Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Szykują się podwyżki. Podobno od poniedziałku HaGe chce podnieść o 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak jest ja ci powiem mi znajomi co hoduja to sa wporzadku nie zazdroszcza nieraz fakture widzialem po ile sprzedali i jaka wage mialy i karte prowadzenia stada i choc co doradza ja uznaje dzien wstawienia jako dzien zerowy a jezeli oddaje to dnia odsawy juz nielicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szykują się podwyżki. Podobno od poniedziałku HaGe chce podnieść o 50 zł

podobno Provimi też podnosi ceny paszy od jutra ,ale nie wiem o ile - gdyby ktoś coś wiedzial o cenie to proszę informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gadajac z drobiarzem ktory mowi ze urosly mu tyle i tyle w 42 dniu to moze znaczyc ze faktycznie moga miec dni wiecej jesli policzy dzien wstawienia jako 1 i dzien zdawania jako ostatni dzien produkcji mimo ze juz nie jedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja nie mówię, że co rzut mam taki wynik. Trafiło się dobre pisklę i mocna pasza. Nie wierzycie, trudno. Ja swoje wiem.

Choć gdyby policzyć średnią z całego roku, pewnie nie byłoby aż tak dobrze. Sami wiecie ile zależy od tego co nam wylęgarnia zafunduje, prawda?

A jeśli chodzi o dzień wstawienia, to też nie liczę. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że to 0 dzień. Poza tym ilość dni w kurniku uśredniam, przecież część idzie do ubojni w 37, 38 czy 39 dniu (zależy jak rosną), a inne nawet do 44 dnia.

 

Provimi podniosło pasze 25 zł/tonie Ale sąsiad mówił, że Tasomix też podniósł, a przedstawiciel mówił mu, że następne podwyżki będą w taso za tydzień, dwa. Tłumaczą się soją, nawet dzwoniłem po ile soja i fakt, że drogo, nawet po 1500 zł bez dowozu!!! Mam nadzieję, że już więcej nie pójdzie w górę, bo znowu na produkcji się nie zarobi... Nie kijem go to pałką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś howa na cargillu
u mie przy zurzyciu 1.94 paszy na 45 dzien miały 2.86.a to był średnio dobry rzut. normalnie przebiurka w 38 dniu 2.63 a 43 dzien 2,90 po za tym super wydajny . jak jest dobry pisklak to nie ma bata każdy hodowca powinien dobrze wyprowadzić stado , sztuka jest przy bylejakim ptaku mieć dobre wyniki pisklak przewaznie jest do dupy albo łączą 3 stada albo w w ciągu 7 dni wylatuje 600 szt. póżniej trzeba wycinac chłam do 3 tygodnia.dajesz ptaka do laboratorim a tam biogram z maląmożliwośća lekow syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 dzien i 2,9? hoho niezle
weszłem na temat zawałowcy i widzę że podajesz moje wyniki chcesz znać recepe na takie wyniki?otóż trzeba pozbyć się lekarza od 5 lat leczę stado sam ,to kwestia opracowania schematu podawania witamin .po koleji idę od lat tym samym systemem chyba że trafia się choroba . to widać po upadkach . wypitej wodzie i po spożyciu paszy , wtedy trzeba do laboratorium jak jest biogram to wybierasz lek ze 100%skutecznoścja i leczysz sam lekarze wciskaja kity bo nikt się nie zna aboi się ryzykować tyle forsy na kurniku mie zmusila bieda spróbowałem i wiele oszczędzan do tej pory wystarczy że wszyscy na nas zarabiaja od paszarni po sklepy nie będe patrzyl na nowe auta lekarzy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie nie podasz nam tej recepty na takie przyrosty. Samymi witaminami zalatwaiasz wszystkie choróbska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pewnie nie podasz nam tej recepty na takie przyrosty. Samymi witaminami zalatwaiasz wszystkie choróbska?
leczę sam ale z biogramu .jest przecież wiele czynników , tzeba zapobiegać tym ccchorobą. ilość scielenia kurnika ,pryskanie słomy ,odbowiednia wentylacja nawet jak są małe .dużo jest rzeczy na które trzeba zwracać uwagę.jak długo podajecie prestarterkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leczenie polega na podaniu w pierwszych 4 dniach czegoś z enrofloksacyną i połowa 4 tyg czegoś z amoksycykliną i załatwione wszystko coś co ewentualnie wlezie dostaje w łeb i wymazy czyste. Upadki do 3%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Czy na Provimi jest sucha ściółka przy optymalnej wentylacji i zdrowym stadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie.

Czy na Provimi jest sucha ściółka przy optymalnej wentylacji i zdrowym stadzie?

 

Jest.

