Skocz do zawartości
brunerkgb

wszystko o URSUsie 1224-najbardziej udanym ciagniku polskim

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich posiadaczy 1224 jak i ludzi planujących je kupić do wymiany poglądów na temat tego kultowego ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego piszesz że 1224 jest najbardziej udanym polskim ciagnikiem. Moze dlatego ze tyle pali ??Ja swojego 1014 bardzo zachwalam i nigdy bym nie zmienil na jakiegos 1224 ktory tez ciagnie 5 zagonowe a spali o wiele wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotru$ zgadzam sie z toba ja rowniez mam 1014 i pali mniej niz 1224 a w robocie ja mam atlasa 4x40 to zamiata ze by jeszcze jedna skiba pasowala a 1224 robil by pewnie to samo ale 30%wiecej paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja równiez powiem ze udany to jest 1014 silnik i skrzynka zetora polska tylko blacharka i oni mieli jakas chyba licencej z zetorem czy pakt i chyba razem to robili udany bo ma turbine przedni naped i mam pomocniczy silownik wspomaganie hydrostatyczne dodatkowy zbiornik paliwa i miej pali a to samo robi no w ciezkich warunkach 1014 wiecej w du peee dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE MA TAKIEJ MOZLIWOśCI by 1014 dorownal 1224 to tak jak porównanie osła do ogiera . Zadna czworka nie dorówna szostce w kulturze pracy nie zależnie czy to jest ciagnik czy samochód.Takie sa prawa fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo gargamel ty tez sie kluci jasne zgadzamy sie moze i toto troche mocniejsze jest ale chba o wiele wiecej pali co?? a jesli chodzi o robote to raczej porownywalna robi jego jedyny atut to ciezar i dlugosc bo juz mozna cos ciezszego zawiesic do 6 niz do 4 ale jesli chodzi o reszte to przykro mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa przewaga 6 nad 4 wynika z większego momentu obrotowego uzyskiwanego przy niższych obrotach co jest efektem poj.skok.Turbodoładowanie jest najtańszym sposobem podniesienia mocy jednak przy porownaniu jednostek o tej samej mocy przewagę zawsze będzie miał silnik wolnossacy.By efektywność doładowani była jak najwyższa stosuje sie zmienna geometrie łopatek turbiny lecz silniki 1014 to konstrukcja ok 40-letnia i nic takiego nie ma tam miejsca.Nie twierdze że jest to ciągnik zły ale z moich obserwacji wynika że ciagniki ursus serii 900 pierwsze zastąpiły popularne 60 w naszych gosp. ale po krotkim użytkowaniu wymieniane są na ursusy seri 1200 lub jeśli kogos ztac na inne.Faktem jest ze 1014 to najlepszy wybor z 4-cylindrowcow lecz każda z szostek stanowi lepsza alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargamel to wszystko wynika z obslugi sprzetu, uzytkownika i gospodarstwia na jakim pracuje. A co do tego ze silnik ma 40 lat to tez nie masz racji!! poniewaz 1014 byly konstruowane po polowie lat 80-tych wiadomo 6 cyl to nie 4 i przewaga zawsze bedzie po 6 cylindrowce. Nie wiem czy po takim krotkim czasie sa wymieniane na 6 bo ja swojego 1014 mam juz ponad 9 i nie sadze ze bede go wymienial na 6 bo koszty na paliwo wzroslyby mi kilka krotnie. 1224 bylby dla mnie malinowy gdyby nie to spalanie..................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale silnik w stosunku do pierwszej wersji z8001 z 385 ulegl niewielkim zmianom podobnie jak silnik 360 to konstrukcja oparta na poczciwej czterdziestce.Zreszta silnik 6-cylindrowy jeszcze sie próbuje bronić na rynku natomiast czworka o ile mi wiadomo wypadła z oferty ursusa.Podstawowa wadą naszych rodzimych ursusów niezaleznie od poj. skok. jest skandalicznie mała wydajność hydrauliki a to przy nowoczesnych maszynach np.pługi obrotowe znacząco obniza ich wartosc .Zużycie paliwa na 1kw jest takie same w każdym z modeli u900-u1600 gdyz sa to takie same konstrukcje a 1224 pali wiecej bo ma większa moc ,ale tez wykonuje calkiem inne zadania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakt ktoś może mówić o ursusie udany ciągnik ? co w nim jest udanego? czyto że zimo nie można go zapalić a jak się już zapali to nie idzie jechać na około obsmarkany olejem trzeba z sobą wozić 5l na dolewki latem pare godzin pracy i przymusowy postój bo olej się zagrzał przy pługu obracanym rozrywa przewody hydrauliki nie mówiąc o półbiegach których praktycznie niema i dużo innych fereli TO SĄ ZŁOMY należy je pomalować na zielono i wciągnąć do lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takis madry?

