Skocz do zawartości
Gość dumny

Ciągniki Deutz-Fahr - tylko tu

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie jest to samo co pompa wtryskowa.co jakis czas wiem ze powinno sie wymieniac tylko koncowki wtryskiwczy(rozpypalcze) i dalej smigac na red bullu.ale nie znam orientacyjnej liczby mth po ktorych sie powinno zmieniac te koncowki.jak czujesz chyba znaczny spadek mocy to wtedy chyba, nie wiem...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek mocy, traktor zaczyna mocno kopcić mimo to że silnik nie dojechany no i spalanie większe jak sie robi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co użytkownicy Agrotronów sądzą o swych ciągnikach? Czy następny też będzie Deutz? Szczególnie zależy mi na opini o ciągnikach mocy 100KM. Najlepiej Agrotron K100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel ma deutza agrotrona (chyba) 175 koni, kupiony w 2005 roku w pełnej opcjo - oprócz przedniego WOM - ehhhh piękna maszyna, sam zachorowałem na agrotrona ale mniejszego - może 110 koni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Czy warto kupic używany Deutz DX6.61 o mocy 145km czy dołozyc troche pieniędzy i kupic Fenda Może ktoś ma i mi odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deutza D 5006 3 cylinderki chłodzone powietrzem 45kM skrzynia 8/4 i nie zamienił bym sie na żadnego MF c 360 czy 330 itp. Pali tak mało że zapominam o tankowaniu . Ma świece żarowe i w zimie żadnego problemu z zapaleniem.

Jako drugi ciągnik w gospodarstwie do lekkich prac to super maszynka. Miał padnietą pompe hydrauliczną ale kupiłem polski zamiennik i teraz moge drzewa rwać. Jedyne co robiłem w silniku to wtryskiwacze ale tylko dlatego że dostała sie woda do nich i zapiekły sie. Z regeneracją nie ma żadnych problemów z pompą również jest Boscha.

Komplet naprawczy do silnika kosztuje ok.1200 zł ( bez wału i panewek)

Kupiłem go za 9 tyś zł. jakieś 5 lat temu i mam zamiar nim jeżdzić aż całkiem sie rozpadnie a wtedy pojdzie na zasłużony odpoczynek bo o sprzedaży nie ma mowy A nastepnym ciągnikiem będzie DX lub Agrostar.

Byłem kilka razy w Niemczech i tam starych Deutz D i DX pełno natomiast w Polsce jest problem żeby taki kupić. Nie musze chyba mówić dlaczego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma Agrotrona MK3 ale nie wiem po co on go kupił bo jeżdzi nim tylko na wycieczki. W polu to nie widziałem jak nim robi tak że nie moge nic powiedziec jak sie spisuje. kiedyś mnie przewiózł ale wydaje mi sie że nie zna nawet w 50% jego możliwości

Barti:

Ciebie interesuje nowy czy używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

możecie mi powiedzieć jak zmniejszyć dawkę paliwa w deutzu(1977r). Tylko tak dobrze bo ja to muszę mężusiowi wytłumaczyć.

Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, ale mężus sam już sobie poradził. PO prostu w drugim naszym ciagniku owa śrubka była na wierzchu a tu troszkę schowana, trzeba było poszukać. Ale przy okazji prób i błędów nie tylko zmniejszył dawkę paliwa, ale i pokombinował przy obrotach itp....no i wytłumaczył mi jak się jeżdzi ciągnikiem, całkiem to chyba proste więc może kiedyś spróbuję, samochodem lubię jeżdzić to może i ta maszynka mi przypadnie do gustu. A ile wtedy mąż by miał miej pracy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wyrazić opinie o ciągniku Deutz-Fahr Agrostar 6.61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki Deutz w Niemczech (przynajmniej tych zachodnich) są bardzo popularne. Byłem u gospodarza który miał 40ha ziemii, miał jednego Duetza z 1980 roku, Vatltre 100konną z 1996 i Agrotrona K120 z 2005roku. Piekne maszyny. Valtre widziałem tylko przez chwilkę bo pojechała kosić trawę na lotnisku. A Deutze w Niemczech są alternatywą pomiędzy drogimi nawet dla niemieckich farmerów Fendtami i Jd czy Valtrą. Dziwi mnie że w Polsce nie jeździ ich dużo, a przecież słyną z dobrej skrzyni a przede wszystkim z mocnego i praktycznie nie do zatarcia silnika. To że silniki Deutz montują u Fendta to nie przypadek... Ogólnie ten k120 zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż Jd 6620se. Przyjemniej jest w kabinie (jak dla mnie w jd trochę surowo), ciągnik ma dobrą widocznosć. Nie wiem który z ciągników bardziej opłaca się kupić w Polsce, z tego co patrzyłem to Deutz ma punkty sprzedaży i serwis na północy Polski, co jest plusem dla Jd. Czy ktoś może potwierdzić bo słyszałem opinie że silniki DF są mniej paliwożerne od JD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam df agrostar 6.81 i jestem zadowolony ciągnik z 98 r nie przesadzona elektronika super skrzynia automatic power shift 36\36 198 km (prawdziwa moc sprawdzone) ciągnik mam od stycznia 2006 uprawiałem pod kukurydze 25 ha w jednym kawałku deutzem i agregatem dublet record maxi dan 6m pół zawieszany ( swoją droga świetne maszyny i nie drogie) jechałem około 12-15 km \h całość roiłem 6h.30 mim z wykończeniem tzw na gotowo

