Skocz do zawartości
wilgosiewicz

Jaki ciągnik wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sasiad ma MTZ z turbiną około 90 KM z 1996roku przepracował nim już 4500 mtg/nie mylić z godzinami/w tym okresie na części wydał 400 zł /duperelki nic poważnego/.Mówi iż na 1 ha orki zużywa około 8 l ropy pod warunkiem ,obroty silnika 1800 ,szybkość orki około 7 km na godz.Jest bardzo zadowolony z tego ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi agricurtor...

nie wiem czy nie pomyliłeś działów z tym spalaniem 8 litrów na ha... to jest osiągalne przy agregacie upr-siewnym jeśli zaś chodzi o pług to przenieś swój post do działu bajki andersena...i nie wierz temu sąsiadowi...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Mtz pali przy orce ale ja w uprawie spalam 4-5 l na ha. tylko ze JD 6610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kolegi agricurtor...

nie wiem czy nie pomyliłeś działów z tym spalaniem 8 litrów na ha... to jest osiągalne przy agregacie upr-siewnym jeśli zaś chodzi o pług to przenieś swój post do działu bajki andersena...i nie wierz temu sąsiadowi...

Pozdrawiam[/quote Skoro nie jestes użytkownikiem MTZ 82TS i nie masz pojęcia jak oszczędne są te silniki to się nie wypowiadaj w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o spalanie to JD są w czołówce jako paliwożerne...

Prowadziłem testy w mocy 163-5 km przy pługu 6 phx 40 z agregatem doprawiającym jd 18l na ha... df 15.6l i valtra 14.6l

wszystkie ciągniki pracowały na tym samym polu 3-4 klasa ziemi po ok 3 ha orki przy tych samych obrotach i z taką samą prędkością, i głębokością orki...tankowane na tym samym miejscu!

Bajki ze spalaniem na poziomie 8 litrów to odyseja marzeń...

zrób test i zobaczymy czy będziesz taki mądrala...

 

i nie sądze żebyś miał do mtz zahaczony pług o szer rob 2 m i pędził 6 km/h

daje to teoretycznie 1.2 ha na godzinę i biorąc pod uwage godzinowe zużycie paliwa przy obrotach 1600 spali mtz 8 l ale na dwa cylindry przy szer roboczej 1.6m

Gdybyś jednak chciał mi udowodnić swoją racje zapraszam na pole tylko o ile idzie zakłąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie JD, z której serii. Starsze z 10 są oszczędne, nowsze z 20 i 30 to juz zupełnie inna bajka. Niedługo firma przerobi mi 6630 na większą moc i zmieni charakterystykę silnika. Ma palić o 20% mniej na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Bajki ze spalaniem na poziomie 8 litrów to odyseja marzeń...

Z powarzaniem .No cóż jeżeli się ma krowę która dużo pije to o zużyciu na tym pozionie możesz tylko pomarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że chyba reprezentujesz stare pokolenie znających się na wszystkim...

 

Kończąc wątek paliwa skoro twierdzisz że mam krowę to myślę że ty poruszasz się mułem po polu! a krowie marzysz...

Ps. zwróć uwagę na pisownie...pozionie powinno się pisać poziomie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. zwróć uwagę na pisownie...pozionie powinno się pisać poziomie! O!O! widzę iż trafiłem na rolnika bardzo wykształconego a jednocześnie bardzo zakompleksionego/współczuję/.Jeśli ci to sprawi przyjemność to przyznam ci rację że posiadasz najbardziej ekonomiczny ciągnik świata.No i co jesteś zadowolony - to się cieszę .Jestem prostym rolnikiem a poziom dyskusji jest za wysoki dla mnie.Adje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agricurtor weź troszkę pomyśl...

Podczas bicia rekordu orki bije się również rekordy w ilości spalonego paliwa na 1 ha i średnio jest to w granicach 8 litrów lub ponad ( nie pamiętam).

Ruskiem jak zejdzie poniżej 15 litrów na 1 ha (przy orce na 25 cm a nie podorywce) to jest dobrze.

Jak on tym ciągnikiem orze 6 km/h z takim pługiem to albo jest to podorywka albo piasek przerzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy to robicie ja poniżej 12 litrów na hektar nie schodzę, a i 16 udawało się osiągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna blisko pożyczę ten ciągnik od sąsiada i sam sprawdzę ile zużywa paliwa podczas orki .On jednak dalej podtrzymuje iż to są dane wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że przesypuje lichy piaseczek to może , ale jest to raczej nie do osiągnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pali 8 na mth, bo jak na ha do raczej nie jest możliwe. Kiedys rozmawiałem ze znajomym co ma JD i mówił żeby dobrze orke zrobić to jasiek musi 20l/ha spalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD może jak i każdy inny spalić 12 jak i 22 l. wszystko zależy od warunków, wilgotności ubicia a nawet po jakiej roślinie się orze. takie gdybania nie maja sensu, chyba że postawimy na tym samy7m polu z takimi samymi pługami i dokładnie zmierzymy. przy większych areałach warto pamiętać że liczy się też czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...