Skocz do zawartości
wilgosiewicz

Jaki ciągnik wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie mam najwięcej do powiedzenia tylko powiedziałem co słyszałem.... I się nie wymądrzam. Jak sie nie myle to forum jest od wymiany spostrzeżeń ale chyba plotki powtarzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie mam najwięcej do powiedzenia tylko powiedziałem co słyszałem.... I się nie wymądrzam. Jak sie nie myle to forum jest od wymiany spostrzeżeń ale chyba plotki powtarzam...

 

ja wcale nie napisałem że sie wymadrzasz tylko napisałem ze powtarzasz bo ktos kiedys cos powiedział a tkie poinie nie sa miarodajne jezeli jestes uzytkowniekiem takowego sprzetu bardzo chętnie wysłucham twojej opinii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,spoko,powtarzam co ktoś powiedział. Ty za to się stykasz z takimi ciągnikami i wiesz o co biega napisałes i teraz wiem już o co z nimi biega. Innym też się to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ciągnik byłby lepsz CASE 4240 Massey Ferguson 3070?

A może coś innego polecocie w tej kategori cenowej ora mocy 90 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chce kupic traktor tak myslalem nad zetorem. Rok produkcji po 1990 nie musi byc nawet 4x4. I czy 60km wystarczy zeby ciagal plug 4-skibowy. cena tak mysle ze 30tys. moze wiecj. I jezeli nie zetor to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 4 skib to szukaj 8045 za 25-30tys kupisz albo 8011(za 10-12tys) i zostanie tobie jeszcze kasa na coś innego tylko możesz 4 skib nie pociągnąć na mocniejszej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który ciągnik byłby lepsz CASE 4240 Massey Ferguson 3070?

A może coś innego polecocie w tej kategori cenowej ora mocy 90 KM.

 

Matiiz - jak juz to raczej Case, bo MF to elektrohydraulika i jak cos sie popsuje, to masakra cenowa. Nie wiem jaki masz budzet, ale jesli 90 km to ja bym bral np. JD 6200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chce kupic traktor tak myslalem nad zetorem. Rok produkcji po 1990 nie musi byc nawet 4x4. I czy 60km wystarczy zeby ciagal plug 4-skibowy. cena tak mysle ze 30tys. moze wiecj. I jezeli nie zetor to co?

 

60 km do pluga 4-skibowego raczej Ci nie starczy. Wszystko zalezy od tego jaka klasa gleby. No i ja raczej polecam 4x4 bo to oszczednosc paliwa i wieksze mozliwosci. Ja kupilem pol roku temu Zetor 8145 89' i jestem zadowolony. Ale na moich polach mam III-IV klase i zlewna gline i Zetor ma co robic z obrotowa trojka 3x40cm. Generalnie dla nowszej generacji plugow liczy sie ok 25 km/skibe no i zawsze troche zapasu sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glaba w moim miejscu zamieszkanie to piaski raczej zadnej gliny nie ma. Czyli zeby 4 skiby ciagal to tak minimum te to 70-80km? A jaki jeszcze polecacie oprocz zetorow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecę same lub deutza. pług 4 skibowy zagonowy na piaszczystej glebie pociągnie spokojnie ciągnik 80KM. co innego jeśli chcesz obrotówkę. Nie podałem żadnego modelu gdyż słabo określiłeś kryteria, jaką kwote chcesz wydać i do czego ci potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwota do 40tys. plug zagonowy normalne prace polowe talezowanie orka belowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kwota do 40tys. plug zagonowy normalne prace polowe talezowanie orka belowanie...

 

No to tylko jedno Ci doradze - na pewno kup 4x4, bo to zawsze sa oszczdnosci. Jesli kupisz zachodni to tylko ze sprawdzonego zrodla, ale i tak nastaw sie, ze jak bedzie wieksza awaria to zaplacisz bo z czesciami do zachodnich jest tak, ze im starszy tym drozsze. Troche sie to zmienia i mechanikow przybywa, ale ciagle jeszcze jest to droga impreza. Poza tym jesli ma chodzic z przeczepami, to wiekszosc zachodnich nie ma sprezarki wiec nie bedziesz mial hamulcy (zreszta zetory czy ursusy ze Skandynawii lub Anglii tez czasem nie maja). Jesli Zetor to raczej nie z Czech czy Slowacji bo te zazwyczaj sa wyjechane bo tam sa duze arealy. A jesli koniecznie zachdonie to tez bym Ci polecal Deutza albo Fendta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z MMDD i również polecam ciągniki FENDT - mają bardzo dobre silniki ( oczywiście jeżeli nie są zajechane ) . Ostatnio kupiłem sobie FENDTa 610 LS TURBOMATIK 120KM 4x4 i jestem bardzo zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego zwróć uwagę jeszcze na ewentualne awarie. Ceny części do Fenda są chyba największe, ja mam Same i też ceny są kosmiczne, więc jeżeli by ci się sypnęła skrzynia(bo ona jest najdroższa) to trzeba od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Remonty są tańsze jeśli się kombinuje, a mianowicie zamiast jakichś oryginalnych dorabia się na własną rękę lub daję jakiemuś prywaciarzowi żeby dorobił. i tak np za dwa wałki wyrównawcze i taki wieniec na wał korbowy zapłaciłem 2800zł a za orginały wychodziło prawie 8000zł. weź pod uwagę również to gdzie i do jakiej marki będziesz miał dostępne części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiem ze juz wczesniej pisalem i pytalem o podobne rzeczy ale zdecydowalem sie na zakup chyba w koncu. i w zwiazku z tym mam pare pytan. nie wiem sam ile jeszcze chce przeznaczyc na ten interes ale z jakies 30-40tys jak na razie. rok prodkucji napewno po 1990r tak z 90km. zwykle prace polowe belarka orka wozenie zborza czy cos w tym stylu... najlepiej 4x4. prosze o konkretne marki i modele bo to mnie w tym momencie interesuje i jakas specyfikacje mala ile takie cos pali, czy czesci sa drogie itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci ciągnik który sam użytkuje:

Same Laser 90, cztery cylindry turbina, części drogie, ciągnik duży i mocny, spalanie miedzy 7 a 9litrów na mtg. W agregacie biernym 3m pali 8litrów na mtg a w tym czasie uprawiam hektar pola.W pługu potrzebuje 1,1 do 1,4 mtg żeby zrobić hektar czyli 9 do 12litrów na hektar przy odpowiednich warunkach do orki.

Polecam skrzynie 24x12 ja ją mam, jest ona z rewersem i reduktorem, dostepna jest również skrzynia 12x3 według mnie gorsza, za malo przełożeń które się przydają. Podnośnik jest prosty i mocny ma udźwigu 4800kg ewentualnie wzmocniony 6200kg. Mój ciągnik ma z przodu 14,9R28(takie jak u sześćdziesiątki z tyłu) a z tyłu 16,9R38. Ciągnik jest bardzo zwrotny gdyż ma duży kąt skrętu, jest dużo lepszy pod tym wzgledem od proximy 8441. Wądą ciągnika może być jego szerokość a mianowicie ciągnik ma 2,40m po zewnetrznej, ale to wedle uznania i potrzeb. robiłem remont tego ciągnika, jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze ja bym szukał zetora np.7745 turbo moze spalanie nie jest niskie ale są proste w naprawie i czesci tanie a komfort niezły albo 8245, 10245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje ci ciągnik który sam użytkuje:

Same Laser 90, cztery cylindry turbina, części drogie, ciągnik duży i mocny, spalanie miedzy 7 a 9litrów na mtg. W agregacie biernym 3m pali 8litrów na mtg a w tym czasie uprawiam hektar pola.W pługu potrzebuje 1,1 do 1,4 mtg żeby zrobić hektar czyli 9 do 12litrów na hektar przy odpowiednich warunkach do orki.

Polecam skrzynie 24x12 ja ją mam, jest ona z rewersem i reduktorem, dostepna jest również skrzynia 12x3 według mnie gorsza, za malo przełożeń które się przydają. Podnośnik jest prosty i mocny ma udźwigu 4800kg ewentualnie wzmocniony 6200kg. Mój ciągnik ma z przodu 14,9R28(takie jak u sześćdziesiątki z tyłu) a z tyłu 16,9R38. Ciągnik jest bardzo zwrotny gdyż ma duży kąt skrętu, jest dużo lepszy pod tym wzgledem od proximy 8441. Wądą ciągnika może być jego szerokość a mianowicie ciągnik ma 2,40m po zewnetrznej, ale to wedle uznania i potrzeb. robiłem remont tego ciągnika, jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj

 

a czy bardzo awaryjny jest ten ciagnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z innych marek polecacie np jd case mf? do 90km i 30-40tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem silnik ale to była można powiedzieć wada ukryta. a poza tym wymieniłem tylko łożysko na wałku napędzającym przednią oś. uważam że te ciągniki nie są awaryjne i są stosunkowo proste w obsłudze i naprawie. Nie chciałem wywyższyć marki Same tylko napisałem co i jak. Jeżeli chodzi o mf to mogę ci powiedzieć że wujek ma 3050 (70km) i jest z niego bardzo zadowolony, użytkuje go już piąty rok, nie żalił się nigdy na jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ye MF ma duzo elektrohydrauliki - a jak to sie zacznie psuc, to musisz znalezc fachowca, chyba, ze sam jestes niezly w te klocki.

 

Jak koniecznie chcesz zachodni, to lepiej zebys mial znajomego handlarza, bo inaczej mozesz kupic ciagnik dobrej marki, ale bedzie zajchany i bedziesz narzekal - takiego szrotu pelno stoi po komisach. Chyba, ze jestes w stanie sam sobie ciagnik sciagnac.

 

Ja w tych granicach cenowych preferuje polski sprzet. Niezla alternatywa moze byc Ursus 1134 - 100 km i slyszalem duzo dobrego o tej kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam sprawę chciałbym kupić traktor 75-85km.

Większość z was ma pewnie takie i doradzicie mi w kupnie.

(Chciałbym go wziąć na PROW, ale niewiadomo jak z tym będzie.)

Chodzio o to aby był solidny, dobry i nie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Mam sprawę chciałbym kupić traktor 75-85km.

Większość z was ma pewnie takie i doradzicie mi w kupnie.

(Chciałbym go wziąć na PROW, ale niewiadomo jak z tym będzie.)

Chodzio o to aby był solidny, dobry i nie drogi.

Polecam Zetora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam New Hollanda, jezeli bedzie PROW w tym roku to bede brał TD5050. Ma on 95KM. Uważam że za ta cene jest to badzo dobry ciagnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja polecam New Hollanda, jezeli bedzie PROW w tym roku to bede brał TD5050. Ma on 95KM. Uważam że za ta cene jest to badzo dobry ciagnik.
ostatnio widziałem New Hollanda u mechanika 1400mtg remont szkrzyni tylko nie wiem co to za model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...