Skocz do zawartości
wilgosiewicz

Jaki ciągnik wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy po 100mtg robił remont silnika w JD oczywićie na grarancji, drugi w Valtrze po 300mtg wymienił przedni most. Wiec takie przypadki o niczym nie świadczą, poprostu mogą sie zdarzyc każdemu. Kazdy ciągnik jest dobry dopuki sie nie psuje. Mam Ursusa c360 3p z 87r. Który ma na liczniku 16tys mtg ojciec go miał od nowosci, wymienione w nim jest tylko pompa wtryskowa, pompa olejowa, pierścienie na tłokach w silniku i sprzęgło. Sąsiad miał też takiego nawet rok młodszego to w nim chyba wszytko wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamil 23

Napisałeś, że polecasz zetor a moze napisz jakiego który jest najlepszy

Ja mam zetora 7340 z 2005roku ma 80koni turbo doładowany jestem z niego bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed tym 7340 miałem 5211 przez 19lat i też był super ciągnik bez żadnych problemów spisywał się super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freak, kup 3080 mam i naprwdę super ciągniczek ma 105KM ale według ciągników Ursusa czy Zetorów ma 115 (zachodnie marki liczą konie inaczej tzw. na kole a polacy na silniku czyli nie dodają oporów skrzyni itp.) . Mamy 12ha i też mieliśmy kopować coś do 80km ale kupiliśmy 105- konnego 6 cylindrowego MF-a, mało pali, mamy go już 3 lata (rok produkcji 1992) i nic sienie popsuło, w kabinie miodzio, cichutko a nie tak jak w Ursusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę brał ciągnik 80-90km oglądałem już trochę ale nie wiem jaki najlepszy

co sądzicie o belarusie bo jest tani(90.000 bez t.) ale nie wiem czy będzie dobrze z turem chodził ;D

Classy mają silnik do 100km perkinsa to raczej jestem przeciw ;/ (130.000bez tura)

A wy jakie polecacie NH, JD, może zetor, ursus?

Może ktoś ma i napiszcie czy dobre może znacie ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claas to bardzo dobry ciągnik i ma silnik mercedesa a nie prekinsa. ja bym nie polecał belarusa ponieważ biegi okropnie zgrzytają. proponowałbym Massey Fergusona. są to bardzo twarde traktorki, ekonomiczne i wygodne, nie są tez takie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam mf 3070 i zaczynam tracić cierpliwosc, planuję go zmienic na cos o podobnej mocy mniej awaryjnego (mam nadzieje :/ ) potrzebuje traktor z turem

moc silnik 4cyl turbo czyli 90-100koni kwota jaką chce przeznaczyć to około 90tys jaki Ciągnik proponujecie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claas to bardzo dobry ciągnik i ma silnik mercedesa a nie prekinsa. ja bym nie polecał belarusa ponieważ biegi okropnie zgrzytają. proponowałbym Massey Fergusona. są to bardzo twarde traktorki, ekonomiczne i wygodne, nie są tez takie drogie.

 

Silnik mercedesa ty jesteś śmieszny masz pewnie claasa i tak gadasz

jeszcze czegoś głupszego nie usłyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki 80-90km

 

Najlepszą cene z ciągników o tej mocy mają zetory i osobiście pewnie wybiorę zetora (130.000, 155.000 z turem(zetorowskim)

 

DF to cena 155.000 choć może są lepsze od zetorów lkecz cena jest przy duża z turem Quike 190.000

 

Same 145.000(bez t.)

 

McCornik 168.000 (bez t.)

 

JD 170.000 ze skrzynią 40km/h z turem 200.000

110.000 skrzynia 30km/h

 

Ursus 130.000

 

nie znam ceny NH może ktoś zna ?

 

Co radzice kupić Deutz-fahra czy zetora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deutz Fahr ma troche skomplikowany system wtysku z bardzo duzym cisnieniem i nie jestem pewiem czy ten patent wytrzyma polskie paliwo. Ja sie tego wystraszylem, mimo, ze zawsze kupuje paliwo hurtowo na fakture i dostaje atest. Ale co mi po atescie jak nie bedzie sprawnego ciagnika i bede musial wylozyc na naprawe a pozniej moze to odzyskam. Ja wybralem MF bo ma zwykla pompe, cena modelu ktory chcialem byla 3 tys euro nizsza od Deutz Fahra a do tego dealer (korbanki) przelicza euro na zloty wg kursu sprzedazy NBP z dnia fakturowania. Wiec wystarczy poczekac na slabe euro i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co sądzicie o ciągnikach case, mf, claas, zetor, n-h?