ciekawe jaki ty masz ciagnik pewnie jakiegos starego zloma z zachodu ktorego juz nikt niechcail tylko ty byles taki naiwnyy ze go wzioles i jeszcze zaplacieles:D moze nie sa idealne ale mi sie podobaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zetora 7245 c360 c330 najbardziej lubie c330 jedyny ursus którego lubie szwagier ma landini wujek fenda vario , mf3080 i pare innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję jednozdaniowe posty dlaczego lubimy ciągników marki ursus

 

 

 

LUBIE GO BO: ...

 

 

 

 

bo jest polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ursusy sa zajebiste bo wszedzie sa czesci i latwo je naprawic a niech ci sie w takim zachodnim cos spiepszy... ojojojoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachodnie ciągniki ( nie mówie tu o mtz władkach i innych takich sprzed 40 lat ) psują się owszem ale ursusy srednio codziennie i niema chyba żadnego który byłby do końca sprawny

a propo 1224 sąsiad go ma aby się zawrócić potrzebuje boiska piłkarskiego pełnowymiarowego

i z innej beczki 1134 był u wujka skrzynia zsynchronizowana ale tylko w instrukcji w rzeczywistości jakby w środku ze 3kg nakrętek się przewalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sie czym pochwalic wszystko majacym i sie wogule niepsujacym zetorem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak tak ciagniki takie jak ursus zetor sa najlepsze i kto ci galganie powiedzial ze ursusy sie tak psuja ze twoj wujek mial jakis nie udany to juz cos innego a wogule to nawet gdyby on sie codziennie psul to naprawa i tak bedzie tansza niz tego zachodniego psujacego sie co dwa miesiace...he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za pomulke tak to mialo wygladac:

@strzymek

masz sie czym pochwalic wszystko majacym i sie wogule niepsujacym zetorem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi ciągnik jeszcze jest wart uwagi ale miejmy na względzie jego prawie 35-letnią konstrukcje.Doskonalość jego jest pod znakiem zapytania aale niestety w tym przedziale cenowym jest nie do zastąpienia.Nie zyjmy tym co byśmy chcieli mieć ale tym co jest w zasiegu naszych nędznych mozliwości i tej wersji sie trzymajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od tego jak się o sprzęt dba, ja 1,5 roku temu kupiłem ursusa 1224 rocznik 1981 za 19tys i jak do tej pory pracuje bezawaryjnie. nawet w mrozy jakie panowały tamtej zimy zapalał bezproblemowo, zaznaczam ze maszyna stoi na dworze, jedynie teraz mam problem jeden z przednim napedem a tak cycus malina, w ciężkiej orce w 4 skibach pali 8-10 litrów na godzine zegarowa i jak sie taki sprzęt traktuje dobrze to sie potrafi odwdzieczyć. Gdyby ktoś tak samo traktował zachodnie maszyny jak my nasze ursusy nie wiem czy któryś by do tej pory był na chodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą ja się nie dziwie że krytykuje się URSUSY, bo znam dziesiątki przypadków gdzie do URSUSA wlewa sie najgorszy olej opałowy, do skrzyni przepracowany olej, a filtry wymienia sie co dziesięć lat. jaki ciągnik by to wytrzymał. niech ktoś tak potraktuje MF albo inny zachodni sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...