Skocz do zawartości
Gość jan222

Moc ciągnika a ekonomia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam

 

Potrzebuję informacji na temat zużycia ropy na 1ha w orce (w jakim pługu). Dodam, że interesują mnie ciągniki od 70 - 110km. Proszę o nie podawanie danych w mtg, bo to nie wiele mówi na temat faktycznych kosztów paliwa.

Zamieżam kupić używany ciągnik jednak nie wiem na jaką markę się nakierować (URSUS, Zetor, MF, MTZ), a może ma ktoś adresy firm handlujących używanym sprzętem w atrakcyjnych cenach Proszę o pomoc! Z góry dziękuję!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MF 255 ok 10-11l na 1ha pług 3 skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie bądz tak łaskaw przesunąć kursorem w dól i się dowiesz o zużyciu paliwa i jeszcze przekonasz się jaką fantazje maią nasi rodacy w doli i niedoli .Ich cudowne rumaki w ogóle prawie nie palą orneżady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mtz 82 TSA 8 litry ropy na godzinę na ciężkiej glebie na głęboko pług 4-ro skibowy ruski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

C 360 ok 9l na 1 ha zaoranego, pług 3 skiby głęboka orka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napisz jak to gleba i jaka głębokosć tej orki

 

skad mam wiedzieć, jak według ciebie wygląda głeboka orka???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba masz w tym 360 turbo i przedni naped bo ja swoja 360 w 4 klasie nawet 2 skib na 30 cm nie pociągne i musze orac plycej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja orze ZT 323a (fortshritt)+ Phx 6 na głebokość 25-27 cm przy zużyciu 17l na 1 ha 3 klasy gleby wydajność około 0,80 ha na godzinę w tym roku przy takiej suszy to rekord normalnie to pali ok 15l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetor 7341 4x30cm na 30cm gleby klasy IV pali srednio 9-10l na hektar , hektar orze około 1,15 - 1,30 w zaleznosci od długoscia pola i waruków ( np. wilgotnosc gleby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF 3050 z pługiem 5*30cm na glebach 4 i 5 klasy spala mi 8l na hektar.Głębokość orki 25-30cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

360 spalił mi około 7,8 litrów na motogodzinę w orce na 2 skiby w IV klasie na głębokość około 20 cm, bez blokady(nie działa). Wydajność - około 20 arów na motogodzinę.

Zużycie paliwa na hektar wyszło mi około 35 litrów

 

U 385 w orce na 3 skiby na blokadzie, głębokośc 20-25 cm w IV klasie,

zużycie paliwa na motogodzinę około 10 litrów przy wydajności około 40 arów na motogodzinę co dało zużycie paliwa okolo 25 litórow na hekatar.

 

Wniosek taki:

zamienię 360 na mf 255, w najgorszym razie na 360 -3P

jest ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zaorałem 360 pole o powierzchni 1,5 hektara i spalił mi przy tej robocie 50 litrów, czyli jakieś 32-34 litry na hektar.Głębokość orki; około 15 cm na 2 skiby w III i IV klasie ziemi. CHOLERNIE SUCHO

Ale spalnie mnie przeraziło Do tej pory moja 360 brała przy takiej orce na głębokośc 15 cm dwuskiowce około 25 -30 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w ubiegłym roku jesienią zaorałem ciągnikiem T25A(95rocznik) 2 hektary w 8 godzin, spaliłem 20 litr paliwa, nabiło mi 6 mth. Orałem pługiem 2*30 na przeciętnie 22cm głębokości.Ziemie 2 3 klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MF 235 zaorałem 1.2 hektara w 4 godziny pługiem na 2 skiby.Poszło mi na to 20 litrów paliwa.Głębokość orki 20 cm.Ziemia 3,4 i 5 klasa z przewaga 4 klasy

 

Na hektar zużycie wyszło koło 16-17 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
MF 235 zaorałem 1.2 hektara w 4 godziny pługiem na 2 skiby.Poszło mi na to 20 litrów paliwa.Głębokość orki 20 cm.Ziemia 3,4 i 5 klasa z przewaga 4 klasy

 

Na hektar zużycie wyszło koło 16-17 litrów

 

