Skocz do zawartości
pawlak12345

Zalety i wady stosowania RSM

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić RSM w okolicach Kalisza ?

Ile teraz kosztyje 32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania... choc koncowki nie sa drogie np w porownaniu do lopatek rozsiewacza amazone ktore kosztuja 160 zl. mnie natomiast interesuje stosowanie w burakach... jak to wyglada w praktyce... stosowales /iscie/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z rsm 32 kupiony w listopadzie 30 cm w beczkach od dolu skrystalizowane czy to się rozpuści i kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawalek zdrowego laszczaka w cieply dzien i do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej wody aby uzyskać roztwór 28% i mieszanie mechaniczne,no i temperatura +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowalem wczesna wiosna to niemiałem tego problemu .16 zbiorników do rozbełtania kiepsko to widze .Na rzepak to chyba nie rozpuszcze.przeprosze sie z saletrą. Dzięki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię tak podłączam do zbiornika pompę o wydajności ponad 4000l/h i mieszam. Trochę na początku szumi brzęczy ale jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ansu napisz cos wiecej o tej pompie... czy sama zasysa? czy podlączasz ją przez zawór mauzera? mnie interesuje taka ktrora sama zasysa... a przewód ssący wkladalbym przez wlew mauzera? bo juz sam nie wiem jak napełniac opryskiwacz, bede probował eżektorem... ale nie wiem na ile jest to skuteczny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zasysa, a nawet musi być dobrze odpowietrzona, lub stać poniżej lustra cieczy. Jest to typowa pompa odśrodkowa, służy mi trzy sezony, cały rok jest zalana RSM'em przepompowuje 12t roczne. Wszystkie beczki mam z takim samym gwintem przy zaworze spustowym do którego mam dorobioną specjalna końcówkę i 2m rury ze sprężyną. Na wyjściu zwykły 1" wąż ogrodowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi taka nie pasuje... ja szukam pompy zatapialnej o srednicy max 14 cm... jak by ktosmial namiary... to prosze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie taka ktorą wrzuce do mauzera stojącego na ziemi, i ta wypompuje 1000l powiedzmy w 10-15 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSM jest gęsty i ciężki to w 10minut 1000l z ziemi do góry to ponad 2kW. Pompa wpuszczana ma z boku króciec na rurę i 14cm nie zmieszać się nawet najmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech bedzie dluzej.... sa jeszce na allegro takie male pompy, pisza ze mają 280W...110 mm srednicy... czy ktos probowal taka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maskin zakup sobie dowolną pompę a do baniaka zapodaj elastyczną rurę ssącą z zaworem zwrotnym na końcu, pompę postaw na baniaku i po sprawie, sam miałem taki patent. Teraz zasysam z zawory baniaka.Czy wlewając RSM do opryskiwacza filtrujecie go np.przez gazę,aby uniknąć zatykania końcówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie filtrowałem dodatkowo rsm ,na kryzach 0.8 ,1 czasem przytkało . Na 1.2 szło super ,na takich będe teraz jechał jedną mocną dawkę.Ale patrząc jak się skubaniec skrystalizował dodatkowy filtr pewnie by się nie zmarnował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrystalizowany RSZM rozpuści się podczas przelewania i mieszania w opryskiwaczu i nic się nie zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej oplacalnosci produkcji nie bede inwestowal w takie pompy... chyba kupie sobie ta 280 watza 95 zl na allegro....i w czasie tankowania mysle ze ok 1 godz, bede robil sobie przerwe na kawke z lodami waniliowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie w ty roku chcę po raz pierwszy zastosować RSM z tego względu że mam nowy opryskiwacz i jest on wyposażony w końcówki do rozlewania. Mam małe obawy co jakości dostępnego nawozu w mojej miejscowości gdyż jest on całą zimę przetrzymywany w stalowej beczce (na oko ok 50 tyś litrów) i teraz nie wiem czy ten nawóz nie stracił swoich parametrów? Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz dowiedzieć się jaki był zalany dobeczki 28,30,32% ,ja mam 32 puławski prosto z fabryki w listopadzie.30 cm w beczkach tysiączkach skrystalizowany ,znajomy rozcieńczył na jesieni do 28% i niebedzie miał tej zabawy co ja.Jeżeli mają 28% to będzie dobry.Ja od czwartku biorę się za swój rsm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają 32%. Niby koleś włącza jakąś pompę która ciągnie od spodu a leje od góry -taki obieg zamknięty. Czy takie coś zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszesz o Cebulskim z Legnicy,ten jego RSM to dopiero się rozpuści latem,zadzwoń do Flora Praszka na Jaworzyńskiej (była centrala nasienna)mogą dostarczyć w tysiączkach na podwórko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...