Skocz do zawartości
Gość jan222

Moc ciągnika a ekonomia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
moja c360 pali tyle co MF 255!!! Oba w pługu 3 skiby. Z tym, że MF jest trochę wolniejszy chodzi na 1 biegu a c360 na 3 biegu! To fakt nie paplanina mam oba te ciągniki dla przykładu dam, że c360 teścia nie uciągnie 3 skibówki na 3 biegu on orze na 2 biegu) Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że MF powinien palić mniej a czasami jest prawie odwrotnie i na dodatek wolniej!!! Co zrobić by ograniczyć zużycie paliwa w MF może problem tkwi w świecach żarowych? (jednak czy to możliwe by świece podawały paliwo w rozgrzanym silniku???). Ciągniki na 1ha orki zużywają mi ok 10-11l

 

pozdrawiam

 

Zapraszam w odwiedziny zobaczycie osobiście dopiero mnie osądzicie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gośc ma amerykańską "360 TURBO GLX MAX" o mocy 100 koni i dla tego ciągnika orka pługiem 3 skibowy na trójce to pestka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja c360 pali tyle co MF 255!!! Oba w pługu 3 skiby. Z tym, że MF jest trochę wolniejszy chodzi na 1 biegu a c360 na 3 biegu! To fakt nie paplanina mam oba te ciągniki dla przykładu dam, że c360 teścia nie uciągnie 3 skibówki na 3 biegu on orze na 2 biegu) Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że MF powinien palić mniej a czasami jest prawie odwrotnie i na dodatek wolniej!!! Co zrobić by ograniczyć zużycie paliwa w MF może problem tkwi w świecach żarowych? (jednak czy to możliwe by świece podawały paliwo w rozgrzanym silniku???). Ciągniki na 1ha orki zużywają mi ok 10-11l

 

pozdrawiam

 

Zapraszam w odwiedziny zobaczycie osobiście dopiero mnie osądzicie!!!

 

Według mnie c360 ma swoje granice uciagu i mysle że pług 3 skibowy na 3 biegu to zagłeboko nie zaorzesz, oczywiecie nie mówie ze nie pociagnie tylko chodzi o jakosc orki.

Drugim powodem rozbierznosci różnych wypowiedzi może byc np. pług innej marki. Wiem to z doswiadzenia mojego znajomego który ma 2 sztuki c360 i gospodaruje na ponad 50ha ziemi. Ma 2 sztuki pługów 3 skibowych, jedne to stare oryginalne grudziadzkie i drugie konstrukcyjnie identyczne tylko juz nie oryginalne tylko jakiejs firmy xxx. I co sie okazuje ustawia obydwa pługi identycznie pierwszy ciagnik w tych pługach xxx ostro dymi( znajomy orze na 2 biegu) a drug w grudziadzkich spokojnie sobie chodzi. Dla upewnienie sie że to wina pługów podmienił ciagniki i to samo w pługach xxx drugi ciagnik puszcza dyma a w grudziadzkich pierwszy spokojnie sobie radzi.

Wniosek taki ze jakosc elementów roboczych ma bardzo duzy wpływ na jakosc orki, obciazenie podczas orania a co za tym idzie i spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię jeszcze raz 360 do orki się nie nadaję, a już na pewno nie na 3 skiby.

3 skiby to do 7245 i wtedy jest ok

 

kiedyś uważałem zę 360 pójdzie z obrotówkami a teraz wiem jak bardzo się myliłem

360 to się nadaje do wożenia słomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbysmy żaczeli tak rozumować ze 3 skiby dla c36 to za dużo to by oznaczało że np. 330 i t25 powinni ludzie sobie orac na 1 skibe ale to wychodzi juz paranoja.

 

C360 spokojnie radzi sobie w 3 sibowym pługu, przynajmniej w moim rejonie ziemie klasy IV ale na 2 biegu na 3 to mozna robic podorrywke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jakbysmy żaczeli tak rozumować ze 3 skiby dla c36 to za dużo to by oznaczało że np. 330 i t25 powinni ludzie sobie orac na 1 skibe ale to wychodzi juz paranoja.

 

C360 spokojnie radzi sobie w 3 sibowym pługu, przynajmniej w moim rejonie ziemie klasy IV ale na 2 biegu na 3 to mozna robic podorrywke

 

Wszystko sie zgadza tylko jeden mały szczegóŁ:

330 lepiej sobie radzi z dwoma skibami niż 360 z trzema-Powód:Wiele razy o tym pisano. 360 ma marną blokadę i kiepski uciąg (leki tył, wąskie opony)daltego gorzej ciągnie 3 skiby niż 330 2 skiby.

 

Kłócił się jednak nie będę bo wszystko zależy od ziemi i możliwe że w niektórych rejonach 360 z 3 skibami idzie jako tako, bo wiekszość ludzi którzy orzą 360 na 3 skiby to robią skrobanka górnej warstwy ziemi bo orką tego nazwać nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja orzę 385 na 5 skib (1,7 metra) na głębokość 30 cm w twardej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja orzę 385 na 5 skib (1,7 metra) na głębokość 30 cm w twardej ziemi

 

 

 

jak to sklasyfikowałes ze ona jest twarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja orzę 385 na 5 skib (1,7 metra) na głębokość 30 cm w twardej ziemi

 

Coś mi się wydaje, że to bardzo niemożliwe, bo z tego co napisałeś to orzesz pługami 5x35cm, na 30cm ciagnikiem który nie ma nawet 80KM( Ile ma dokładnie KM c385)

