochanemu państwu [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy płacą nie tylko KRUS i podatek rolny ale i szereg podatków pośrednich w tym m.in. VAT. Ja korzystam z dobrodziejstwa zwolnienia i nie daję dużo zarobić naszemu kochanemu państwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...