Ile ma koni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ursus 360 zaorał 3,6 hekatara w ciągu 10 godzin na 3 skiby, głębokośc orki około 18 cm, spalił 100 litrów. Klasa ziemi głownie V trochę czwartej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moja c360 pali tyle co MF 255!!! Oba w pługu 3 skiby. Z tym, że MF jest trochę wolniejszy chodzi na 1 biegu a c360 na 3 biegu! To fakt nie paplanina mam oba te ciągniki dla przykładu dam, że c360 teścia nie uciągnie 3 skibówki na 3 biegu on orze na 2 biegu) Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że MF powinien palić mniej a czasami jest prawie odwrotnie i na dodatek wolniej!!! Co zrobić by ograniczyć zużycie paliwa w MF może problem tkwi w świecach żarowych? (jednak czy to możliwe by świece podawały paliwo w rozgrzanym silniku???). Ciągniki na 1ha orki zużywają mi ok 10-11l

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
moja c360 pali tyle co MF 255!!! Oba w pługu 3 skiby. Z tym, że MF jest trochę wolniejszy chodzi na 1 biegu a c360 na 3 biegu! To fakt nie paplanina mam oba te ciągniki dla przykładu dam, że c360 teścia nie uciągnie 3 skibówki na 3 biegu on orze na 2 biegu) Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że MF powinien palić mniej a czasami jest prawie odwrotnie i na dodatek wolniej!!! Co zrobić by ograniczyć zużycie paliwa w MF może problem tkwi w świecach żarowych? (jednak czy to możliwe by świece podawały paliwo w rozgrzanym silniku???). Ciągniki na 1ha orki zużywają mi ok 10-11l

 

pozdrawiam

 

Gościu który orzesz 360 na trójce z 3 skibami Ja nie mam siły do takich ludzi jak ty

Ty chyba jak orzesz 360 na 3 skiby na trójce to pługa nie opuszczasz Ska takie bzdury wynalazłeś I do tego jeszcze 360 pali 10-11 litrów na hektar orki.Poklep lemiesze bo ci w ziemię nie wchodzą.Miałem 360 i wiem że trójka to jest bardzo szybka i na trójce to można bronować a nie orać.Dlaczego wszyscy chcecie ośmieszyć 360 wypisywaniem takich głupot???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja c360 pali tyle co MF 255!!! Oba w pługu 3 skiby. Z tym, że MF jest trochę wolniejszy chodzi na 1 biegu a c360 na 3 biegu! To fakt nie paplanina mam oba te ciągniki dla przykładu dam, że c360 teścia nie uciągnie 3 skibówki na 3 biegu on orze na 2 biegu) Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że MF powinien palić mniej a czasami jest prawie odwrotnie i na dodatek wolniej!!! Co zrobić by ograniczyć zużycie paliwa w MF może problem tkwi w świecach żarowych? (jednak czy to możliwe by świece podawały paliwo w rozgrzanym silniku???). Ciągniki na 1ha orki zużywają mi ok 10-11l

 

pozdrawiam

 

A ja 360 z 3 skibami orze na czwórce na głębokośc 30 cm w ciężkiej ziemi.

Spalanie szacuje na około 3-5 litrów na hektar orki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

10-11 litrów na hektar?w orce 360 na 3 skiby? Na trójce?

360 pali w orce około 8 litów na motogodzinę(mialem 360 pare lat), przy wydajnoci 0,2 ha na motogodzinę wychodzi około 40 litrów na mtg (na 2 skiby)360 można orać na trójce ale ternowej.Czy w ogóle normalny człowiek orze 360 na 3 skiby?Przecież to jest mordenka i do tego trzeba orać bardzo płytko Niestety wielu taką lipe odstawi. Ja orze mtz82 na 3 skiby i dopiero to jakośc idzie i da sie zrobic głębszą orkę a nie skrobanie na 5-7 cm glebokosci ursusem 360 na 3 skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można 360 posiągnąć 3 skiby nawet na 3 klasie ale widać to z kilometra a może nawet dwóch no ale za jakie pieniądze a jak jeszcze na ON to podziwiam takich i znam owych ludzia a jakie plony uzyskują momentami popadam w kompleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...