Skocz do zawartości
wilgosiewicz

Jaki ciągnik wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie ciągnik 80-90 KM za ok. 40000 zł, bo ja myśle nad Massey Ferguson 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem właśnie z tego forum że MF z serii 30XX są bardzo awaryjne więc lepiej się zastanowić. Ogolnie wydaje mi się jak kupno używanego starszego ciągnika to bez żadnych bajerów które w najbliższym czasie moga się psuć i jest to bardzo denerwujące

 

A w przedziale mocy 80-90 KM można sobie coś wybrać z Ursusa Zetora a jeżli chcesz coś zachodniego to osobiście wolałbym jakiegoś starszego John Deera lub Fendta bo MF to taki zachodni "pronar"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy jest władimirec t-25a rosyjska technologia niezawodny traktor oczywiscie do lekkich prac polowych

przepędzanie wron z pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy jest władimirec t-25a rosyjska technologia niezawodny traktor oczywiscie do lekkich prac polowych

przepędzanie wron z pola

może ty przepędzasz wrony z pola tym traktorem:wink: ale ja na 13 ha mam tylko władimirca i nie moge o nim powiedziec złego słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo to jeszcze zależy co sie na tych hektarach robi i czy się wogole robi
Ja 10 h obrabiam ciapkiem ....... i on wcale tego nie czuje ........ gorzej ze mną ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja władimircem wykonuje wszystkie prace polowe tzn. orka wożenie gnoju sianie itd. tylko nie kosze łąki bo do kosiarki moj egzemplarz jest za słaby no i nie pracuje przy prasie bo nawet takiego sprzętu nie posiadam hehe ale oprócz tego to wszystko nim robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uparliście sie na te mtz-ty i belerusy zetory itp ja dla odmiany wziołem NH TD 80 D bo u mnie takiego nie było
Niezły ciągniczek, tylko zapomniałeś napisać, że kosztuje 115kpl z pneumatyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaś ja na 30 + 10 dzierżaw: przy produkcji mleka

SAME EXPLORER 95(2005r) -95KM z turem do wożenia bel, kukurydzy i do pługa Unii na resorach 4

Zetor 5320(1998) -64KM do prasy belujacej i kosiarki głownie

URSUS 912(1987)- ok 80KM -głownie zgrabiarka karuzelowa 7m, brony kultywator, wał itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk osobiście oglądałem pronary z nowej serii te czerowone z okrągłymi światłami to mi sie wydawy całkiem przyzwoite ciągniki, ma ktos informacje jak sie sprawują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić ciągniczek gdzieś ok 60 km z turem zamiast c-360 no i zastanawiam sie nad lampo 55w a agroplus67 osobiście wolałbym df ale ta jego cena natomiast lampo przyzwoicie wygląda i rozsądna cena no i jak lampa miałbym kupić to bym go wziął z turem sipmy co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz o deutz-fahr to poszukaj lepiej coś z SAME albo lamborgini (lampo)- bo to to samo a taniej. tak wogole to SAME przejeło DEUTZ FAHR i nie odwrotnie a wszyscy tak deutz-a wywyzszaja a to ta sama bajka. jA osobiscie mam SAME EXPLORER 95KM z 2005 i jestem w pełni zadowolony- spalanie niskie a uciag potezny jak na 95KM.- i zero awarii, niby zrobiłem nim tylko 1000mtg ale zawsze jakies doswiadczenie mam. I tak samo znam opinie o mniejszych - Rolerach-(odpowiednik LAMPO) i nikt nie narzeka wrecz chwalą a u mnie tego jest troche bo w okolicy mam taki punkt sprzedazy własnie tylko SAME i pronarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar kupić ciągniczek gdzieś ok 60 km z turem zamiast c-360 no i zastanawiam sie nad lampo 55w a agroplus67 osobiście wolałbym df ale ta jego cena natomiast lampo przyzwoicie wygląda i rozsądna cena no i jak lampa miałbym kupić to bym go wziął z turem sipmy co o tym myślicie

Jeśli zastanawiasz sie nad Lampo to dołóż i weź w70 bo przy 55 będziesz odczuwał brak mocy ponieważ one mają bardzo dobrą przyczepność. Ja mam od niedawna rollera w70 , bardzo zgrabny traktorek zamiast sześdziesiątki na nieduży areał albo pomocniczy.Do tura według mnie niebardzo się nadaje ze względu na dach kabiny, kiepska widoczność do gury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym roku zaczęto a w którym skończono produkować same explorer 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ciągnik polecacie n agospodarstwo 30ha jako pomocniczy teraz posiadam ursusa 360 3p, ale chciałbym go wymienić na nowego z napędem 4x4 moc do 60koni i najlepiej oszczedny jak 360 3p, bedzie chodził (tzn jeździł) z rozsiewaczem nawozów, siewnikiem 3m, sadzarka 2 rzedową, opryskiwaczem, cyklopem i z kombajnem ziemniaczanym anna. co polecacie oczywiście w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za rozsądną cenę to może pomyśl nad New Hollandem albo Zetorem Proximą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za rozsądną cenę to może pomyśl nad New Hollandem albo Zetorem Proximą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...