wschody były bardzo ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tutaj jacyś użytkownicy Deutz Fahr małych o mocy 45kM chodzi mi głównie o modele D-5006 lub DX-3,10 . DX-3,30.Sam mam D5006 ale chciałbym wymienić go na nowszego DXa.Może ktoś widział taki ciągnik do sprzedarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam df agrostar 6.81 i jestem zadowolony ciągnik z 98 r nie przesadzona elektronika super skrzynia automatic power shift 36\36 198 km (prawdziwa moc sprawdzone) ciągnik mam od stycznia 2006 uprawiałem pod kukurydze 25 ha w jednym kawałku deutzem i agregatem dublet record maxi dan 6m pół zawieszany ( swoją droga świetne maszyny i nie drogie) jechałem około 12-15 km \h całość roiłem 6h.30 mim z wykończeniem tzw na gotowo

wschody były bardzo ładne

Czesc ja też mam DF agrostara 6.81 i jak na razie to się dobrze spisuje, miałeś już może jakieś problemy z elektroniką w skrzyni biegów czy cokolwiek?? Bo ja miałem i w sumie to sam nie wiem co była za przyczyna obajwa był taki że ciągnik jakby się blokował i nie można było ruszyć z miejsca. Myśle że to chyba jakiś elektrozawór się zawiesił i włączał jakby 2 biegi w jednym czasie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś posiada DF Agrotrona K100? Jak to się sprawuje w praktyce nie za dużo elektryki napchali w niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna posioadam DF Agrotron K100 przepracowane 180 motogodzin. Super się nim pracuje. Elektryka jest super. Bardzo pomocna w pracy. Zwłaszcza EHR w połączeniu z radarem. Sceptycznie początkowo podchodziłem do niego ale jak na razie sprzęt sie obronił. Sprzedawca nie polecał wersji profi line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś instrukcje do agrostara 6.81 polską

jast jakiś spec od skrzyni biegów powershift w agrostarze 6.81 mątują je też w agrotronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciągniki Deutz w Niemczech (przynajmniej tych zachodnich) są bardzo popularne. Byłem u gospodarza który miał 40ha ziemii, miał jednego Duetza z 1980 roku, Vatltre 100konną z 1996 i Agrotrona K120 z 2005roku. Piekne maszyny. Valtre widziałem tylko przez chwilkę bo pojechała kosić trawę na lotnisku. A Deutze w Niemczech są alternatywą pomiędzy drogimi nawet dla niemieckich farmerów Fendtami i Jd czy Valtrą. Dziwi mnie że w Polsce nie jeździ ich dużo, a przecież słyną z dobrej skrzyni a przede wszystkim z mocnego i praktycznie nie do zatarcia silnika. To że silniki Deutz montują u Fendta to nie przypadek... Ogólnie ten k120 zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż Jd 6620se. Przyjemniej jest w kabinie (jak dla mnie w jd trochę surowo), ciągnik ma dobrą widocznosć. Nie wiem który z ciągników bardziej opłaca się kupić w Polsce, z tego co patrzyłem to Deutz ma punkty sprzedaży i serwis na północy Polski, co jest plusem dla Jd. Czy ktoś może potwierdzić bo słyszałem opinie że silniki DF są mniej paliwożerne od JD..

 

 

 

 

a do '97 w deutzu silniki zakładano fenda w tych mocniejszych od 170 ps!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby wyrazić opinie o ciągniku Deutz-Fahr Agrostar 6.61.

 

 

silnik chłodzony powietrzem , dwie wersje do 93 roku skrzynia 18+6 po 93 48+12 hydrałlika 56 l 7500 udzwig , takie podstawowe info:)po 93 chyba standardowo montowano ehr różnią sie ogumieniem przednim jest większe w nowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...