Skocz do zawartości
kris

Stosowanie preparatu EM-A

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosuje ten preparat, w jakiej hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję jako oprysk na słomę na polu i na gnuj ( na głęboką ściułkę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję jako oprysk na słomę na polu i na gnuj ( na głęboką ściułkę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obornik to w jakiej ilości, co widać po oborniku czy rzeczywiście jest "przepalony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok2-3l namnorzonych bakteri(1l AM 1l melasy i 20l wody przez ok 10 dni) rozcięczam w wiadrze wody i polewam po chlewiku z ok 50 szt. co ok. 2 tygodnie. jest przedewszystkim lepsze powietrze ( nie śmierdzi tak) a gnuj jest też lepszy, zauważyłem to na polu bo wywiozłem obok siebie z bakteriami i bez bakteri lepiej rosło na tym gdzie stosowałem AM lub EM(to to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to stosował jao dodatek do paszy dla krów? Bo mi tak kiedyś wet poradził, ale nie zauważyłem efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem całą zime, efekt taki, że mleko ma inny zapach, odchody troche taż,podobno obornik na ryzmie ma bardzij się przepalić ale to będzie widać puźniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A propos preparatow

 

 

Przebywam obecnie w Szwajcarii i zaczynam prace w firmie ktora opatentowala niedawno cala game preparatow biologicznych przydatnych

w zootechnice produkcji rolnej oczyszczalniach i wielu innych dziedzinach. Zasada dzialania jest podobna ale kilkakrotnie lepsza skutecznosc i szersze zastosowanie jak EM i AM

 

Posiadamy w swojej ofercie produkt o nazwie Kopros ktory rozwiazuje wiele problemow na raz:

-stosowany jest jako oprysk (zwyklym opryskiwaczem plecakowym) na

sciolke a jeszcze lepiej bezposrednio na zwierzeta lub drob

-blyskawicznie rozklada (kompostuje obornik ,gnojowice i inne odpadki

roslinne

-obniza obietosc obornika o ok 70%,

-podwyzsza wartosc jako nawozu

-mozliwosc wywozu gnojowicy i obornika praktycznie na biezaco na pola

proces jest bardzo szybki)

-nie ma potrzeby napowietrzania (pryzma i basen same produkuja potrzebny

do rozkladu tlen) nie trzeba mieszadel

-uniemozliwia rozwoj much i innych pasozytow(plaga w gospodarstwach)

-redukuje ilosc bakterii coli i innych patogenow chorobotworczych rowniez

na skorze racicach zwierzat

-rozklada amoniak w ciagu 2-3 dni (zanika rowniez odor i nie ma go rowniez

pozniej na polach)

-zwierzeta lepiej oddychaja i maja lepsza kondycje

-zwierzeta mniej choruja mniej antybiotykow , mniej padniec

-czas dorastania do wagi skraca sie o ok 10%

-mniejsze zuzycie pasz na jednostke przyrostu

-mieso ma lepsza jakosc

-latwiej utrzymac czystosc mleka

-oczyszcza skore zwierzat kanaly sciekowe ruszta wyciagi mechaniczne sciany

obor i tuczarni

-nie uwalnia dwutlenku wegla do atmosfery tylko wiaze wegiel w

powstajacym komposcie

-jako jedyny produkt na swiecie umozliwia produkcje rolna bez emisji gazow

cieplarnianych

-kwota emisyjna niezuzywana moze byc sprzedana na wolnym rynku

-oczyszcza otoczenie obor gnojowisk i przecieki gnojowicy na powierzchni

oraz w glab gruntu a takze w wodzie stojacej plynacej lub ciekach

podziemnych

-poprawa warunkow bytowych zwierzat i pracy i zamieszkania w okolicy (brak

dokuczliwego odoru)

-wraz z obornikiem proces czesciowo przenosi sie na pola przyspieszajac

rozklad martwej materii organicznej

-kompletnie nieszkodliwy dla otoczenia (klasa toksycznosci ,,zero"-mozna sie

napic bez obawy)

-wylacznie naturalny na bazie enzymow

-latwy do stosowania (1x na 2 tyg potem rzadziej)

