Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

standaryzacja produktu jest to działalność polegająca na standaryzacji produktu czyli: zapewnieniu funkcjonalności i użyteczności, zgodności (z oczekiwaniami konsumentów), bezpieczeństwa użytkowania oraz ograniczeniu różnorodności

 

adaptacja produktu jest to dostosowanie produktu oraz jego właściwości do warunków panujących na danym rynku

 

cena zależy od ogromnej liczby czynników ale upraszczając model można przyjąć, iż cena zależy od wielkości podaży i popytu tzn cena ustala się na poziomie optymalnym dla producentów i konsumentów dla danej wielkości produkcji natomiast wszelkie zmiany gustów (preferencji konsumentów), dochodów, ogólnie pojętych kosztów etc mają wpływ na zmianę tej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma listy, po prostu sami ustalacie sobie kolejność i wchodzicie kolejno, jak ktoś pojedzie na egzaminy to proponuje 15 minut wcześniej przyjechać i iść do sekretariatu po indeks bo jest potrzebny na egzaminy, sekretariat w budynku A, głównym wejściem i na parterze w prawo i tam oDebra1ć indeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedmiot produkcja roslinna i technologia produkcji roslinnej - z tego jest jeden egzamin ? bo na stronie sa jako dwa rozne przedmioty :./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawy i technologie to są oddzielne egzaminy tak z roślinnej jak i zwierzęcej. podstawy są bardziej ogólne na technologii jest więcej pytań typu: technologia uprawy owsa; lub innej konkretnej rośliny; zbiór siana, czynniki wpływające na ilość i jakość produkowanego mleka, opisz układ krwionośny zwierząt, układy trawienia, układy rozrodcze, czynniki wywołujące zaraze ziemniaczaną, pasze: jaki powinien być skład, z jakich roślin itp.; co wpływa na urzytkowanie mięsne kur; produkty pszczele; choroby pszczół itd. To są pomieszane pytania z techn. roślinnej i zwierzęcej ale jak ktoś w temacie to sobie podzieli! powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uczstników II edycji czy ktoś już zdawał egzamin praktyczny, jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawy prod roślinnej mam już za sobą.Dostałem 4, pytania-zmianowanie i jego zadania, rodzaje nawadniania, wyjasni pojęcie chwastu i szkodnika.

Zarządzanie też dostałem 4, pytania-zryczałtowany podatek w rolnictwie,renty strukturalne, co to jest pensja i jakie ma funkcje

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie do zobaczenia w poniedziałek wszystkim życze powodzenia

bs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem juz po wszystkich egzaminach czyli technik rolnik pełna gębą ))

Ogólnie jest nieźle, komisje nastawione sa przychylnie i starają się pomagać jak tylko mogą. Po prostu trzeba coś wiedzieć a 2 lub 3 na pewno się dostanie.

Pytania z każdego przedmiotu są trzy. Przygotujcie się na niespodzianki, gdyż organizatorzy kursu nie przesłali nam wszystkich materiałów!!!

I na zwierzęcej możecie spodziewać się pytań jak: podaj rodzaje chodu konia ( razem z taktowaniem), wymień pożytki pszczół ( pożytki czyli z czego pszczoły robia miód- drzewa, uzytki zielone, użytki rolne) oraz np. omów proces hodowli karpi... Niestety takie niespodzianki się zdarzają, więc bardzoooo duuużżżyyyy minus dla organizatorów kursu za niezbyt dokładne materiały które nam dostarczyli Ale ogólnie jest dobrze i jeśli ktoś ma podstawową wiedzę na temat gospodarstwa rolnego, ekonomii i mechaniki bez problemu da sobie radę. Poza tym egzaminy zaczynają się po południu więc cały ranek na douczenie ( o ile się wczesniej nie świętuje i głowa nie boli).

 

Pozdrawiam

 

PS. Jeśli ktoś będzie nocował w pokojach proponowanych przez szkołe w Łowiczu, polecam zabrać ciepły dres i coś do dogrzania (np. małą grzałkę elektryczną) bo grzeją w pokojach bardzo słabo I na pytanie czemu tak jest, stwierdzają, że tak musi byc i już. ble, ble, ble....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Ci zazdroszcze!!!! że jesteś już po, ja też chciałabym mieć to już z głowy.

