Skocz do zawartości
Gość jan222

Moc ciągnika a ekonomia?

Rekomendowane odpowiedzi

ten temat można by przeniieśc i połączyć z tematem

"zużycie paliwa poszczególnych ciągników"

 

To tylko moja sugestia

 

Można by dać nazwę.

np

"Ekonomia ciągników i zużycie paliwa, tylko i wyłącznie tu"

 

Można by też dać mu nazwę:

 

"Analiza ekonomiczna ekspoatacji ciągników rolniczych"

Tylko to zbyt chyba naukowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poproszę o dalsze wypowiedzi nowych użytkowników!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

orka pługiem 3 skibowym ciągnikiem URSUS C-360 jest możliwa na ziemiach średnich ale zmeliorowanych i lekkich w uprawie a takie posiadam pas lessów

ciągnący się od Łańcuta do Jarosławia.Posiadam pług U-128/1 szer robocza 105cm. Oram na 3 biegu na głebokość ok.18-25 cm w zaleznosci od pola .Silnik mam w dobrym stanie i spala od 4 do 8 litrów na mtg w zależnosci od rodzaju pracy.W orce 5,5do7litrów wydajność orki pługiem 3 skibowym nie jest znacząco większa niż 2 skibowym bo takim tez robie. na 2 skiby to ciągnik przyjemnie jedzie a na 3 to widać z kilometra i często się kopie jest bardzo duży uslizg czesto terzeba skakać po blokadzie.innymi słowy to mordęga.Najwięcej chla mi w agregacie 2,2 metra jarmet cięzka brona i 2 wałki strunowe ale wtedy to 2,4 tys obrotów nie schodzi z blatu na 3 biegu.Dodam że mam nowe opony diagonalne i jestem z nich baaardzo niezadowolony były mysle zmienić na 16,9Radial albo 420/70 Radial i wtedy jesze tak po 50 kg na koło i orało by się wysmienicie. Mtz 82 4x4 z 4 skibami ruskimi coś koło 1,5 metra na 30 cm głeboko idzie bardzo powoli i przy tym sie kopie bardzo ale nie widać tego z kilometra bo ma nowoczesniejszy silnik.Pozdro zapraszam do pięknego miasta nad Mleczką.

Chłopy nie kupujcie diagonalnych opon do traktorów bo one są tylko dobre do kamieniołomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orka pługiem 3 skibowym ciągnikiem URSUS C-360 jest możliwa na ziemiach średnich ale zmeliorowanych i lekkich w uprawie a takie posiadam pas lessów

ciągnący się od Łańcuta do Jarosławia.Posiadam pług U-128/1 szer robocza 105cm. Oram na 3 biegu na głebokość ok.18-25 cm w zaleznosci od pola .Silnik mam w dobrym stanie i spala od 4 do 8 litrów na mtg w zależnosci od rodzaju pracy.W orce 5,5do7litrów wydajność orki pługiem 3 skibowym nie jest znacząco większa niż 2 skibowym bo takim tez robie. na 2 skiby to ciągnik przyjemnie jedzie a na 3 to widać z kilometra i często się kopie jest bardzo duży uslizg czesto terzeba skakać po blokadzie.innymi słowy to mordęga.Najwięcej chla mi w agregacie 2,2 metra jarmet cięzka brona i 2 wałki strunowe ale wtedy to 2,4 tys obrotów nie schodzi z blatu na 3 biegu.Dodam że mam nowe opony diagonalne i jestem z nich baaardzo niezadowolony były mysle zmienić na 16,9Radial albo 420/70 Radial i wtedy jesze tak po 50 kg na koło i orało by się wysmienicie. Mtz 82 4x4 z 4 skibami ruskimi coś koło 1,5 metra na 30 cm głeboko idzie bardzo powoli i przy tym sie kopie bardzo ale nie widać tego z kilometra bo ma nowoczesniejszy silnik.Pozdro zapraszam do pięknego miasta nad Mleczką.

Chłopy nie kupujcie diagonalnych opon do traktorów bo one są tylko dobre do kamieniołomów.

 

wreszcie ktoś coś napisał sensownego A nie bzdury ze 7211 czy 4512 idzie na pełnej głębokości na 4 skiby, czy też 360 zaorze na 3 skiby na głębokość 30 cm.