-atesty w Szwajcarii UE i poza

 

Posiadamy preparaty do stosowania przy wszystkich uprawach rolnych, sadowniczych warzywniczych kwiaciarskich w tunelach i szklarniach wysypiskach rowniez toksycznych skazeniach w tym ropopochodnymi we wszystkichmozliwych srodowiskach, w oczyszczalniach sciekow przemyslowych i przydomowych biogazowniach skladowiskach odpadow.Jako jedyni posiadamy przetestowany z powodzeniem w Czarnobylu preparat rozkladajacy opady radioaktywne w ciagu zaledwie miesiaca!

 

Ilosc zastosowan jest ogromna wymienilem tylko niewielki wycinek

 

Sa to preparaty 100% biologiczne bez zadnej chemii OGM czy w inny sposob modyfikowane,zadnych super-bakterii

Nie maja zadnych odpowiednikow do ktorych mozna by je porownac.

 

Zainteresowanym przesle dokumentacje na maila(czesc juz gotowa po polsku) (pelna jest po angielsku i francusku). Preparaty sa juz dostepne ale na razie wysylka bezposrednio ze Szwajcarii

 

Dolaczylem do tego zespolu bo uwazam ze czeka nas rewolucja w rolnictwie ochronie srodowiska i wielu innych dziedzinach.

Bede przygotowywal produkty do wjscia na polski rynek. W wielu krajach prowadzone sa obecnie rozmowy w celu uruchomienia dystrybucji, w wielu dystrybucja juz zaczyna dzialac pelna para.

 

Ze wzgledu na swiezosc tematu i ogrom pracy jakis czas jeszcze bedziemy prowadzic dystrybucje ze Szwajcarii. Komorka polska tutaj bedzie sie rozrastac na miare zaangazowania w Polsce.

 

Poszukujemy chetnych ktorzy beda w Polsce pierwszymi - duze rabaty dla pierwszych ktorzy podejma wspolprace na caly jej okres

Poszukujemy przedstawicieli w celu dystrybucji.

Oferujemy znakomite produkty i szkolenie rowniez po polsku dla zainteresowanych.

 

Nie badzmy w tyle jak zawsze!

 

Z Powazaniem

 

Mariusz Rosolowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz chyba dziesięć razy powtarzać tego samego i robić niepotrzebnego spamu...

 

Witam.

Zasada dzialania jest podobna ale kilkakrotnie lepsza skutecznosc i szersze zastosowanie jak EM i AM

 

Sa to preparaty 100% biologiczne .... zadnych super-bakterii

Nie maja zadnych odpowiednikow do ktorych mozna by je porownac.

 

Sam sobie przeczysz. Myślę że Emy mają takie samo działanie, bo cudów raczej nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Casper

 

Cudow rzeczywiscie w tym zadnych nie ma ale to nie znaczy , ze AM to szczyt mozliwosci jakie daje nam natura.

Preparaty sa nowe nowoczesne i bronia sie same.

Cieszy mnie ze jestes sceptyczny lecz aby skwitowac czyjas wiadomosc bez zbadania szczegulow to jest troche nieprofesjonalnie.

 

Zajrzyj na www.geolife.ch (,,labo essai'' w wersji francuskiej) i www.bioma.com

Poszperaj troche to zobaczysz mala probke. Nie jestesmy komiwojazerami proponujacymi badziewie i ,,jedyna okazje''.

Niestety po Polsku nic jeszcze tam nie ma. Zaznaczam ze jest to niewielka czesc calosci.

 

 

Poswiecilem rok na to by przebrnac szczegoly i wiem ze nie jest to produkt bardzo dobry inaczej nie angazowalbym sie w to przedsiewziecie.

Mam bezposredni dostep do calej dokumentacji naukowej. 80 lat poszukiwan

i 15 lat testow nad gotowymi produktami - sprawdz kto wydal atesty.

 

Jesli masz pytania - pytaj, jestem tu po to.

 

pozdrawiam

 

Mariusz Rosolowski

 

mymm2008@hotmail.com

+41 79 375 55 15 bezposredni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i się nie znam na Twoich preparatach, znam za to dobrze em-y i nie tylko.

