Skocz do zawartości
wilgosiewicz

Jaki ciągnik wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

na 20 ha to ja bym nie kombinowal tylko bral reno, no chyba ze planujesz powiekszac gospodarstwo to wtedy kupuj ciagnik z min. 120KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj tez o tym ze kupując uzywany ciagnik zwłaszcza z zagranicy musisz uwazac bo czesto sa zdezelowane ostro a chandlarze je troche tylko odpicują i w ludzi a moim zdaniem na zachodzie eksploatują maszyny maksymalnie i nikt Ci nie sprzeda Ciągnika w luks stanie.Druga rzecz to kolega nizej pisał o reno ciągniki fajne ale czesci na pewno nie beda tanie bo to francuska marka a i sam fakt ze wziąłbys go jako uzywany sprzet to zawsze cos moze nawalic.Ja brałbym cos nowego nowe to przynajmniej 10 lat bez wiekszych awarii pochodzi,a jezeli juz uzywany sprzet to taki do którego czesci bedą w cenach przyzwoitych.takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowana maszyna niemusi byc nowa ale niemoze byc starsza niz 5lat.Jezeli bedzie ona sprowadzana to musi miec dokumenty ze niebyla kupowana z jakiegos programu unijnego.tak tlumaczyl mi koles w agencji bo tez przerabialem ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co sie słyszyto w PROW 2007-2013 nie bedzie można juz kupowac używanych maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam ciagnika na 20 ha gosp o mocy ok 95 KM na gleby srednie i ciezkie z przewaga tych 2 , ma byc to kon roboczy( plug, talerzowka itp)

jak narazie biore pod uwage Zetora 9540 (z 93 r za 65 tys) i MF-a 3070 ( 92 r za 50 tys) bardziej jestem slonny ku MF-owi z powodu ceny (musze jeszcze dokupic osrzet)

Moze macie jakies inne propozycje ciagnikow w cenie do ok 60 tys

Slyszalem ze Zetor potrafi swoje spalic ale MF płata figle elektronika

Park maszynowy mam raczej skromny c330 po tuningu ale w zwiazku z powiekszeniem arealu szukam czegos mocniejszego .

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziol jakiegos ursusa np1014 albo jakiegos zetora bo nie wydaje mi sie zeby mf był dobry nie ma jak zetor albo ursus prosty łatwy i przyjemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wziol jakiegos ursusa np1014 albo jakiegos zetora bo nie wydaje mi sie zeby mf był dobry nie ma jak zetor albo ursus prosty łatwy i przyjemny
tylko i wylacznie ursus lub zetor na twoj areal bedzie idealny 1014 lub 10145 albo 10245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie przedstawia sprawa spalania ?? i na co zwracac uwage przy kupnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił reno 100km 110-54 około 96 r prosty łatwy w obsłudze i czesci nie drogie i mało pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze renówki moze i nie drogie silniki maja nienajgorsze ale ogolnie maja gorsze wykonanie i stad nizsze ceny....warto w taka maszyne inwestowac ? jak sie przestawia spalanie takiego ciagniczka o mocy 110 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitrekp poleciłbym ci fendta to jest naprawde koń roboczy sam ma dwa i chodzą one u mnie na cięzkich usługach i nic sie tak nie spusuje jak one a i małą pala. pozdrawim

jak coś to pisz do mnir na gg 5700624 to jeszcze ci troche opoiwim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fergusony to polecam serię 600 (698, 699, 698T)

cena ok 30tys., proste i bezawaryjne. opisałem dokładniej wady i zalety w temacie wsio o MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle o zakupie MTZ-ta 892.2 90km turbo nowy wersja exportowa na zachud co mozecie mi o takowym ciogniku powiedziec jak sie to sprawoje co z awaryjnoscio jakie mam wady zalety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle o 920.2 najlepiej spytaj tatamarty najbardziej oblatana osoba na tym forum a poza tym miał kiedyś belarusa

Pozdrawiam napisz jak go kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 20 ha to ja bym nie kombinowal tylko bral reno, no chyba ze planujesz powiekszac gospodarstwo to wtedy kupuj ciagnik z min. 120KM
Bardzo dobrze mówisz, Święta racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: jaki ciągnik 100-konny można kupić w cenie do 150tys zł? Chodzi mi oczywiście o nowy sprzęt. Z tego co zdąrzyłem się zorientować to 110konny zetor kosztuje coś ok.140tys. Ponoc tyle samo ma kosztować nowy ursus 7524. Jest jeszcze białoruś 105KM (za 88tys), ale nie wiem co ona tak na prawdę jest warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszym wyborem była by ta Białoruś, których ludzie jakoś nie doceniają, sam widzisz, że już sam zakup, to połowa kosztów w porównaniu z innymi, a za dopłatą też można sobie zrobić naprawde "bombową" maszynke, z klimą, szerokimi oponkami niskoprofilowymi, itd., ostatnio kumpel kupił sobie nówke ursusa stu konnego (niby), ale jakoś ledwo daje rade z pługiem czteroskibowym, a olej pobiera w niesamowitych ilościach, no i w "chłodniejsze" letnie dni bardzo mułowato odpala, musi kilka razy przekręcić, zanim załapie , normalnie totalna porażka, serwis gwarancyjny twierdzi, że wszystko musi się ułożyć żeby zaczęło dobrze chodzić, ale ja myślę, że prędzej się rozłoży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bialoruś nie jest najgorsza ,ale najlepsze jest 60 tys które ci zostaje, a to na sprzęt do niej kupa kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Za jednego Ursusa 1224 mogę sobie kupić dwie białoruśki

Powiedzcie mi jeszcze czy białoruś nada się do pługa obracalnego (tzn czy uźwignie i czy ma dobrą hydraulikę w ogóle), a jesli tak to jaki to mógłby być pług? Czy da radę 4*40? Teren mam raczej mało pagórkowaty a ziemie niezbyt cięzkie (choć trafiają sie gliny) Poza tym jakie jest zużycie paliwa? I czy jest coś takiego jak wałek 1000obr/min. Bo przeglądałem stronę birawitu i nie mogę znaleźc tam takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej poradzi sobie z czwórką obrotową, te obecnie produkowane mają wzmacniane podnośniki i hydraulike, a ewentualnie możesz sobie zamówić z mocniejszym podnośnikiem, a w ostateczności możesz kupić pług z możliwością demontażu czwartego korpusu, ale to chyba zbyteczne, jeśli chodzi o zużycie paliwa, to oryginalny MTZ, czyli praktycznie brat Białoruśki, jest baaaaaardzo oszczędny, bez porównania do innych ciągników, powiem tylko tyle, że w porównaniu z Zetorem 7245, to MTZ 82 spala połowe tego co Zetor, sprawdzone w praktyce, w polu i w transporcie, natomiast WOM ma 1000obr/min, standardowe 540 oczywiście też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy MTZ ma WOM na 1000 obr. a podnośnik ten na dwa tłoki powinien dać radę czwórce tylko że lekkiej bo i traktor jest lekki - chyba że weźmiesz Belarusa 130km ale to już i cena wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Początkowo mieliśmy kupować zetora11441, ale ojciec zobaczył ogłoszenie w gazecie, że nowy belarus 105km kosztuje 88tys. Więc gdyby go doposażyć to będzie kosztował max.100tys. A to już oszczędność w porównaniu do zetora przeszło 40tys. zł. Teraz chyba bardziej jestem przekonany do białoruśki, ale ostateczną decyzję podejmiemy jak będą na to fundusze, czyli najwcześniej w zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...