Skocz do zawartości
Gość jan222

Moc ciągnika a ekonomia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
MTZ 82 w orce czwórkami pługami 30 cm pali 19 L paliwa przy orce na 25 około 16 L na hektar nie wiem ile na motogodzine bo nie zwracałem uwagi ziemia 2 klasy dośc ciężka a w tym roku orka idzie ciężko bo jest strasznie sucho.CO do60 to do orki na 30 cm to tylko 2 skibowiec po pierwsze szybciej jedziesz i masz lepszą pracę pługa i nie kurzy na kilometr .po drugie pługi trujki to o bieg niżęj i nonstop na blokadzie poślizgi itp a w zużyciu paliwa to chuba na jedno wyjdzie

 

a 36o turbo spali tylko 2,5 litra na hektar.

Nie wiem tylko z jakim plugiem

 

Poprzednią wiadomośc napisałem ja hipko

tylko znów się nie podpisałem.\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MTZ 82 w orce czwórkami pługami 30 cm pali 19 L paliwa przy orce na 25 około 16 L na hektar nie wiem ile na motogodzine...........

 

U mnie wychodzi podobnie, jakim biegiem i na jakich obrotach orzecie hipko i inni właściciele MTZ82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa w 360:

 

5 hektarów zaorane, 124 litry mi spalił.Głębokość orki 15cm pługiem na 2 skiby 2x30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć bardzo cięzkie ziemie albo orałeś bez lemieszy ,u mnie nawet w mocno pagórkowatym ternie to ten "okrutny ciągnik" pali mi takie ilosci paliwa ale orając na 25cm głebokosci w glebie średniej.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musisz mieć bardzo cięzkie ziemie albo orałeś bez lemieszy ,u mnie nawet w mocno pagórkowatym ternie to ten "okrutny ciągnik" pali mi takie ilosci paliwa ale orając na 25cm głebokosci w glebie średniej.pozdro

 

zgadza sie mam bardzo ciężkie ilaste ziemie.Teraz w dupsko dała mi ta cała susza i przez to musiałem orać płycej i wolniej niż zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w cięzkich warunakach 360 potrafi sporo spalić.Niestety nie raz się o tym przekonałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrafi sporo ale jak każdy ciągnik którego stan silnika albo operator pozostawia wiele do życzenia.Mi przy maksymalnym dawaniu w dupe przy orce tak że cały czas wydobywa sie chmura czarnego dymu z rury wydechowej pali ok.7l na godz zegarową przy orce ok 28l na hektar pługiem na 2 skiby 70cm szerokosci roboczej na ok 25-30cm głeboko na 3 biegu wydajność jakieś 25 arów na godzine.masakra

ale są ziemie które przy głebokosci pracy pługa 15cm dają podobny efekt.A w porównaniu z innymi ciągnikami z napędem na jedną oś nie są to wartości szokująco zróznicowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba komuś sie popieprzyło że Ciegnikiem C360 10h zaorał w 12 godzin w ciezkich warunkach...popierdolio kogos i to dobrze!!!!!!!!!!!!!!1

Sam posiadma c360 i i orze i tak zasada jest że jeden hektar ziemi pługiem 3 skibowym sie orze 3 godziny!!!! i to tak pi razy drzwi bo wiadomo zalezy jaka głeboośc i ustawienie pługa ale mowie srednio!!

a moge sie zgodzic ze podorywka 1ha to 1godzina tak 5 skibowy

nie dajmy sie zwariować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chyba komuś sie popieprzyło że Ciegnikiem C360 10h zaorał w 12 godzin w ciezkich warunkach...popierdolio kogos i to dobrze!!!!!!!!!!!!!!1

Sam posiadma c360 i i orze i tak zasada jest że jeden hektar ziemi pługiem 3 skibowym sie orze 3 godziny!!!! i to tak pi razy drzwi bo wiadomo zalezy jaka głeboośc i ustawienie pługa ale mowie srednio!!

a moge sie zgodzic ze podorywka 1ha to 1godzina tak 5 skibowy

nie dajmy sie zwariować

Ty się nie dziw niczemu na tym forum to nie takie rzeczy się zdarzały;

A to 360 orała na 3 skiby obrotowe na 1,4 m.

a to 360 orł na 4 skiby na 1,5 metra

Nie wiem po co ktoś to robi ale to chyba ma na celu ośmieszenie 360.

Zobacz temat przylejony o 360 to zobaczysz co sie działo

Tam to 360 wykonuje prace pry których 914 czy 1014 ledwie zipią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba komuś sie popieprzyło że Ciegnikiem C360 10h zaorał w 12 godzin w ciezkich warunkach...popierdolio kogos i to dobrze!!!!!!!!!!!!!!1

Sam posiadma c360 i i orze i tak zasada jest że jeden hektar ziemi pługiem 3 skibowym sie orze 3 godziny!!!! i to tak pi razy drzwi bo wiadomo zalezy jaka głeboośc i ustawienie pługa ale mowie srednio!!

a moge sie zgodzic ze podorywka 1ha to 1godzina tak 5 skibowy

nie dajmy sie zwariować

Ty się nie dziw niczemu na tym forum to nie takie rzeczy się zdarzały;

A to 360 orała na 3 skiby obrotowe na 1,4 m.

a to 360 orł na 4 skiby na 1,5 metra

Nie wiem po co ktoś to robi ale to chyba ma na celu ośmieszenie 360.

