Skocz do zawartości
rkarol

fundusz inwestycyjny

Rekomendowane odpowiedzi

czec, przeczytałem ostatnio artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/1377096,2677,kioskart.html

i nie ukrywam, że trochę się tym zainteresowałem. Niedługo skonczę 18 lat, więc mógłbym zacząć postępować tak, jak ten listonosz z USA. Ale czy to w Polsce jest możliwe? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? Jeśli macie jakiekolwiek pojęcie to proszę napiszcie o tym bo ja jestem jeszcze zupełnie zielony. Na początek mam 5000zł może więcej się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest ryzyko i to duże, jeśli zainwestujesz w fundusz akcyjny, spójrz na GPW i na historię spólek, niektóre kursy w ciągu ostatnich lat wzrosły i ponad 100 razy, ale są firmy ktore zbankrutowały jak też firmy których kursy spadły. Historia listonosza jest możliwa tylko że nikt nie pisze o takich którzy na tym stracili W Polsce masz do wyboru kilkaset różnych funduszy, ale wyników ci nikt nie zagwarantuje, dowiesz się o tym w prztyszłości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czec, przeczytałem ostatnio artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/1377096,2677,kioskart.html

i nie ukrywam, że trochę się tym zainteresowałem. Niedługo skonczę 18 lat, więc mógłbym zacząć postępować tak, jak ten listonosz z USA. Ale czy to w Polsce jest możliwe? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? Jeśli macie jakiekolwiek pojęcie to proszę napiszcie o tym bo ja jestem jeszcze zupełnie zielony. Na początek mam 5000zł może więcej się uda

 

Ano to Ci się chwali, że w wieku 18 lat już myslisz o inwestycjach.

Hmm....to to nie jest takie proste.

Grę na giełdzie porownalbym do gry w kasynie.......

Kupno jenostek funduszy......jak kupn przez kogoś, kto się na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fundusze inwestycyjne to ryzyko jest i zarabia na nich tylko ten makler czy jak mu. Czy fundusz traci czy zarabia on zawsze zarabia. To jakiś ewenement, ja jak stracę to stracę i koniec, a taki makler zarabia krocie i nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

 

A on zawsze mówi - no co ja poradzę załamanie jest to i straty są.

Nie polecam funduszy, chyba że ktoś się zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czec, przeczytałem ostatnio artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/1377096,2677,kioskart.html

i nie ukrywam, że trochę się tym zainteresowałem. Niedługo skonczę 18 lat, więc mógłbym zacząć postępować tak, jak ten listonosz z USA. Ale czy to w Polsce jest możliwe? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? Jeśli macie jakiekolwiek pojęcie to proszę napiszcie o tym bo ja jestem jeszcze zupełnie zielony. Na początek mam 5000zł może więcej się uda

 

Gdybyś wtedy zaczął to byś minimum podwoił tę kwotę do 2008roku bez żadnej znajomości zasad działania rynku, obstawiajac praktycznie na ślepo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy obecnie warto jeszcze wchodzić w fundusze inwestycyjne? Dostałem ofertę od swojego banku i zastanawiam się nad tym. Szukam czegoś bardziej dochodowego niż lokaty, zaczynam interesować się różnymi formami inwestowania, ale na razie nie wiem w co warto iść.

Zapraszam do kontynuowania tematu. Może ktoś się podzieli wiedzą, dotyczącą inwestowania.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze może giełdy sie pożądnie rozsypia to sobie jednostki tanio nakupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz do wyboru akcje,fundusze,obligacje,TFI, surowce , ale wszędzie oprócz szczęścia trzeba mieć trochę wiedzy.Na początek polecam depozyty bankowe albo zainwestuj w nieruchomość, kup , sprzedaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...