 

Takich rozsąnych ludzi jak Ty powinno być więcej na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
orka pługiem 3 skibowym ciągnikiem URSUS C-360 jest możliwa na ziemiach średnich ale zmeliorowanych i lekkich w uprawie a takie posiadam pas lessów

ciągnący się od Łańcuta do Jarosławia.Posiadam pług U-128/1 szer robocza 105cm. Oram na 3 biegu na głebokość ok.18-25 cm w zaleznosci od pola .Silnik mam w dobrym stanie i spala od 4 do 8 litrów na mtg w zależnosci od rodzaju pracy.W orce 5,5do7litrów wydajność orki pługiem 3 skibowym nie jest znacząco większa niż 2 skibowym bo takim tez robie. na 2 skiby to ciągnik przyjemnie jedzie a na 3 to widać z kilometra i często się kopie jest bardzo duży uslizg czesto terzeba skakać po blokadzie.innymi słowy to mordęga.Najwięcej chla mi w agregacie 2,2 metra jarmet cięzka brona i 2 wałki strunowe ale wtedy to 2,4 tys obrotów nie schodzi z blatu na 3 biegu.Dodam że mam nowe opony diagonalne i jestem z nich baaardzo niezadowolony były mysle zmienić na 16,9Radial albo 420/70 Radial i wtedy jesze tak po 50 kg na koło i orało by się wysmienicie. Mtz 82 4x4 z 4 skibami ruskimi coś koło 1,5 metra na 30 cm głeboko idzie bardzo powoli i przy tym sie kopie bardzo ale nie widać tego z kilometra bo ma nowoczesniejszy silnik.Pozdro zapraszam do pięknego miasta nad Mleczką.

Chłopy nie kupujcie diagonalnych opon do traktorów bo one są tylko dobre do kamieniołomów.

 

Ile pali mtz na mth i ile czasu na jakich obrotach ją nabija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy nie kupujcie diagonalnych opon do traktorów bo one są tylko dobre do kamieniołomów.

Popieram

Wyższa cena zwróci się szybko mniejszy poślizg większy uciąg komfort nie mówiąc o niszczeniu gleby moc i ekonomia tylko na początek trzeba troszeczkę więcej zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestesmy przy oponach to mam pytanie :

 

czy opona radialna a niskoprofilowa to to samo????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej chyba nie radialna znaczy ze ma wmocnienia w postaci drutów w środku płucien a niskoprofilowa to pojecie nie jest zbyt trafne co do użytku rolniczego sa opony na niskim balonie no ale .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

opona radialana jest to opona którą należy stosować szczególnie w ciągnikach pracujących w transporcie ponieważ nie zużywa się tak bardzo na asfalcie jak opona diagonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w transporcie np jadac do lasu też jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to zależy jakie drogi macie wlesie bo jak kamienizte to też a jak zwykłe ziemia ujeżdzona to nie ma znaczenia. tak samo w pracy w polu jest bez różnicy czy radial czy diagonal. ktoś kto pisze że radialna jest dużo lepsza do pracy w polu to pisze strasznie duże głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagonalna podobno ma mocne "boki" i nadaje sie do lasu- tak słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagonalna własnie szybciej peka i jest do wyżucenia przed zużyciam bieżnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W obecnych czasach udając sie do dilera maszyn rolniczych ,to na placu nie można znależć nowego ciągnika wyposażonego w diagonalne opony napędowe ha ciekwe dlaczego.Pewnie to tylko taki chwyt reklamowy że radialki a zwłasza te o profilu 70 a są jeszcze 65 i niższe umozliwiają osąnięgnięcie większego uciągu i znacznie mniej ugniatają glebe.Dwa lata temu miałem okazje przekonać się o ogromnej wyższości opony radialnej .Przyczepa d-50 z metrowymi burtami coś koło 7,5 tony rzepaku plus poczciwa 60siątka trzeba było tym zawrócić na ściernisku w troszeczke podmokłym terenie, to rozpędziłem sie na 3 biegu tak do 1,8 tys i na sciernisko a 60 zdycha no to 2 bieg i po chwili też z rury czzarno traktor zdycha mysle sobie stoje, bo na 1 biegu ani nie rusze tylko będe kopał sie po osie,ale próba 1 blokada i ogień a zestaw rusza pooowoli i zaczyna jechać.Sam nie mogłem uwieżyć własnym oczom że jade i że ta 60siątka ma taaaki pieroński uciąg.Był to traktor sąsiada a i miał radiale z takim małym "żeberkiem" pomiędzy protektorami.Moja 60siątka zakopała by sie po osie na 3 albo na 2 biegu .Chłopy opona radialna to zupełnie inny wymiar roboty w polu i ogroma róznica w "krzyżu" po pracy.Przy obecnych cenach paliwa wyższy wydatek na radialna opone zwróci sie po sezonie .Opony diagonalne są dobre dla tych co maja do 10 ha i tych co jeżdża po dużych kamieniach i jakiś gruzowiskach.Nie pracuje w żadnej firmie oponiarskiej i nie chce im nakrecać interesu.Ale można osczędzić sobie dużo męki w ciezkiej robocie jak sie ma radilalne gumy na felgach.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto pisze że radialna jest dużo lepsza do pracy w polu to pisze strasznie duże głupoty.