 

I dzięki za informacje :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wIELKIE GRATULACJE I DZIEDKI Z AINFORMACJE,MAM PYTANIE DO JAWA

CZY WIESZ JAK PRZEBIEGAJĄ EGZAMNY PRAKTYCZNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serekb- niestety nie wiem, bo byłem zwolniony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jawy bardzo dziekuje od poniedziałku ja zacznę walkę

pozdrawian Beata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jawy - gratuluję i dziękuję za pytania egzaminacyjne.

Jeśli ktoś mógłby coś podrzucić na temat egzaminu z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tez właśnie dzisiaj zakończyłam egzaminy i już mam z głowy. Wcale nie jest tak źle, jak się uczyłeś to zdasz. Z tym ze zdażają się niespodzianki, bo nie wszystko pokrywa się z materiałem-ogromny MINUS dla organizatorów!!!

Podaję pytania: cykl płciowy samic, rodzaje pszczół i ich funkcja, co dzieje się z mlekiem po udoju i jaki to ma na nie wpływ, różnica kończyn u koni, wpływ na użyteczność i odchyły od normy, wartość pokarmowa paszy i od czego zależy, chwasty rzepaku ozimego i jaki mają wływ na upawę i jak je zwalczać, róznica roślin łąk i pastwisk, bhp przy rozsiewaniu nawozów mineralnych, sposoby składowania nawozów organicznych, wyjaśnij pojęcia pogoda i klimat, pojęcie promocji i jej funkcje oraz rodzaje, jakie zadania spełnia ARiMR, co to jest środowisko badania rynku, integracja pozioma podmiotów gospodarczych, wymień podatki odciągane przy wynagrodzeniu, połączenie szeregowe akumulatorów, sposoby dostarczania wody do gospodarstw, jakie urządzenie czyści oleje-omówić (tyle zapamiętałam)

I dla pań: sposoby pielęgnacji włosów oraz środki do tego, co to jest choroba cywilizacyjna, podaj przykłady i sposoby ich uniknięcia, czynności porządkowe codziennie wykonywane w kuchni, rodzaje makijażu, zywienie dzieci przedszkolnych (uwaga bardzo się czepiają-było dziasij kilka dziewczyn co oblały jesienią).Praktycznego nie zdawałam, ale chłopacy mieli: rozpoznać po nasionach zboża oraz z zielnika chwasty, rodzaje orki.

Życzę powodzenia Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agronoska, gratulacje. Nie pamięam nikogo z Poznania? Wysoka, niska, blondynka, brunetka?

Ja mam na imię Jarek i byłem z Krakowa. Wysoki blondyn w czarnym swetrze ))

Pozdrawiam i gratuluje raz jeszcze.

 

PS. Była jakaś impreza na zakonczenie? Bo ja niestety musiałem uciekać już w czwartek:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, pamiętam Jarek. Ja to wysoka blondynka przyjeżdżałam codziennie z Warszawy! Imprezy nie było, faceci po zdaniu praktycznego i dziewczyny po gospodarstwie domowym po prostu pojechali do domków! SZKODA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jawy!niestety nie było imprezy na koniec.zabrakło was w hoteliku i nic nie zorganizowaliśmy.może pamiętasz koleżanke z sąsiedniego pokoju-Kaśka.Egzaminy mam już za sobą i po świadectwo mogę jechać w piątek:)Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

 

WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM CO ZECHCIELI COŚ NAPISAĆ NA TEMAT EGZAMINÓW !!!!!!!!!!!

 

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH CO ZDALI!!!!!!!!!!!!

 

POWODZENIA DLA ZDAJĄCYCH!!!!

 

MAM NADZIEJE ŻE MY WSZYSCY ZALICZYMY TO

 

POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla wszystkich co napisali cokolwiek o egzaminach a zwłaszcza o pytaniach jakie były na egzaminach.

 

Jednak proszę jeszcze wszystkich tych co już zdawali egzaminy Technik Rolnik żeby pisali jakie mieli pytania. Z góry wielkie dzięki. Ja mam egzaminy od 2 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...