Zastosowania jakie wymieniłeś dotyczą praktycznie w całości również emów i tym podobnych preparatów.

 

Napisz nam może czy Twój preparat też trzeba namnażać, czy jest od razu gotowy do użycia, bo to może niektórym sprawiać kłopot. No i podstawowa sprawa - jak to wygląda cenowo [może być na pw].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasper

 

Nie odrobiles lekcji . Przedstawilem Tobie adresy stron www.geolife.ch i www.bioma.com na ktorych jest bardzo duzo wiadomosci. Jesli chcesz wiedziec wiecej - napisz, moge doslac kopie po polsku.

 

Nie ukrywam ze preparaty linii Geolife i pozostale preparaty firmy Bioma sa na bazie enzymow naturalnych ktore wplywaja na dynamiczny wzrost mikroorganizmow w srodowisku w jakim je stosujemy, zatem zasady sa podobne lecz nie identyczne jak w EM-ach.

Roznica tkwi w szczegolach - preparaty Biomy sa mniej wrazliwe na zanieczyszczenia chemiczne i antybiotyki, same wytwarzaja tlen potrzebny do reakcji tlenowych przy rozkladzie materii organicznej i wiaza wegiel w produktach rozkladu materii a nie uwalniaja w postaci dwutlenku wegla do atmosfery. Dzialaja bardziej szybciej i bardziej efektywnieod EM-ow

 

Tak jak EM-y potrzebuja inkubacji 10 litrow wody o temp 35-40° rozmieszac zawartosc proszku z torebek odczekac 1 godzine i do boju! Nic bardziej prostego. Do oprysku mozesz to potem rozrobic w dowolnej ilosci wody. Zalezy czym pryskasz. Komplet to 1ha arealu rolnego lub 1000m2 powierzchni fermy lub produkcji ogrodniczej pod przykryciem lub 100m3 materii organicznej w pryzmach do kompostowania albo ekwiwalent sciekow 1000 mieszkancow w ciagu 1 miesiaca stosowany w oczyszczalniach sciekow. Wielkosci podane do pierwszego stosowania. Potem mozna je zredukowac by podtrzymac proces.

 

Oczywiscie sa to w kazdym przypadku rozne preparaty gdyz uniwersalny to zaden preparat.

 

Ceny - w kazdym przypadku inne i nie sa one zbyt istotne gdyz korzysci wielokrotnie przewyzszaja koszty zwiazane z zakupem preparatow.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz Rosolowski

mymm2008@hotmail.com

+41 79 375 55 15 bezposredni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobiłem odrobiłem, widziałem te strony, jest co poczytać...

Ty też nie odpowiedziałeś na moje pytanie o ceny a tu się nie zgodzę - to rzecz bardzo istotna zwłaszcza przy dzisiejszej "opłacalności" produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Casper

 

To tak szybko sie rozkrecilo, ze siedze po nocy zeby poodpisywac na maile. Nie spodziewalem sie, ze bedzie taki odzew. Nie podawalem cen bo nie chce robic zamieszania. Ja tez nie odrobilem lekcji - mam cennik z ubieglego roku(wtedy jeszcze nie bylem w Biomie) a juz mnie paru chlopakow z forum popedza bo chca wyprobowac u siebie - czekam na aktualny cennik na pocz. przyszlego tygodnia. Sorry.

 

Cena jest istotna wiec napisz mi na maila co hodujesz ile sztuk na jakiej powierzchni i jaki masz okres produkcji albo co uprawiasz i na jakim areale, a moze masz gdzies zatruta wode lub kawalek pola gdzie Ci licho rosnie? W tych tematach tez jestesmy mocni.

 

Skonsultuje sie z naszymi mikrobiologami i zrobie Ci konkretne wyliczenie kosztow i zyskow na podstawie Twoich danych i wysle razem z cenami.