 

To nie są głupoty. to jest 100% prawdy że radialna jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja te wywody widze to mi sie cos robi przecież to co tu piszecie to nawet laik powinien wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Apropo uciągu c-360 to wam coś powiem. Ojciec mi to opowiadał:D Woził kiedyś wysłodki czy kożonki z cukrowni i pewnego razu zaczepił 2 przyczepu wrzucił na nie duże burty u postanowił ze właduje ile sie zmieści:D wjeba.li mu z górką mokrych korzonków on to jeszcze udeptał dorzucili mu i tak razem na wadze 2 przyczepy ważyły około 17 ton:P No i z tym jechał co prawda pod górki to na 3 podjeżdżał:P No i podkusiło ich żeby pojechać jakiś skrutem bo jakiś gościu im powiedział. Jechał jeszcze z kolegą a kolega cieżarowym mercedesem:P no i sie wjebali ale jakoś tam dali rade:P to był jego rekord w ciągnieciu:P Oczywiście na żniwa to c-360 ciągnęła po 2 przyczepy zboża tak 4 tony na jednej ale pod piaskową górke na drodze to jak sie zaczęło na 4 to w odcinku 100m jak górka sie kończyła to ciągnik wjeżdżał na nią na 1 i z blokadą w podłodze:D i rowem po kołach:P raz po asfalcie ciągnał przyczepe ruską na bliźniakach od ciężarówki kamazy z takimi jeździły chyba z wysokimi burtami po burty ze zbożem( to był nasz spichlerz bo z plandeką) ale tylko po asfalcie. Pod górke podjeżdżał na 3 i z chmurą dymu:P Miał co ciągnąć a dyszel miotał ciągnikiem na prawo i lewo. To oto nasza poczciwa 60 ciagnęła podczas swojego rzywotu. Dodam tylko że zawsze sie o nia dbało miała dobre opony i mocny silnik no i czyste pełnowartościowe paliwo i olej:) No i to są fakty a nie jakieś moje bajeczki nie zależy mi żeby wam tu ściemniać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ja wam cos opowiem mój dziadek ciagnoł rowerem marki ukraina 4 przyczepy naładowane po same bdzegi ołowiem jechał z rosji i zachciało mu si e skrótów i pojechał przez bagna było troche ciezko ale łancuch sobie drutem przywiazał i jakos poszło a za nim jechała jeszcze babcia saniami i wiozła na nich 14 ton wazeliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo uciągu c-360 to wam coś powiem. Ojciec mi to opowiadał:D Woził kiedyś wysłodki czy kożonki z cukrowni i pewnego razu zaczepił 2 przyczepu wrzucił na nie duże burty u postanowił ze właduje ile sie zmieści:D wjeba.li mu z górką mokrych korzonków on to jeszcze udeptał dorzucili mu i tak razem na wadze 2 przyczepy ważyły około 17 ton:P No i z tym jechał co prawda pod górki to na 3 podjeżdżał:P No i podkusiło ich żeby pojechać jakiś skrutem bo jakiś gościu im powiedział. Jechał jeszcze z kolegą a kolega cieżarowym mercedesem:P no i sie wjebali ale jakoś tam dali rade:P to był jego rekord w ciągnieciu:P Oczywiście na żniwa to c-360 ciągnęła po 2 przyczepy zboża tak 4 tony na jednej ale pod piaskową górke na drodze to jak sie zaczęło na 4 to w odcinku 100m jak górka sie kończyła to ciągnik wjeżdżał na nią na 1 i z blokadą w podłodze:D i rowem po kołach:P raz po asfalcie ciągnał przyczepe ruską na bliźniakach od ciężarówki kamazy z takimi jeździły chyba z wysokimi burtami po burty ze zbożem( to był nasz spichlerz bo z plandeką) ale tylko po asfalcie. Pod górke podjeżdżał na 3 i z chmurą dymu:P Miał co ciągnąć a dyszel miotał ciągnikiem na prawo i lewo. To oto nasza poczciwa 60 ciagnęła podczas swojego rzywotu. Dodam tylko że zawsze sie o nia dbało miała dobre opony i mocny silnik no i czyste pełnowartościowe paliwo i olej:) No i to są fakty a nie jakieś moje bajeczki nie zależy mi żeby wam tu ściemniać:P