 

 

 

A co do dyskusji o lekarzach, to pióro ma nieco racji. Przerabiałem kilku i wielu z nich to normalni znachorzy. Ale są też dobrzy lekarze, którzy znają się na rzeczy i doradzą, pomogą, a nie tylko sprzedadzą kilka baniaków z lekami. Tych niestety mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za krótko podajecie prestarterkę dobrze odchowany pisklak to jak dziecko jak na początku dobrze ruszy to póżniej miej klopotów. robisz przebiorkę w 5 tyg. gosciu masz 2,05 nie wstyd ci zdawac takie gówno. po uboju ile TO ma myslisz że zawsze idą na rożeno póżniej leży takie coś w ladzie sklepowej iwstyd . ludzie mówia że hodowcy zamiast jeczeć powinni sie wziązc za robotę bo kurczak jest obrzydliwy takich wag sie nie zdaje. najszybciej zdajesz 5 tyg. i 3,4 dni i musisz miec z przebiorki co najmiej2,4kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebiurkę robi się jak kurczak ma 5 tyg. i 3 lub 4 dni . powinien mieć 2,4 lub 2,5 kg nie może mieć miej . to jest PRZEBIURKA więc wybieramy największe reszta ma szansę jeszcze podrosnąć .to ma też dobre strony bo miej paszy idzie , przeluzniarz kurnik no i kasa troche szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióro pewnie chodziło Ci o antybiogram a nie biogram. Z lekarzami masz dużo racji ale ja do laboratorium oddaję tylko jednodniówki i jak coś niespodziewanego to się wynikiem podeprę. Ponadto wszystkie inne leczenia jakie wypadają podaję zgodnie z doświadczeniem i obrazem sekcyjnym i zawsze jest gitara. Zanim zorientujesz się że jest proces chorobowy to on w stadzie toczy się już od jakiegoś czasu (chyba że coś grubego to od razu nie ma stada), badanie trwa 3 dni a Ty w tym czasie tracisz czas oczekując na wynik, masz więcej upadków i konfiskat. Podanie od razu jest lepsze a jak się boisz to podajesz lek i jedziesz oddać do labo. Po 3 dniach masz wynik a czy lek zadziałał prawidłowo widzisz już w drugiej dobie leczenia. Jeśli dałeś ciała to zmieniasz lek ale mi się jeszcze nie trafiło, a nawet wyleczyłem stada na fest a na wyniku to co podawałem nie działało wcale. Do d... z takim badaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze efekty uzyskuje sie robiąc przebiórke według kg/m2.

Obsada na metrze2 nie powinna przekraczać 34 kg. Pilnując takiej obsady można uzyskać naprawdę świetne wyniki hodowlane. Ja od dłuższego czasu jadę tą metodą i uzyskuje średnie wyniki: waga sdnia ok 2,7 przy zużyciu max 1,85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że nie są to wyniki rewelacyjne wręcz srednie.

moje ostatnie wstawienie to 2.71 kg i 1.73 pasza i kurnik w 5tyg.i 6 dniu pusty

wcześniej rzut

2.83 kg i 1.78 pasza.

Spożycie 1.85 to już prehistoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myśle że nie są to wyniki rewelacyjne wręcz srednie.

moje ostatnie wstawienie to 2.71 kg i 1.73 pasza i kurnik w 5tyg.i 6 dniu pusty

wcześniej rzut

2.83 kg i 1.78 pasza.

Spożycie 1.85 to już prehistoria

 

alan...na jakiej paszy robisz takie kosmiczne wyniki..??bo ja takiego wyniku nie zrobilem NIGDY w mojej dlugiej "karierze"drobiarskiej..

moze uchylisz rombka tajemnicy jak to sie robi..??

bylbym bardzo wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myśle że nie są to wyniki rewelacyjne wręcz srednie.

moje ostatnie wstawienie to 2.71 kg i 1.73 pasza i kurnik w 5tyg.i 6 dniu pusty

wcześniej rzut

2.83 kg i 1.78 pasza.

Spożycie 1.85 to już prehistoria

 

alan...na jakiej paszy robisz takie kosmiczne wyniki..??bo ja takiego wyniku nie zrobilem NIGDY w mojej dlugiej "karierze"drobiarskiej..

moze uchylisz rombka tajemnicy jak to sie robi..??

bylbym bardzo wdzieczny...

 

pasza z DE HEUS plus dobre pisklaki plus troche szczęścia i można to osiągnąć ,szybka sprzedaż -35 tys w 3 dni.

mój znajomy zszedł kiedyś do 1.68 paszy na kg.i to był dopiero kosmos ale miał niecałe 300 szt upadków z 22tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi zawsze mają większe kurczaki niż my. A znajmomi z interenetu to wogóle magicy. Lepsi w leczeniu niż weterynarze po studiach (mówie o tych poważnych lekarzach), lepsi niz 90 % hodowców z których 75 % zawyża wagę albo zaniża wiek i zużycie na kg. Grunt to mieć dobry humor no nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan...pasze mam dobra z Provimi pisklaki tez mam dobre......to widze ze brakuje mi tylko SZCZESCIA...aby osiagnac takie kosmiczne wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...