Napiszcie co sądzicie ja szukam czegoś 80-90km z turem i są mi potrzebne wasze opinie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modzel1121 mam podobny problem . Chcemy kupić nowy ciągnik mi akórat wystarczy 70 km mieszkam blisko delera nh i w okolicy jest niebiesko od tych ciągników ale jakoś dobrych opini nie słychać napewno kupisi cena ale ja bym tego nie kupił nh to jednak fiat. Ciągniki mają jedną zasadniczą wadę są za lekkie i przy ciężkiej robocie nie radzą sobie np jd 80 km spokojnie dyga 4 obrotowe pługi a nh 80 km sobie z nimi nie poradzi . oglądaliśmy Deutz Fahra i za te kase wolał bym jednak jd czy mf . widzieliśmy także fendt bajeczne maszyny ale jednak cena tez kosmos . Case jeśli sie nie mylę jest spokrewnione z nh innym markom typu landini valtra też bym dał spokój bo jeśli mam kupic sobie nowy ciągnjik który jest inwestycjia na długie lata to wole dołożyć te pare tysięcy i kupić naprawde dobry sprzęt np jd mf czy fendt bo ja rozpatruje tylko te trzy marki reszta odpadła .Bo jednak takie ciagniki dają duży komfort parcy sa nie zawodne i saświetne rozwiązania w nich . Mój wujek ma właśnie główny ciagnik jd 80km i ma mniejsze nh po prostu na pierwszy rzut oka widać na co warto wydać pieniądze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modzel1121 mam podobny problem . Chcemy kupić nowy ciągnik mi akórat wystarczy 70 km mieszkam blisko delera nh i w okolicy jest niebiesko od tych ciągników ale jakoś dobrych opini nie słychać napewno kupisi cena ale ja bym tego nie kupił nh to jednak fiat. Ciągniki mają jedną zasadniczą wadę są za lekkie i przy ciężkiej robocie nie radzą sobie np jd 80 km spokojnie dyga 4 obrotowe pługi a nh 80 km sobie z nimi nie poradzi . oglądaliśmy Deutz Fahra i za te kase wolał bym jednak jd czy mf . widzieliśmy także fendt bajeczne maszyny ale jednak cena tez kosmos . Case jeśli sie nie mylę jest spokrewnione z nh innym markom typu landini valtra też bym dał spokój bo jeśli mam kupic sobie nowy ciągnjik który jest inwestycjia na długie lata to wole dołożyć te pare tysięcy i kupić naprawde dobry sprzęt np jd mf czy fendt bo ja rozpatruje tylko te trzy marki reszta odpadła .Bo jednak takie ciagniki dają duży komfort parcy sa nie zawodne i saświetne rozwiązania w nich . Mój wujek ma właśnie główny ciagnik jd 80km i ma mniejsze nh po prostu na pierwszy rzut oka widać na co warto wydać pieniądze .

pewnie że masz trochę racji ale za takiego fenda można kupić dwa NH, wszystko zależy od tego do czego będzie wykorzystywana dana maszyna, wiem jedno nigdy na pewno nie kupię zetora, mam jednego i wystarczy, siedziałem u znajomego w DF, strasznie słaba widoczność, jak w czołgu, ja mam NH, ma wady, przede wszystkim jest za lekki ale nie znalazłem nic podobnego w takiej cenie, nawet o 10 tys droższego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje ciagnika do ciężkiej pracy dla tego wole nie żałować grosza i kupić cos czego nie będę żałował i będzie robiło robote. Moze ktos mnie oswieci ile kosztuja nh bo np Jd Model 5080M Compact 100 000 + vat 80 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki, ale pod tura wydaje mi się, że bedzie najlepszy d-f, ale nie wiem i by ciągał towar i orał.

J-D są za drogie i dużo palą podobno sam nie wiem koledzy doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD ma ramę a to przy turze wygląda pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JD ma ramę a to przy turze wygląda pewniej.

jeśli montuje się tura to do każdego ciągnika jest montowana rama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja potrzebuje ciagnika do ciężkiej pracy dla tego wole nie żałować grosza i kupić cos czego nie będę żałował i będzie robiło robote. Moze ktos mnie oswieci ile kosztuja nh bo np Jd Model 5080M Compact 100 000 + vat 80 km

wystarczy zadzwonić do najbliższego dilera i zapytać, i odjąć 5%, gdzieś około tego da się utargować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja potrzebuje ciagnika do ciężkiej pracy dla tego wole nie żałować grosza i kupić cos czego nie będę żałował i będzie robiło robote. Moze ktos mnie oswieci ile kosztuja nh bo np Jd Model 5080M Compact 100 000 + vat 80 km

wystarczy zadzwonić do najbliższego dilera i zapytać, i odjąć 5%, gdzieś około tego da się utargować

80 km to raczej bym polecał nie z Jd spalanie dosyć duże a jeśli chodzi o fenda to cena suuuper ( duża ) a Mf i Valtra to w tych mocach to mają z tego co sie nie mylę takie same silniki więc i spalanie takie same ja osobiście wybrał bym valtrę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHCE KUPIĆ CIĄGNIK O MOCY OKOŁO 140 KM.INTERESOWAŁA BY MNIE VALTRA 121 N HIGH TEC ALBO McCORMICK MTX 135.BĘDZIE TO CIĄGNIK WIODĄCY NA GOSPODARSTWIE O POWIERZCHNI 35 HA.DORADZCIE CO BĘDZIE LEPSZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wyłącz caps lick, nie za duży to ciągnik na taki areał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...