To już widze te przyczepy kumpel jak założył gilotynie burty 125 cm i nastpał pełna pszenicy to najpierw jak kiprował do tyłu pogioł dolna ramę z jak zrobił ją nową i powtórzył numer to pogioł osie wkurzył się i sprzedaj ją i kupił hl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
słuchajcie ja wam cos opowiem mój dziadek ciagnoł rowerem marki ukraina 4 przyczepy naładowane po same bdzegi ołowiem jechał z rosji i zachciało mu si e skrótów i pojechał przez bagna było troche ciezko ale łancuch sobie drutem przywiazał i jakos poszło a za nim jechała jeszcze babcia saniami i wiozła na nich 14 ton wazeliny

Nie chcesz to nie wierz twoja sprawa. Powiedziałem jak było. Nie mówiłem że traktor nawet sie nie zająknął. Miał cięzko jak nie wiem dlatego nigdy więcej tyle nie było na niego ładowane. Co do przyczep to też nie wychodziły z tego cało. Mimo że miały ,,bycze jaja" jak ktoś nie wie co to to powiem że to takie ograniczniki żeby resorów nie przegieło i mimo tych zapezpieczeń to i tak lagi były do wymiany. Po prostu to było przeciążenie na maxa i już później sie tak nie robiło. Trzeba było se radzić jak nie było dużego ciagnika. A co do tej ruskiej to najpierw sie sypało i cieszyło że jest gdzie sypać a dopiero później zastanawiało czym to przyciągnąć. miało być wujka ciężarówką ale ojciec stwierdził że spróbuje 360 żeby mu dupy nie zawracać i jakoś to dociągnął 2km po asfalcie po gdyby to było na piasku to by nawet z miejsca nie ruszył:P Dlatego mówie napisałem jak było nie wierzycie wasza sprawa. Zresztą na waszym miejscu gdybym tego nie zobaczył to też pewnie miałbym co do tego podejrzenia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orka zakończona!!! 7 ha ciągnik C360 ok 17,5 godziny ok 75l paliwa!

Nie wim jak z C-360. W zeszłym roku orałem pod rzepak ozimy i ciągnikiem U-3512 zużyłem 55 l ON na 5 ha orząc pługiem 3-skibowym z wałem Cambridge na średniej glebie (III b)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 h ( najpierw prosta później dużo klinów) ok 5-6h spalił 40litrów bo lekka ziemia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MTZ 82 w orce czwórkami pługami 30 cm pali 19 L paliwa przy orce na 25 około 16 L na hektar nie wiem ile na motogodzine bo nie zwracałem uwagi ziemia 2 klasy dośc ciężka a w tym roku orka idzie ciężko bo jest strasznie sucho.CO do60 to do orki na 30 cm to tylko 2 skibowiec po pierwsze szybciej jedziesz i masz lepszą pracę pługa i nie kurzy na kilometr .po drugie pługi trujki to o bieg niżęj i nonstop na blokadzie poślizgi itp a w zużyciu paliwa to chuba na jedno wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mój 360 zaorał 10 ha spalając 32 litry.Zeszło mu 12 godzin pługiem 3x40.

Klasa ziemi 2i 3 .

Czyli tylko 3,2 litra na hekatar w niezwykle ciężkich warunkach.

360 to traktor wspaniły

Pobije ktoś ten rekord?

 

 

Poprzednia wiadomośc była moja, zapomniałem się wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...