 

To co widziales na stronach to mala probka calosci i bez wielkiej ilosci szczegolow ktorych nie podajemy z jednej prostej przyczyny - plon na roli czy wydajnosc hodowli sie waha nie jest nigdy taka sama bo to pogoda nie ta albo za sucho albo za mokro albo za zimno albo nawozu nie bylo na czas albo jeszcze co innego. Z naszymi preparatami podobnie-dzialaja w kazdych warunkach bardzo dobrze(padna tylko w chlorze, we wrzatku lub z glodu jak ich wciagu 3 godzin od rozrobienia na wolnosc nie wypuscisz) ale warunki za kazdym razem sa inne i plon moze byc o 10, 30, 100% wyzszy i do tego u kazdego inaczej. Co by byl gdybysmy umiescili na etykietach ze plon burakow wzrosnie w pierwszym roku o 30% i do tego cukru na dokladke jeszcze 3%? A na jesien u Kowalskiego okazaloby sie ze ma 100% plonu wiecej a cukru 4%? Pewnie nic zlego a na pewno mialby co sasiadom pokazywac. Ale jakby lato bylo do bani zimne i mokre albo susza i plon bylby ,,tylko'' 10% lepszy i cukru tez mniej jak napisali to poszedlby do sadu albo nawtykal nam ze kit mu wcisnelismy z tymi procentami.

 

I tak ze wszystkimi preparatami. Nie podajemy dokladnych danych bo i tak u kazdego bedzie inaczej. Nie ma innego wyjscia jak tylko samemu sprobowac.

na spole z sasiadem albo w kilku, poprobowac u jednego na polowie pola a na drugim normalnie...?

 

Zadnego interesu nie mamy w tym zeby sie to rolnikom czy innym uzytkownikom nie oplacalo.Kto do nas wroci po preparaty?

 

Ile koncernow spozywczych i farmaceutycznych i firm chemicznych probowalo kupic ten patent za taka kase ze oczy wychodza z orbit!

A jak myslisz dlaczego? Bo czuja oddech konkurencji i maja pietra ze odpadnie im niezly kawal rynku.Przeciez ta kasa starczylaby tej garstce naukowcow na zycie w luksusie razem z potomkami przez pokolenia bez wychodzenia z domu. Patent zamkniety w sejfie nikt go nie oglada nie ma zagrozenia kasa zaplacona wszyscy zadowoleni. Ale figa - chce im sie uzerac z calym swiatem wbrew temu co slysza co im mowia czasem groza albo wrecz torpeduja dzialania. Jak myslisz? Dla kasy? Dla kasy to zrobiliby to tak jak pisalem wyzej i spoko.Dla jeszcze wiekszej kasy?Tez nie( choc za darmo robic tego nie beda). Rozkrecic to od zera to nie takie latwe i ryzyko ogromne i kasy tez znikad nie dostali na promocje ani ulg od wysokich protektorow trzymajacych jedna reka stolki a druga nasze podatki, na badania tez nie

 

Ci ,,Wariaci'' wiedza po prostu co maja i chca zeby ludzie mogli sie sami przekonac ze moga urwac sie z postronka przymusu i jesc pyszne warzywa mieso ktore sie nie rozpadnie w rekach a do tego produkowac w takich ilosciach ze starczy dla nas jesli nas bedzie o jeszcze 5 miliardow wiecej na Ziemi. Tu jest sedno i za to jestem dzis z Nimi.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz Rosolowski

mymm@hotmail.com

+41 79 375 55 15 bezposredni

 

www.bioma.com

www.geolife.ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował EM Probiotyk zywieniu bydla oraz do deżynfekcji obory

jako profilaktykę mastitis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy stosował ktoś EMa ma polach uprawnych i jaki jes efekt stosowania tych emów czy naprawde są skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moich doświadczeń będę miał dopiero za rok.

Dałem na rżysko po rzepaku 30l/ha i planuję dać drugie 30 po siewie pszenicy. Badania gleby robiłem w styczniu i zrobię w zimę więc będę miał porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moich doświadczeń będę miał dopiero za rok.

Dałem na rżysko po rzepaku 30l/ha i planuję dać drugie 30 po siewie pszenicy. Badania gleby robiłem w styczniu i zrobię w zimę więc będę miał porównanie.

 

 

kolego szopen72 i są jakieś różnice po stosowaniu EM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...