Zobacz temat przylejony o 360 to zobaczysz co sie działo

Tam to 360 wykonuje prace pry których 914 czy 1014 ledwie zipią

Gościu zarejestruj sie to pogadmy.nie jestes zarejestrowany nie masz prawa głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

eryk dlaczego się zdenerwowałeś?Czy ty też pisałeś jakieś głupoty o 360?

terez nie jestem "gość" bo mam imię niezarejestrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terez nie jestem "gość" bo mam imię niezarejestrowany

dalej jesteś gościem, kazdy moze napisać sobie nick niezarejestrowany

tak więc zapewne dalej będziesz ignorowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego użytkownicy 360 są gotowi zgnoić każdego kto twierdzi że np 360 nie pójdzie z pługiem na 4 skiby czy obrotowym na 3 skiby?

W moich stronach jest bardzo dużo 360 i jak widzę jak ludzie orzą 360 to mnie na płacz zbiera Jedno koło stoi w miejscu a drugie się ślizga i im sie wydje że lepiej ii szybciej będzie im szła orka w ten sposób niz zeby odkręcili skibę czy dwie.W moich stronach wielu ludzi orze 360 na 3 skiby podorywkowe, czasem na 4 skiby podorywkowe.Sam zaczynałem od 360 (teraz orzę 1224) i wiem że orka 360 to idzie jak krew z nosa, chyba że na lekkich ziemiach.

 

Jak 360 może orać na 3 skiby obrotowe czy na 4 zagonowe kiedy ja te pługi zakłądam do 1224 i wcale nie ma lekko.Czyżby gdzieś występowały 360 które mają większą moc i uciąg niż 1224?

Jeśli rzeczywiście 360 tak świetnie orze na 3 skiby, czy na 4 skiby czy też obrotówką to czemu nikt nie zrobi filmiku jak 360 sobie z takimi pługami orze????

Przyślijcie filmik z prezentacją orki 360 to wam uwierzę.Zeby to nie byłą chałtura, ze jakaś orka w piasku czy na 10 cm!!!!

360 w moich stronach nie daje rady na 2 skiby. Na 2 skiby to sąsiad w tym roku orał 7211 i ciągnik miał ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego użytkownicy 360 są gotowi zgnoić każdego kto twierdzi że np 360 nie pójdzie z pługiem na 4 skiby czy obrotowym na 3 skiby?

W moich stronach jest bardzo dużo 360 i jak widzę jak ludzie orzą 360 to mnie na płacz zbiera Jedno koło stoi w miejscu a drugie się ślizga i im sie wydje że lepiej ii szybciej będzie im szła orka w ten sposób niz zeby odkręcili skibę czy dwie.W moich stronach wielu ludzi orze 360 na 3 skiby podorywkowe, czasem na 4 skiby podorywkowe.Sam zaczynałem od 360 (teraz orzę 1224) i wiem że orka 360 to idzie jak krew z nosa, chyba że na lekkich ziemiach.

 

Jak 360 może orać na 3 skiby obrotowe czy na 4 zagonowe kiedy ja te pługi zakłądam do 1224 i wcale nie ma lekko.Czyżby gdzieś występowały 360 które mają większą moc i uciąg niż 1224?

Jeśli rzeczywiście 360 tak świetnie orze na 3 skiby, czy na 4 skiby czy też obrotówką to czemu nikt nie zrobi filmiku jak 360 sobie z takimi pługami orze????

Przyślijcie filmik z prezentacją orki 360 to wam uwierzę.Zeby to nie byłą chałtura, ze jakaś orka w piasku czy na 10 cm!!!!

360 w moich stronach nie daje rady na 2 skiby. Na 2 skiby to sąsiad w tym roku orał 7211 i ciągnik miał ciężko.

Tu sie nie gnoi takich co nie wierza ze pociągnie 4 skiby... Gnoi sie takich którzy ściemniają pisząc takie bzdury i nie mogą tego udowodnić lub tych którzy z góry gnoją ten ciągnik bo po mają to robić?? Odczuwacie satysfakcje pisząc to?? Normalny ciągnik z jakimiś tam możliwościami i tyle... czemu odrazu ścierwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy wy nie macie innego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam inny...IMT-579:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jesli chcesz kupic to tylko MF.najlepsze traktory.malo pala, rzadko sie psuja i nie ma problemu z czesciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

najlepsze sa MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to powiem tak, sa lepsze od zetora czy ursusa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja od niedawna mam Kubotę 94KM i jeśl chodzi o ekonomię (bo tak jest temat tego forum) to jestem zadowolony. Orałem nim tępą czwórką zagonową i spalił mi 10,5l a godzinę - specjalnie zalałem do pełna przed i po robocie żeby spawdzić czy mi kubota kitu nie wciska. A jak ładnie szedł, jak pszczółka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze sa MF

Mam MF i powiem tak: taki typowy sredniak wśród marek zachodnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
najlepsze sa MF

Mam MF i powiem tak: taki typowy sredniak wśród marek zachodnich.

niewydaje mi sie ze to jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...