 

A do takich pługów, żeby orać 30cm to trzeba conajmniej 100KM na piaskach, a myślę, że optymalne by było 110-120KM

 

Jeżeli się myle, to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

orze następującymi traktorami:

1. 7211 pługiem grudziądz 4 skibowym o szerokości 1,5 m na głębokośc 30 cm

2. 385 pługiem 5 skibowym grudziądz o szerokosci 1,7 m na głębokość 30 cm

3.1004 pługiem 6 skibowym półzawieszanym o szerokości 2,1 m na głebokośc 30 cm

4.360 pługiem 3 skibowym grudziadz o szerokości 110 cm. oczywiscie 360 tez orze tym 3 skibowcem na glebokosc 30 cm

 

Nie rozumiem waszego zdziwienia, przeciez wszyscy ktorzy maja takie traktory orzą takimi pługami.Nawet na ciezkich ziemiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

znowu klejny ciupak który orze 360 na 3 skiby i 7211 na 4 skiby

oczywiscie na glebokosc 30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do tadka

Jakim biegiem orzesz C 385 i U 1004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do tadka

Jakim biegiem orzesz C 385 i U 1004.

 

na trójce terenowej, w razie potrzeby wlanczam żółwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znowu klejny ciupak który orze 360 na 3 skiby i 7211 na 4 skiby

oczywiscie na glebokosc 30cm

ciupak to sam jestes sa strony na tym swiecie gdzie istnieje ziemie która si elekko uprawia nie widziałes jeszce zeby 7211 ciagną 4 skiby to mało w swoecie jestes obyty siedzisz w swojej noże i kartofle chodujesz wielkosci orzechów laskowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

popieram cie ralf

 

ja do swojego t25 wcisnołem opony 13,6-28 i orze nim na 3 skiby na głębokość 30cm

Po prostu dociążyłem tylne koła obciążnikami od 4011 oraz leje wody w kola.

Traktor z trójkami idzie ok.Oczywiście na dwójce, bo szybciej nie pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kuzyn który ma tylko lekkie i średnie orze 7211 z obrotowym pługiem 4X40 cm, też na głębokoś 30 cm. Tylko mu trochę przód podskakuje na uwrociach. No ale dzieki temu mozę szybciej nakręcać bo uzywa hamulców niezaleznych i nawraca szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
kuzyn który ma tylko lekkie i średnie orze 7211 z obrotowym pługiem 4X40 cm, też na głębokoś 30 cm. Tylko mu trochę przód podskakuje na uwrociach. No ale dzieki temu mozę szybciej nakręcać bo uzywa hamulców niezaleznych i nawraca szybciej

 

Ciebie chyba kompletnie pokopało.Ja jężdzę takim samym pługiem 4x40 w średnich ziemiach z U1234 i idzie ok, a w cięższych ziemiach to 1234 ten pług trochę czuje.

Nie pisz bzdur.Nie pisz nic jak nie masz nic ciekawego do napisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Orka zakończona!!! 7 ha ciągnik C360 ok 17,5 godziny ok 75l paliwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orka zakończona!!! 7 ha ciągnik C360 ok 17,5 godziny ok 75l paliwa!

 

biedny sklerotyk, zapomnial pługa opuścić, przez 17,5 godziny

Co to za bujdy???

jakbs napisał ze zaorałaś na tym paliwie 2 -2,5 hetara to bym uwierzył.Po za tym miles kosmiczną wyadjność>mam dwie szesdziesitki ale twoja przy nich to prawdziwe perpetum mobile i do tego niezwykle wydajne

 

Nie pisz nic jeśli masz pisać takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sławku a na jakich ziemiach gospodarujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuzyn który ma tylko lekkie i średnie orze 7211 z obrotowym pługiem 4X40 cm, też na głębokoś 30 cm. Tylko mu trochę przód podskakuje na uwrociach. No ale dzieki temu mozę szybciej nakręcać bo uzywa hamulców niezaleznych i nawraca szybciej

 

Najwazniejsze to to ze 7211 takich pługów nawet nie uniesie a nie mówiąc o oraniu nimi. do takich pługów to minimum 100KM mój znajomu orze IBISEM z regulacja 36-48 zetorem 11441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuzyn który ma tylko lekkie i średnie orze 7211 z obrotowym pługiem 4X40 cm, też na głębokoś 30 cm. Tylko mu trochę przód podskakuje na uwrociach. No ale dzieki temu mozę szybciej nakręcać bo uzywa hamulców niezaleznych i nawraca szybciej

 

no nie okłamujmy sie to to jest lekka przesada te pługi czemu nie ciągnik uniesie ale o żadnej jezdzie czy nawet oraniu nie ma mowy chyba ze sa jakies inne obciązniki niz te standard w 7211 ale orki tym nie bedzie i tak to po co na pole jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 7211 nie uniesie 4x40 obrotówki. Mój znajomy posiada taki własnie pług (orze nim z u-1224), kiedys podpielismy do niego zetora 6340 2004 rok zeby go przestawic w inne miejsce i niestety klapa, bo nie uniusł. Pompa nie dała rady a przód juz sie od ziemi odrywał, mało tego ciagnik jest wyposarzony w nowego tura to daje mu jakies 300 kg na przodzie wiecej niz w standarcie. Wiec tadek nie pisz bzdur!!!

ps:6340 to odpowiednik 7245 tylko nowszy odrobine jesli on nie dał rady to ten Twojego kuzyna 7211 to chyba jakis wyczynowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...